Jubiliejinė Vasario 16-oji Šventosios pagrindinėje mokykloje

Palangos tiltas, 2018-02-23
Peržiūrėta
2437
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Numegzta šimtai tautinių vėliavėlių, juostelių, apyrankių, galvos papuošalų ne tik patiems, bet ir mokyklos svečiams, miestelio gyventojams.
Numegzta šimtai tautinių vėliavėlių, juostelių, apyrankių, galvos papuošalų ne tik patiems, bet ir mokyklos svečiams, miestelio gyventojams.

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį Šventosios pagrindinė mokykla pasitiko iškilmingai pasipuošusi naujomis vėliavomis ir logotipais, vaizduojančiais baltą paukštį trispalvės ažūru dekoruotais sparnais. Mokyklos fojė sieną dabinantis Pasaulio medžio, lietuviams itin svarbaus simbolio, karpinys (dailės mokyt. D. Šimkevičienė) priminė, kad ir mūsų trispalvėje galima įžvelgti triadą, siejančią praeitį, dabartį ir ateitį. Laukiant laisvos Lietuvos šimtmečio, buvo proga kitaip apmąstyti vėliavos spalvas, kurių raudona (praeitis) tartum ragina: „atmink, pažink“, žalia (dabartis) skatina – „švęsk“, geltona (ateitis) įkvepia – „kurk“. Į jubiliejinę Vasario 16-ąją vedusios mokyklos veiklos ir buvo siejamos su šiomis iniciatyvomis.
Ypač aktyviai šventei ruošėsi mažieji pradinukai (mokyt.R. Toliušienė, S. Sendrauskienė, R. Birškuvienė, M. Petrauskienė): mažomis rankelėmis parengti patriotiniai stendai, užrašyti pasižadėjimai, linkėjimai Lietuvai ir brangiems žmonėms, numegzta šimtai tautinių vėliavėlių, juostelių, apyrankių, galvos papuošalų ne tik patiems, bet ir mokyklos svečiams, miestelio gyventojams. Prie vaikų iniciatyvos prisijungė ir antrokų tėveliai, padovanoję klasės mergaitėms pačių kruopščiai padarytus tautinius kaspinėlius, berniukams –peteliškes prie uniformų.
Mokyklos žygeiviai, vadovaujami geografijos mokytojo E. Šalkauskio, nuo lapkričio mėnesio pradėję vykdyti įsipareigojimąsu trispalve nukeliauti 100 kilometrų,vasario 16-ąją pasitiko žygiu „Vasario 16-ai – 16 km“. Vyresniųjų klasių mokiniai per kūno kultūros pamokas (mokyt. K. Litvinas) įvykdę 100 baudų metimų užduotį, šventei pasipuošė gražiais medaliais. Mokyklos dirbtuvėse (mokyt. S. Valančiauskas) ant senos buvusio jūros tilto sijos susirikiavo 100dailiai išdrožinėtų Žemaitijos herbo meškų, o šalies sporto pasiekimai buvo pagerbti tokiu pat skaičiumi išraiškingų krepšininkų figūrėlių. Lietuvių k. kabineto ekspozicijoje 100-u mokinių iškarpytų geltonų ir raudonų tulpių simboliškai palinkėta Lietuvai žydėti gražiais žmonėmis. Mokyklos II aukšto sieną papuošė mokinių piešinių, vaizduojančiųistorinius Lietuvos įvykius, paroda. Kūrybiniais mokinių darbeliais, žygiais, sporto pasiekimais įprasminta Lietuvos Šimtmečio istorinio naratyvo nuostata: ,,svarbiausias Šimtmečio herojus – kiekvienas kuriantis Lietuvą žmogus“.
Giedrą vasario 15-osios rytą mokyklos bendruomenės nariai rinkosi į mokyklos aktų salę pasipuošę simbolika trispalvės motyvais. Sugiedojus Tautinę giesmę, vyko šventinis renginys ,,Su gimtadieniu, Lietuva!“ Mokyklos direktorė V. Šarkienė, pasveikinusi visus su nuostabia švente, pagerbė aktyviausius, garsinančius mokyklą mokinius, įteikdama Padėkos raštus. Padainavę patriotines dainas (mokyt. E. Jucevičius), pažiūrėję projekto „Prie istorijos prisilietus...“ dalyvių – visų Palangos mokyklų – bendromis jėgomis kurtą filmą, mokiniai pasiskirstė į dvi grupes: vyresnieji dalyvavo viktorinoje „100 klausimų apie Lietuvą“ (mokyt. D. Petkienė), pradinukai būrėsi kūrybiniam darbui ,,Piešiu Lietuvą“.
Šventinis renginys mokykloje baigėsi išraiškinga kolektyvine akcija „šimtmečio nuotraukai iš viršaus“: iškėlę raudonos – žalios – geltonos spalvos juostas, šventės dalyviai vienijosi, susirikiuodami į skaičių „100“.
Tęsti šventės mokiniai ir mokytojai važiavo į Palangą, kur vyko baigiamais projekto ,,Prie istorijos prisilietus“ renginys. Laisvos Lietuvos šimtmečio proga „atidarytame“ Palangos mokyklų mokinių suolelyje šventojiškiai džiaugėsi radę ir savo sukurtas keramines plyteles.

Mokytoja Nijolė ŠAUKLIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą balandžio 20 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos kiemas aidėjo ne nuo vaikų juoko, bet nuo sirenų gausmo.


Lapkričio 16 – ąją, Šventosios pagrindinėje mokyklos mokinius ir mokytojus į pamokas kvietė himnas Tolerancijai. Taip prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo renginiai. 


Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salėje ketvirtadienį masiškai mušami afrikietiški būgnai sukėlė tiek garso ir virpesio, jog drebėjo net mokyklos sienos ir langai.


Šiais metais daugelis iš mūsų į viską pradėjo žvelgti kitaip, vertybių svarstyklės neabejotinai susvyravo. Buvimas namie, savo mažoje, tačiau saugioje erdvėje verčia įsižiūrėti geriau, įsiklausyti labiau, mylėti ir brangini labiau LAISVĘ – kiekvieno iš mūsų atskirai ir tuo pačiu visos tautos.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį Šventosios pagrindinė mokykla pasitiko iškilmingai pasipuošusi naujomis vėliavomis ir logotipais, vaizduojančiais baltą paukštį trispalvės ažūru dekoruotais sparnais. Mokyklos fojė sieną dabinantis Pasaulio medžio, lietuviams itin svarbaus simbolio, karpinys (dailės mokyt. D. Šimkevičienė) priminė, kad ir mūsų...


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius