Jono Šliūpo muziejus kviečia į archeologinių kasinėjimų edukaciją

Palangos tiltas, 2022-06-28
Peržiūrėta
1455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejus kviečia į archeologinių kasinėjimų edukaciją

Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. Užsiėmimo metu kartu su archeologe dr. Raimonda Nabažaite vaikai turės galimybę pabūti archeologais ir patirti tikrą atradimo džiaugsmą archeologinėje perkasoje. Simuliaciniai kasinėjimai vyks Palangos paplūdimyje Dariaus ir Girėno gatvės gale, susitikimas nurodytą valandą muziejuje. 

Tarpukario spaudoje gausu istorijų apie lobių ieškotojus. Ypač daug tokių ,,nelegalių archeologų“ – lobių ieškotojų buvo Žemaitijoje. Jie ieškojo LDK pinigų, kuriuos žmonės slėpė per karus su švedais, kazokais ar maskvėnais. Lobių ieškojimas Pirmojoje Lietuvos Respublikoje tapo jaunimo laisvalaikio praleidimo būdas bei savotiškas savo istorijos pažinimas.

Prisimindamas šį istorijos etapą ir įgyvendindamas Palangos miesto savivaldybės finansuojamą projektą ,,Muziejus keičia(si)…” Jono Šliūpo muziejus kviečia vaikus ir paauglius nuo 6 iki 14 metų į mokslinę edukaciją, kur inscenizuotos archeologinės ekpedicijos metu jos dalyviai ,,pasimatuos” archelogo specialybę ir susipažins su mokslininkų atliekamu darbu. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkė ir archeologė dr. R. Nabažaitė vaikus supažindins su tyrimų metodais ir mokys kurti radinių pasą, o kasinėjimus edukacijos dalyviai atliks naudodami autentiškas archeologų darbo piemones.

Norintiems dalyvauti reikalinga išankstinė registracija tel. 8 (460) 54559 arba el. p. [email protected]. 1 val. trukmės edukacinio užsiėmimo kaina asmeniui – 2 eurai. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasitinkant svarbiausią pavasario šventę – šv. Velykas – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia burtis margučių marginimo dirbtuvėms.


Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“  ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.


Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A)  kviečia lankytojus į vakarinę edukaciją, kurioje sužinosite paslaptingos viešnios istoriją ir patirsite neišdildomus įspūdžius. 


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius