Kai Palanga mitingavo pas olandus, Druskininkai atvėrė žiemos pramogų milžino duris

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-01
Peržiūrėta
1253
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai Palanga mitingavo pas olandus, Druskininkai atvėrė žiemos pramogų milžino duris

Praėjusį ketvirtadienį, kai Palanga mitingavo prieš olandų atrakcionus, Druskininkai pristatė vienintelį Baltijos šalyse ištisus metus veiksiantį žiemos pramogų kompleksą „SNORAS Snow Arena“.

 

Palangos politikai slidinėti į Druskininkus neskuba

Druskininkų miestas – ne ką didesnis už Palangą, tačiau vasaros sostinė tokiais grandioziniais projektais pasigirti, deja, negali. „Palangos tiltas“ pasiteiravo vietos politikų, nuo kurių sprendimų priklauso mūsų kurorto ateitis, ar jie važiuos paslidinėti į Druskininkus.

O gal imsis galvoti, kaip į Palangą privilioti didelius investicinius projektus?

Miesto politikai kol kas nesurado laiko išbandyti Druskininkuose esančios slidinėjimo trasos, o kai kurie sakė nė neketiną to daryti.

Administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė „Palangos tiltui“ sakė, jog žiemos sportui simpatijų nejaučianti.

 „Neplanavau vykti į Druskininkų slidinėjimo trasą, nesu žiemos sporto šakų mėgėja. Aš mieliau renkuosi sveikatingumo procedūras. Tokias norėčiau matyti ir Palangoje bei tikiuosi, jog jau artimiausiu metu tokį kompleksą turėsime“, - sakė A. Kilijonienė. Ji pridūrė, jog sveikatingumo kompleksas miestui būtų naudingesnis nei vandens atrakcionų parkas.

 

Galbūt vyks vėliau

Mero pavaduotojas Saulius Simė pažadėjo aplankyti Druskininkus: „Kai turėsiu laiko, tikrai aplankysiu naująsias trasas. Aš palaikyčiau idėją panašias slidinėjimo trasas įrengti ir mūsų mieste“.

Tarybos narys Julius Tomas Žulkus slidinėjimo trasas žadėjo išbandyti kiek vėliau: „Išbandysiu tik tuomet, kai kiti parko lankytojai jas įvertins“.

Paklaustas, ar Palangai reikėtų panašaus traukos centro, J. T. Žulkus buvo kategoriškas: „Lietuvai antro slidinėjimo parko tikrai nereikia. Juk gyvename pajūryje, tad ir pramogos turėtų būti susijusios su jūra, vandeniu“.

Kitokios nuomonės buvo miesto administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus. „Norėčiau ir mūsų mieste matyti uždaras slidinėjimo trasas. Žinoma, kopijuoti Druskininkų nereikėtų, pasitelkus kūrybiškumą galima sugalvoti ką nors panašaus“, - pabrėžė B. Martinkus.

Jis sakė, kad į naująją slidinėjimo trasą Druskininkuose vykti neketina.

 

Nereikia bijoti permainų

Kokią Palangą matysime po 10-15 metų priklauso nuo miesto tarybos sprendimų, bei galimų investuotojų noro, kurortą paversti ne vien tik vasaros pramogų sostine.

Tarybos narys Dainius Želvys pasidžiaugė, jog dabartinė miesto valdžia vos per penkis mėnesius miestui davė daug naudos, tačiau kartu priminė, jog metas imtis didesnių naujovių.

„Per pakankamai trumpą laikotarpį padaryta daug bei didelių darbų: renovuojamos gatvės bei parkai. Tačiau jau reikia kurti kažką naujo. Neseniai apžiūrėjau bendrąjį miesto planą, kuris yra tarytum esamos padėties fotografija. Tiesą sakant, juo šiek tiek nusivyliau. Neradau jame nieko išskirtinio, o juk galėtų, pavyzdžiui, mieste atsirasti funikulierius, kuris būtų pastatytas J. Basanavičiaus gatvės pabaigoje. Ten, kur šiais metais stovėjo olandų atrakcionų parkas. Galėtumėme turėti apžvalgos ratą, panašų į Londono. Nereikia bijoti permainų mieste“, - sakė D. Želvys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje...


Prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 28-ąją, „Palangos tiltas“ „Onorė“ restorane Palangoje pristatė savo žiemos žurnalą „Lietuvos pajūris: Palanga, Klaipėda ir Neringa 2018“. Į šventinį pristatymą atėjo 80 kviestinių svečių. Vakaro svečiai vaišinosi „Onorė“ gurmaniškais užkandžiais, gurkšnojo vyną, visiems ūpą...


Spustelėjus šaltukui, žiemos pramogų mėgėjai vėl kviečiami į Birutės parke, ant užšalusio tvenkinio ledo įrengtą čiuožyklą. „Žiema sugrįžo ir, kaip prognozuoja sinoptikai, neigiama oro temperatūra laikysis ir kitą savaitę, tad kviečiame palangiškius į Birutės parką pasidžiaugti žiemiškomis pramogomis“, – sakė Botanikos parko direktorius Valdas...


Paspaudus šaltukui mieste suskubta rengti čiuožyklas. Kaip ir pernai, pramogautojai jau laukiami Birutės parke, o savaitgalį norinčiuosius planuojama pakviesti ir į Taikos gatvėje esančią čiuožyklą, įrengtą prieš prekybos centrą „Iki“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės vietoje.


Prieš penkerius metus, Palangos politikams skubant priimti detalųjį planą sklypui Bangos gatvėje, kaip teigta, neva konkrečiam investuotojui, ledo areno statybos atrodė „be penkių minučių“. Bet jas per penkerius metus pasistatė kitos savivaldybės, jos netrukus iškils net pas artimus kaimynus, Gargžduose, bet ne Palangoje. Pastaraisiais metais su Europos Sąjungos ir...


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Pastatytos barikados prieš olandų atrakcionus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Baimindamiesi, kad į Palangos centrą vėl bandys veržtis olandų verslininkai su savo skandalingai pagarsėjusiais atrakcionais, palangiškiai pristatė barikadų. Šalia „Žuvinės” restorano esantį kelią jau keletą savaičių užgriozdęs komunalininkų šiukšliavežis. Be to, palei visą sklypo ilgį nuo J.Basanavičiaus gatvės įbetonuota dešimt granitinių...


Praėjusį ketvirtadienį, kai Palanga mitingavo prieš olandų atrakcionus, Druskininkai pristatė vienintelį Baltijos šalyse  ištisus metus veiksiantį žiemos pramogų kompleksą „SNORAS Snow Arena“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius