Kaip pasirinkti tinkamą apšvietimą namuose?

Palangos tiltas, 2021-07-27
Peržiūrėta
2746
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip pasirinkti tinkamą apšvietimą namuose?

Apšvietimas yra vienas iš svarbiausių namuose esančių elementų. Jeigu galvojate, kad ryškios spalvos lemputė gali sutvarkyti situaciją su niūrumu namuose - labai klystate. Viskas priklauso nuo jūsų namų erdvei pasirinktų lempų formų bei vietų, kuriuose jos yra. 

Kaip pasirinkti jungiklį?

Apšvietimo valdiklio pagrindinė funkcija yra valdyti jau įgyvendinta apšvietimo idėja, todėl, deja, tačiau jų saugumas ir grožis nusikelia žemiau vienu laiptuku. Tad keliant klausimą, kokį jungiklį pasirinkti, turite žinoti, jog tai reiškia - kokio apšvietimo norite skirtinguose namų dalyse. Įsigyjant naujus namus arba remontuojant senuosius, reikia iš anksto pagalvoti apie elektros instaliaciją t.y. norimas apšvietimo funkcijas. Pavyzdžiui, turite nuspręsti, ar jūsų norimas jungiklis tik įjungs apšvietimą ar norėsite reguliuoti ir jo intensyvumą. Šviesa gali būti ryški bei šviesti visu 100 procentų, blausi, tinkama vakarui, kuri išnaudoja tik 40 procentų šviesos, darbui. Yra net naktinė šviesa, kuri skleidžia tik 10 procentų šviesos. 
Internetinė parduotuvė - Iris.lt padės jums atrasti idealiausią apšvietimą bei jo funkcijas pritaikys prie jūsų interjero!

Nuotolinis valdymas

Vis dažniau tarp žmonių populiarėja apšvietimas, kurį galima valdyti net būnant lovoje. Ypač tokio tipo apšvietimas yra pasirenkamas miegamajame. Šioje patalpoje yra du, atskiri jungikliai - vienas prie įėjimo į kambarį, kitas - prie pat lovos. Taip pat yra trečiasis pasirinkimas, kai apšvietimas valdomas nuotoliniu būdu. Jums yra suteiktas specialus pultelis, kuriuo galite įjungti ir išjungti šviesą bei pasirinkti jos intensyvumą. Nors ir atrodo, kad tai visiškai bereikšmis dalykas, tačiau esant žiemos metui ir nenorui lysti iš lovos - tai yra geriausias sprendimas. 

Kitas apšvietimo variantas - į vieną vietą sujungti svetainės ir virtuvės apšvietimo valdymą. Tai galėsite padaryti iš skirtingų namų kampų. Pavyzdžiui, grįžtant vakare į namus, juose būna tamsu. Tam, kad grįžus iš karto galėtumėte apšviesti didesnį plotą, prie pat įėjimo įdiegiate jungiklius, kurie bus atsakingi ne tik už koridoriaus apšvietimą, bet ir miegamojo, svetainės ir virtuvės.

O kaip su dirbtine ir natūralia šviesa?

Šiuolaikinėje rinkoje galite pasirinkti tokias šviesas, kurios automatiškai veikia pagal paros laiką. Gali atitinkamai veikti pagal saulėtekį ir saulėlydį. Tokiu atveju galite valdyti ne tik dirbtinę, bet ir natūralią šviesą t.y., kad jungikliai (valdikliai) automatiškai nuleidžia arba pakelia žaliuzes, atitraukia arba užtraukia užuolaidas. 

Apšvietimas ir žaliuzės yra tiesiogiai svarbus mūsų komfortui bei sveikatai. Itin svarbu gauti kuo daugiau natūralios šviesos. Taip pat svarbus ir automatinis žaliuzių valdymas, kuris suteikia papildomo privatumo ir saugumo. Žinoma, žaliuzės gali padėti kovoti ir su kaitriais saulės spinduliais. Šiuolaikiniai valdikliai turi temperatūros ir apšvietimo jutiklius, kurie žino, kada žaliuzes reikia uždengti, o kada - ne. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savo namuose norite daugiau saugumo ir privatumo? Tuomet tokiu atveju jums gali praversti automatiniai vartai, kurie yra ne tik funkcionalūs, bet ir suteikia išskirtinio žavesio kiekvienuose namuose. 


Palanga svarsto atnaujinti tilto į jūrą apšvietimą: savivaldybė yra paskelbusi išankstinę konsultaciją dėl atitinkamo viešojo pirkimo.


Palangos policininkams su kvaišalais įkliuvo prieš vasarą kurorte įsikūręs jaunuolis. Narkotikai rasti ne tik pas jį, bet ir išnuomotame kambaryje.


Jei sąmoningai to ir nesiekiame, mentorystė įvairiomis formomis reiškiasi ir veikia mūsų gyvenimą: galbūt kas nors rekomendavo studijas, pastebėjo ypatingą mūsų savybę, sužadino smalsumą ar tiesiog tapo įkvepiančiu pavyzdžiu. 


Rinkdamiesi vestuvinius žiedus tikimės, kad nuo šiol juos nešiosime amžinai, todėl svarbu, kad šie papuošalai ir tiktų, ir patiktų. Jų pasirinkimo įvairovė yra stebėtinai plati, tad pasirinkti pačius geriausius žiedus gali būti ganėtinai sudėtinga, tačiau jei atkreipsite dėmesį į kelis pagrindinius aspektus, daug lengviau priimsite galutinį sprendimą.


Apšvietimas yra vienas iš svarbiausių namuose esančių elementų. Jeigu galvojate, kad ryškios spalvos lemputė gali sutvarkyti situaciją su niūrumu namuose - labai klystate. Viskas priklauso nuo jūsų namų erdvei pasirinktų lempų formų bei vietų, kuriuose jos yra.


Palangos savivaldybė praneša, jog visi 16 metų amžiaus ir vyresni palangiškiai kviečiami registruotis skiepui www.koronastop.lt interneto svetainėje arba Karštąja linija 1808. Svarbu: atvykdami turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Skiepytis nuo COVID-19 ligos apsisprendę pilnamečiai gyventojai turi teisę patys pasirinkti norimą vakciną


Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiau? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Kodėl vienas, vos išgirdęs ketureilį, gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?


Atsitraukiant šaltiems orams ir pamažu atkeliaujantpavasariui, palangiškiaiskuba įvertinti žiemospaliktuspadariniussodybose ir vasarnamiuose. Tačiau rūpinantis užmiesčio turtu, reikėtų nepamiršti skirti dėmesio ir butui ar gyvenamajam namui. Kokių darbų svarbu nepraleisti namuose ir sodyboje? Patarimais dalijasi Vida Norkūnienė, „Compensa Vienna Insurance...


„Kaip neracionaliai yra apšviečiamos gatvės“, – pastebėjo palangiškis Vitoldas, išsakęs pastebėjimą, jog dažnose vietose kurorte galima pastebėti, kaip apšviečiami yra pastatai, tačiau ne takai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius