Kaip išsirinkti geriausią gartraukį?

Palangos tiltas, 2020-09-21
Peržiūrėta
119
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip išsirinkti geriausią gartraukį?

Virtuvės tvarkymas kartais tampa tikru iššūkiu: ne visada yra paprasta nuvalyti į baldus ir į virtuvės plyteles įsigėrusius riebalus. Nors įvairių veiksmingų priemonių pasirinkimas šiandien yra ganėtinai platus, tačiau naudinga žinoti, kad pasirinkus tinkamą gartraukį riebalų valymas gali tapti ne toks ilgas ir varginantis. Šiandien prekyboje yra siūlomi labai įvairūs gartraukiai, tad nieko nuostabaus, jog gana dažnai yra keliamas klausimas, kokį jų vertėtų įsigyti. Jei atsižvelgsite į keletą svarbių kriterijų, atrasti palankiausius pasirinkimus tikrai nebus labai sudėtinga, taigi, ką naudinga įvertinti?

Įvertinkite, ar gartraukis pakankamai našus
Pirmas dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį, neabejotinai yra gartraukio darbo našumas. Šis rodiklis leidžia numatyti, kiek kubinių metrų oro yra sutraukiama vienos valandos laikotarpiu. Prekyboje daugiausia rasime tokių gartraukių, kurių darbo našumas svyruoja nuo 200 iki 1000 kubinių metrų per valandą, tad pasvarstykite, kuris galimų pasirinkimų jums gali būti tinkamiausias. Vertėtų atsižvelgti į tai, koks yra virtuvės dydis ir lubų aukštis: kuo šie rodikliai yra didesni, tuo didesnis turėtų būti ir gartraukio darbo našumas.

Variklių skaičius
Nors didžioji dalis namų virtuvėje naudojamų gartraukių įprastai turi vieną arba du variklius, tačiau galime rasti ir tokių, kurie turi jų turi gerokai daugiau. Būtent nuo variklių skaičiaus priklausys, kiek elektros energijos bus sunaudojama, be to, tai turės įtakos ir veikimo garsui (gartraukiai su didesniu variklių skaičiumi veikia ne taip tyliai).

Koks yra keliamo triukšmo lygis?
Namuose norisi mėgautis tyla ir ramybe, tad nieko keisto, kad gartraukio triukšmo lygis yra vienas svarbiausių kriterijų. Jei norite, kad šis įrenginys veiktų kiek įmanoma tyliau, vertėtų pasidairyti tokių gartraukių, kurio keliamas triukšmas prilygsta maždaug 50-60 decibelų.

Gartraukio gamintojos
Visada tikimasi, kad įsigytas įrenginys tarnaus kiek įmanoma ilgesnį laiką, tad rekomenduojama netingėti pasidomėti vartotojų atsiliepimais. Kartais yra nusprendžiama paprasčiausiai pasirinkti tokį gartraukį, kurio gamintojas yra puikiai pažįstamas, tačiau tuomet, jei siūlomų gartraukių prekiniai ženklai jums nieko nesako, naudinga pasidomėti, kuriuos jų gali rekomenduoti interneto vartotojai.

Koks yra numatytas biudžetas?
Gartraukių, kaip ir kitų buitinių prietaisų, kaina gali labai varijuoti, tad išsirinkti tinkamą gartraukį galėsite gerokai paprasčiau, jei nuspręsite, kiek pinigų jam paskirsite. Jei šį įrenginį rinksitės internetu, galėsite nustatyti tam tikrą kainų intervalą, ir tai jums tikrai padės atrasti palankiausius pasirinkimus.

Gartraukio matmenys
Taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamų matmenų gartraukį. Gali būti pasirenkami siauresnio skersmens (60 cm) gartraukiai, arba įrenginiai su didesniu diametru: prekyboje taip pat galėsite rasti ir tokių gartraukių, kurių skersmuo yra 90 ar 120 cm.

Filtrų skaičius
Pravartu rinktis tokį garų rinktuvą, kuris turi ganėtinai daug filtrų. Filtrai gali būti pagaminti iš plieno, akrilo ar aliuminio, tačiau tarp jų nėra didelio skirtumo. Kur kas svarbiau yra tai, ar garų rinktuvas sugeria riebalus ir nemalonius kapus. Nemalonius kvapus puikiai sugeria įrenginiai su anglies filtru – juos keisti tenka net 10 kartų rečiau nei riebalus sugeriančius filtrus (pastaruosius tektų keisti kas kelis mėnesius). 

Į baldus integruojami gartraukiai
Jei bus keičiamas ne tik gartraukis, bet taip pat ir virtuvės baldai, galite pagalvoti apie galimybę rinktis į baldus integruojamą gartraukį, kuris atrodys kur kas estetiškiau, ir interjerui suteiks vientisumo įspūdį. Galimybių turime iš tiesų nemažai, taigi, kiekvienu atveju tikrai atrasite jums labiausiai tinkantį įrenginį.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Virtuvės tvarkymas kartais tampa tikru iššūkiu: ne visada yra paprasta nuvalyti į baldus ir į virtuvės plyteles įsigėrusius riebalus. Nors įvairių veiksmingų priemonių pasirinkimas šiandien yra ganėtinai platus, tačiau naudinga žinoti, kad pasirinkus tinkamą gartraukį riebalų valymas gali tapti ne toks ilgas ir varginantis. Šiandien prekyboje yra siūlomi labai...


Žvejyba – tikrai malonus, tačiau įvairaus inventoriaus reikalaujantis laisvalaikio užsiėmimas. Jei bet kurio žvejo paklaustume, ką jis dabar norėtų įsigyti, pirkinių sąrašas gali būti tiesiog nesibaigiantis, nes šiam hobiui nuolatos reikia tam tikrų reikmenų.


Šį VIKINGLOTTO-Nacionalinės krepšinio lygos sezoną geriausiai yra lankomos „Palangos Kuršių“ rungtynes. Į pajūrio komandos mačus vidutiniškai susirenka po 583 sirgalius.


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Vienoje iš gražiausių Antikos sakmių minimi tokie mitologiniai pabaisos, kurie maitinosi akmenimis ir kas rytą kruopščiai ruošdavosi jų medžioklei. Visiškai nenustebome, kai tolimame Kolorade Brekenridžo (Breckenridge) kurortiniame miestelyje taip pat išgirdome išsireiškimą apie „grybų medžioklę“ („hunting of...


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Juozo Meškio drobėse sklendžia kirai kaip debesys

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Gegužės 14-osios rytą su analitiškai „pasaulio horizontą“, kaip knygą nužvalgančiu Palangos miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos kolektyvui daug daug „palangietiškų“ metų vadovaujančiu Kęstučiu Rudžiu prisiminėme prieš šešetą metų lyg ir ankstokai iš bendruomenės senbuvių „keselio“ Anapus...


Dažniausiai ne pačių gabiausių mokinių pasirenkami nusirašinėjimo būdai iki šiol stebina ne vieną: popieriukai kišenėse, formulės bei sąvokos užkeverzotos ant rankos arba švarko rankovės. Nusirašinėjimas – senas kaip mūsų pasaulis: apie jį be galo daug kalbėta mūsų tėvų, senelių laikais, sukurti ir vis dar kuriami metodai kaip nusirašinėti ir...


Sankryža prie „Statoil“ – kaip užburta

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 21 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienio popietę Kretingos gatvėje, sankryžoje prie „Statoil“ ir „Lukoil“ degalinių, taksi automobilis, vairuojamas septyniasdešimtmečio Petro Neverausko, kaip teigė įvykio liudytojai, posūkyje nepraleido tiesiai Klaipėdos gatve važiuojančio automobilio ‚Mersedes Benz“, kurį vairavo 33-erių metų Klaipėdos gyventoja, ir susidūrė su juo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius