KARŠTA „PALANGOS TILTAS“ NAUJIENA: atsirado daugiau pagyvenusių palangiškių, kurių mažamečiai berniukai kaulijo „vieno euro“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-01
Peržiūrėta
1888
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

„Esu įsitikinusi, kad man taip pat teko susidurti su jūsų laikraštyje aprašytais mažamečiais berniukais-chuliganiukais, kurie užpuolė ir apvogė senjorę palangiškę miesto centre. Apie tai perskaičiau naujausiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje,“ – sakė šiandien, pirmadienį, kovo 1 d., „Palangos tiltui“ paskambinusi pagyvenusi moteris.
Ji atsiliepė į „Palangos tilto“ raginimą atsiliepti visus, kurie galimai nukentėjo nuo mažamečių.
„Aš su šiaurietiško ėjimo lazdomis praėjusią savaitę ilsėjausi ant suoliuko prie pušyno šalia jūros, kai dėmesį atkreipiau į visai šalia manęs dvejų berniukų, maždaug mano 12-ečio anūko amžiaus, elgseną. Vienas jų sėdėjo ant žemės, mostagavo, vis rodė į mano pusę. Liuoktelėjęs su savo draugu priėjo prie manęs,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo palangiškė, kuri prisistatė Reginos vardu.
Anot jos, priėję vaikai jos paprašė euro.
„Mes prižiūrime gyvūnus. Duokite jiems eurą,“ – pasakė. „Kai pasakiau, kas nesinešioju pinigų vaikščiodama su šiaurietiškomis lazdomis, jie labai nustebo. Sako: „Jūs tikrai neturite pinigų?“ – nepatikėjo manimi,“ – pasakojo senjorė, apie galimą berniukų išpuolį sužinojusi iš straipsnio laikraštyje „Palangos tiltas.“
Pasak palangiškę, abu berniukai atrodė tvarkingi, judrūs, bet skambėjo įžūlokai.
„Abu vilkėjo neryškių spalvų striukes, dėvėjo kepures. Negalėčiau pasakyti kokių nors jų išskirtinių veidų bruožų. Abu pasirodė, kad yra šviesesni. Kai jie pagaliau nuėjo vis atsisukdami į mane, pagalvojau: „Kokie jauni chuliganiukai,“ – sakė moteris.
Ji teigė, kad neišsigandusi – juk buvo dienos metas.
„Jie abu atėjo iš Gintaro gatvės, ko gero, iš joje esančių gyvenamų namų. Man buvo keista, kad jie taip slampinėja – juk dienos metas, vyksta pamokos, kad ir nuotoliniu būdu,“ – sakė palangiškė.
Anot jos, abu vaikigaliai nuėjo dviračių taku į miesto pusę.
„Aš specialiai dėl jų eisiu ryt prie jūros pasivaikščioti. Man baisu pagalvoti, kad jie gali baisiai nukentėti dėl savo netinkamo elgesio. Bet jeigu niekas nereaguos, jie išaugs į plėšikus. Gaila man jų. Juk abu – kaip mano anūkas,“ – sakė „Palangos tilto“ skaitytoja.
Ji mano, kad nesunkiai galėtų abu berniukus atpažinti – ir gatvėje, ir nuotraukose.
Ponia Regina nėra girdėjusi iš savo palangiškių draugių apie berniukus kurorte kaulijančius pinigų ar apie jų įvykdytus užpuolimus.
Vasario 21 d. Palangos socialinius tinklus viesulu apskriejo ramiam mūsų kurortui nebūdinga žinia. Linos Š. (redakcijai pavardė yra žinoma) žinutė Facebook palangiškių grupėje „Vieninga Palanga“ skelbė: „Palangiškiai, saugokite save ir savo senyvus artimuosius. Šiandien, apie 16 val., kažkur Kastyčio-Ganyklų g., buvo apiplėšta garbaus amžiaus moteris. Ji pasakojo, kad prie jos priėjo maždaug 10-13 metų berniukai ir prašė (duoti – PT) vieną eurą nupirkti gėlių gimtadienio proga. Moteris davė eurą, o berniukai dar pasisūlė panešti sunkius pirkinius. Jai sutikus, berniukai ėjo iš paskos, staiga išplėšė rannkinę iš rankų ir pabėgo. Policijai, žinoma, pranešta. Būkite budrūs!”

Lina Š. pirmadienį, 11 val. 06 min., sakė www.palangostiltas.lt, kad moteris (redakcijai jos vardas ir pavardė jau yra žinomi –PT), kad moteris buvo „sukrėsta."
„Man pati nukentėjusioji papasakojo, kas jai nutiko. Ji yra garbi ir žinoma moteris. Ji buvo be gali sukrėsta. Aš jai padėjau iškviesti policiją, nes ji nesusigaudė, kokiu adresu ją kviesti. Aš atsitiktinai moterį sutikau, tiksliau ji blaškydamasi su telefonu rankoje pribėgo (prie manęs) – aš kieme vedžiojau šuniuką. Viskas įvyko apie 16-17 val. Paskambinau Bendruoju pagalbos telefonu, dispečerė liepė kartu palaukti policijos pareigūnų. Tad jų kartu ir sulaukėme. Užpuolikų berniukų nemačiau,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo Lina.
Algirdas Budginas, Palangos miesto policijos komisariato viršininkas, praėjusį penktadienį, vasario 26 d., rytą pranešė „Palangos tiltui“, kad kurorto policijos pareigūnai, įvertinę visą surinktą medžiagą, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR. BK 178 str. 2 d.
Šio straipsnio dalis sako, kad tas, kas atvirai pagrobė svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, ryšių kabelių kanalų sistemą, saugyklą ar saugomą teritoriją, arba viešoje vietoje pagrobė svetimą turtą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) arba automobilį, arba pagrobė strateginę ar svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.
Algirdas Budginas praėjusį penktadienį sakė „Palangos tiltui“: „Kol kas jų (berniukų) tapatybės nenustatytos, mes atkūrėme nukentėjusiosios moters maršrutą ir įvertinę tam tikras detales galime teigti, kad įvyko ne apiplėšimas, o vagystė. Įtariamieji dar nenustatyti."
„Palangos tiltas“ prašo visų įvykio liudininkų ar turinčių vertingos informacijos parašyti Facebook/Palangostiltas ar [email protected] , arba paskambinti tel. 8 620 53440

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gruodžio 6 d. 17 val. kviečia į vieno eksponato parodos atidarymą „Reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybė“.


Ukrainai reikia įsivesti eurą, kaip valiutą, apeinant pasipriešinimą ir užtikrinant, kad žinia yra aiški – Ukrainos ateitis yra  ES ir NATO ir laisvame Vakarų pasaulyje. Euras, kaip valiuta, tai visiems labai aiškiai parodo – ir prancūzams, ir rusams, ir visiems ukrainiečiams. 


Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


„Esu įsitikinusi, kad man taip pat teko susidurti su jūsų laikraštyje aprašytais mažamečiais berniukais-chuliganiukais, kurie užpuolė ir apvogė senjorę palangiškę miesto centre. Apie tai perskaičiau naujausiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje,“ – sakė šiandien, pirmadienį, kovo 1 d., „Palangos tiltui“...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pirmadienį, kovo 30 d., paskelbė naujus duomenis apie naujai nustatytų asmenų, užsikrėtusių koronavirusu, maršrutus. Tarp naujai užsikrėtusių – Palangoje atostogavęs vyras ir iš Londono per Palangos oro uostą grįžęs asmuo, kuris buvo laikinai izoliuotas Palangos savivaldybės nustatytose patalpose.


Palangos FK “Gintaras” 2009 m. gimę berniukai triumfavo tarptautianiame turnyre Kėdainiuose.


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio 1 d., miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga. Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius