Kas taps meru, spręs rinkėjai, o dėl dar vieno vaikelio meras spręs pats su žmona

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-01-27
Peržiūrėta
1116
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas taps meru, spręs rinkėjai, o dėl dar vieno vaikelio meras spręs pats su žmona

Jeigu jūsų gyvenime skaičiai ir ničnieko nereiškia, iki Savivaldybės Tarybos rinkimų dienos, kovo 3-iosos, jūs vieną ar kitą skaičių tikrai įsidėmėsite, nes su juo jūsų palaikoma partija keliaus į rinkimus ir atsidurs atitinkamoje rinkimų biuletenio vietoje. Sausio 18 dieną savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių 15 partijų atstovai burtų keliu pasiskirstė rinkimų numerius. 1-asis teko partijai „Tvarka ir teisingumas“, 2-asis – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, 4-asis – Lietuvos socialdemokratų partijai, 6-asis – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), 8-asis – Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, 10-asis – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, 12-asis – Darbo partijai, 18-asis – Lietuvos centro partijai. Tikintys skaičių magija politikai, ištraukę mėgstamą skaičių, trynė rankas, o kiti suko galvas, kaip su humoru paaiškinti, kad „nepopuliarus“ skaičius taip pat gali būti sėkmingas.
Į Tarybos rinkimus su pirmu numeriu keliaujantis kurorto „tvarkiečių“ lyderis Justinas Masalskas, ko gero, labiausiai džiūgavo: „Kas gali būti geriau, jei ne skaičius vienas? Labai labai patenkintas esu ištrauktu pirmu numeriu. Ir partija pirma, ir aš pirmas sąraše. Kas gali būti nuostabiau gyvenime už pirmagimį vaiką? Niekas, ar ne?“
Pašnekovas prisipažino, kad jo gyvenime dažniausiai kartojasi skaičiai 13 ir 14.
„Esu gimęs tryliktąją dieną. Tačiau mano senelis buvo dievobaimingas ir, kaip visi tais senais laikais, prietaringas žmogus, tad užrašė dokumentuose, kad esu gimęs 14-ąją. Įdomu, kad ligoninė, kurioje gimiau, iškart po mano gimimo, 15-ąją ar 16-ąją dieną, buvo susprogdinta, – pasakojo J. Masalskas. – Tad esu gimęs po laiminga žvaigžde“.
Jo nuomone, ir laikraščių Palangoje turėtų likti vienas. „O jam turėtų vadovauti mano geras draugas redaktorius“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo ponas Justinas.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos skyriaus pirmininkas ir rinkimų sąrašo lyderis Darius Kubilius juokavo, kad „valstiečiai“ yra arčiau negu kiti pirmos vietos.
„Viskas tvarkoje, esu patenkintas, kiti bando įžvelgti skaičių magijas, bet aš praktiškas žmogus. Tačiau mano gyvenime dažniausiai kartojasi skaičius penki ir virsmas kas penkerius metus. Ir mano vestuvės įvyko 1995 metais ir vaikai gimė kas penkerius metus. Tai gal ir penkis mandatus Taryboje gausime“, – juokėsi D. Kubilius.
Niekada žodžio kišenėje neieškantis Pranas Žeimys, kuris kurorto konservatorių rinkiminiame sąraše rikiuojasi antru, paklaustas, ar šeštasis numeris, su kuriuo TS-LKD teks eiti į rinkimus, nėra blogųjų jėgų skaičius, nustebo: „Kas jums sakė, kad jis toks? Šeši – labai normalus skaičius. Vienu mažiau nei stebuklingas skaičius septyni. Šeši – geras skaičius. Netgi pasakyčiau, kad mano gyvenime šeši – svarbus skaičius ir dėl asmeninių dalykų. Pavyzdžiui, mano žmonos gimtadienyje yra net trys šešetukai: ji gimė 1960 metais, birželio (kalendoriuje žymimas kaip šeštas metų mėnuo, – aut.) šeštąją. Tai irgi yra geras ženklas rinkimams“.
Paklaustas, ar tikįs skaičių magija, žinomas palangiškis atsakė, kad ne.
„Tačiau pripažįstu, kad dauguma žmonių, paklaustų apie jų mėgstamiausią skaičių, atsakys, kad tai – septyni. Man toks šio skaičiaus supratimas – gan magiškas“, – sakė P. Žeimys.
Kurorto konservatorių rinkimų sąrašo lyderis, mero kadenciją baigiantis Šarūnas Vaitkus pažėrė dar daugiau sąmojo, atsakinėdamas apie partijai rinkimuose tekusį šeštą numerį ir skaičių reikšmę savo gyvenime.
„Labai patenkintas šeštu numeriu. Koks skirtumas, koks numeris? Blogiau būtų, jeigu jo visai nebūtų davę, – šypsojosi meras. – Svarbiausia, koks rinkiminis sąrašas ir kokie žmonės yra jame. Žmonės žiūri ne į numerius, o į konkrečius žmones, jų darbus“.
Meras sakė, kad nėra pastebėjęs, jog vieni ar kiti skaičiai jo gyvenime dažniau kartotųsi. Priminus jam, kad jau yra susilaukęs trijų atžalų ir sieks trečią kartą tapti miesto meru, Š. Vaitkus laidė sąmojį.
„Kas bus meru, tegul sprendžia Palangos rinkėjai. O kiek vaikų susilauksiu, ar bus ir ketvirtas, spręs pirmiausia žmona Vilma, na, ir aš turbūt“, – juokėsi meras.
Socialdemokratams tekusio ketvirto numerio kurorto socialdemokratų sąrašo lyderė Svetlana Grigorian nesureikšmino.
„Svarbiausia – darbai, įsipareigojimų rinkėjams vykdymas. Tačiau, kaip sakė partijos pirmininkas (Gintautas Paluckas, – aut.), tam, kad sėkmingai važiuotum, reikalingi keturi ratai. Aš jam visiškai pritariu“, – sakė ji.
„Palangos tiltui“ ji teigė, kad įdomių skaičių sutapimų ar pasikartojimų, ar skaičių mistikos nėra pastebėjusi. „Tikiu darbų, o ne skaičių mistika“, – sakė kandidatė į merus. Paklausta apie mėgstamą skaičių, S. Grigorian akimirkai susimąstė, bet atsakė diplomatiškai: „Šiais metais – tai keturi“.
Dėl Lietuvos socialdemokratų darbo partijai tekusio aštunto numerio rinkimuose, šios partijos Palangos skyriaus pirmininkė ir rinkimų sąrašo lyderė Elena Kuznecova „Palangos tiltui“ teigė, kad tokiu skaičiumi yra „labai patenkinta“. „Ne skaičiai viską nulems, o darbas, žmonės, agitacija“, – sakė ji.
Vis tik ji prisipažino, kad gyvenime ją dažniausiai lydi penketukas. „Ne tik mokykloje, kur buvau labai pažangi mokinė, tačiau ir kitais gyvenimo atvejais“, – sakė E. Kuznecova.
O rinkimų komitetams konkrečius numerius iš jiems rezervuotų numerių burtais nustatė savivaldybių rinkimų komisijos. Visuomeniniam komitetui „Palangiškiai“ teko 11-asis numeris, o visuomeniniam komitetui „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ teko 15-asis.
„Oi, puiku numeris vienuolika, – sakė E. Simutis, „palangiškių“ sąrašo lyderis. – Žiūrėkite, ir visų laikų geriausias krepšininkas Arvydas Sabonis vilkėjo marškinėlius, pažymėtus 11-u numeriu, ir geriausiu praėjusių metų krepšininku buvo išrinktas krepšininkas, vilkintis 11-u numeriu pažymėtus marškinėlius (Domantas Sabonis, – aut.), ir mūsų rinkimų sąraše yra 11 žmonių“, – sakė E. Simutis.
Jis įgėlė ir konservatoriams.
„Visi „lazdavoja“ konservatorius dėl jiems atitekusio šeštojo numerio, bet ar kas nors pasakys, kad jų pozicijos dėl to susilpnėjo?“ – klausė „Palangiškių“ lyderis.
Genoveita Krasauskienė, komiteto „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ lyderė, vakar į „Palangos tilto“ skambutį neatsakė.

Primename skaitytojams, kad rinkimų numeris nulems, kokia eile partijos, rinkimų komiteto kandidatų sąrašas bus įrašomas į rinkimų biuletenį ir VRK leidžiamus kandidatų sąrašų informacinius leidinius, plakatus.

Jūsų komentaras:

Rytis 2019-01-31 18:47 (IP: 84.15.190.14)
Šarūnas

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


Palangos miesto savivaldybės gyventojai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti Bendruomenės iniciatyvų konkurse. Iniciatyvos, kaip panaudoti miesto biudžeto lėšas kurorto infrastruktūros plėtros srityje, kuriant patogesnę bei patrauklesnę gyvenamąją aplinką, laukiamos iki gruodžio 10 d.


Valstybės dienos proga Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma antradienį, liepos 6-ąją, pakviesti į Prezidentūrą bendravo ir su Ukrainos Prezidentu Volodomyr Zelensky.


Pirmadienį, lapkričio 9 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija vienbalsiai apsisprendė rekomenduoti mokyklų vadovams įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl pradinių klasių mokinių mokymo nuotoliniu būdu iki lapkričio 29 d.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, balandžio 2 d., sudarė darbo grupę rengti pasiūlymus dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.


Jeigu jūsų gyvenime skaičiai ir ničnieko nereiškia, iki Savivaldybės Tarybos rinkimų dienos, kovo 3-iosos, jūs vieną ar kitą skaičių tikrai įsidėmėsite, nes su juo jūsų palaikoma partija keliaus į rinkimus ir atsidurs atitinkamoje rinkimų biuletenio vietoje. Sausio 18 dieną savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių 15 partijų atstovai burtų keliu pasiskirstė rinkimų numerius.


Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos šio mėnesio pradžioje kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą dėl netinkamai laikomos Palangos kurhauzo medinės dalies paėmimo valstybės nuosavybėn. Šiuo metu pastato medinė dalis priklauso Jackų šeimai. Ši byla dėl Kurhauzo bus jau ketvirtoji, kurią pastaruoju metu nagrinėja Palangos miesto apylinkės...


Kovo 19-ąją Palangos miesto apylinkės teisme bus skelbiamas sprendimas, kurio su viltimi ir nerimu laukia visi, kam rūpi tolesnis atstatomo Kurhauzo likimas. Nors kultūros ministras sausio mėnesį savo įsakymu skyrė pastato restauravimo-pritaikymo darbams atlikti 257 tūkst. Lt, tačiau pradėti darbų Kurhauzo viduje nėra galimybės be bendraturčių sutikimo arba teismo sprendimo. Byla, dalyvaujant...


Palangos meras dažniau sės ant dviračio, kai taps Amsterdamo meru

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 09 26 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, tarptautinę dieną be automobilio, Lietuvoje minėjo daugelis šalies savivaldybių - kvietė gyventojus nesinaudoti tą dieną savo automobiliu, o vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu. Bet didžioji dauguma Palangos valdininkų su meru V. Stalmoku priekyje tądien neatsisakė automobilio patogumų. Kas, jeigu ne savivaldybės vadovai savo asmeniniu pavyzdžiu, turėtų kurti Palangos...


Biblioteka spręs vaikų problemas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 29 | Rubrika: Miestas

Antradienį bibliotekoje įvykusi vaikams skirta akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ skatino vaikus turiningai leisti savo laisvalaikį, kurti ir lavintis interneto pagalba, o svarbiausia atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius