Kaune pristatytas Palangos lenktynėse dalyvausiantis superautomobilis: komanda BMW iškeitė į „Lamborghini“

Palangos tiltas, 2023-07-05
Peržiūrėta
1321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaune pristatytas Palangos lenktynėse dalyvausiantis superautomobilis: komanda BMW iškeitė į „Lamborghini“

Lukas Laukaitis, Dovidas Najus, Nerijus Malaševičius ir Gediminas Vilimas – tai keturi ypač patyrę vairuotojai, su nekantrumu laukiantys po kelių savaičių Lietuvoje vyksiančio vieno svarbiausių automobilių sporto įvykių – žiedinių lenktynių Palangoje.

„Kan-Therm / Ringaudų servisas“ pavadinimu prisistatanti pilotų ekipa šįmet startui ruošiasi įspūdingai – didžiulio publikos dėmesio sulaukiančiose varžybose ji debiutuos už superautomobilio „Lamborghini Huracan ST EVO“ vairo. 

Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome surengtose galingo automobilio sutiktuvėse pranešta, kad jis buvo įsigytas iš kitos profesionalios gamyklinės „Lamborghini“ komandos bei atsivežtas tiesiai iš Italijos. 

Tokio automobilio kaina siekia 180–200 tūkstančių eurų. Tai gamyklinis, iš esmės lenktynių trasai sukurtas superautomobilis. Jo 5,2 litro darbo tūrio, V10 formos atmosferinis variklis išvysto net 620 AG pajėgumą.

Komanda jau dešimtmetį kovoja žiedinių lenktynių trasose.

„Per tą laiką kito ekipos pavadinimas, sudėtis, vairuotos transporto priemonės, klasės, kuriose varžytasi. Tačiau nekito du dalykai – nuo pradžių joje buvo L. Laukaitis, kartu su kolegomis visada siekęs tikslo būtų geriausiais“, – pristatydamas į geriausiųjų GT Open klasėje trejetuką „Aurum 1006“ lenktynėse pretenduojančią komandą sako automobilių sporto renginių vedėjas Gintautas Šutavičius. 

Kol kas nėra aišku, ar žiedinėje Palangos trasoje pasirodys visi keturi „Kan-Therm / Ringaudų servisas“ nariai – neseniai patirtą traumą L. Lukaitis tebesigydo. 

Šįmet komandos kapitonu tapęs Nerijus Žliobas patikina – ištvermės varžybų rezultatus lemia daugybė aplinkybių. 

„Jų net suskaičiuoti neįmanoma… Tuo atveju, kai viskas vyksta idealiai, situacija gali pasikeisti, nes kažką geriau atliko konkurentai – greičiau užsipylė kuro, pakeitė padangas ar tiesiog sutelkė dėmesį reikiamu momentu“, – apie neprognozuojamą automobilių sportą pasakoja N. Žliobas. 

Pasak komandos narių, lenktynių trasoje nuolat vyksta pokyčiai, o automobiliai yra lyg gyvas, į viską reaguojantis organizmas. 

Tiesa, šįmet komanda jaučiasi labiau užtikrinta dėl įsigytojo automobilio techninių galimybių – „Lamborghini Huracan ST EVO“ lenktynėse Palangoje vairuos tik dar dvi ekipos. 

„Registracija į 1006 kilometrų iššūkį tebesitęsia, bet jau dabar akivaizdu, kad konkuruosime bent su dešimt puikiai pasiruošusių komandų. Bet mes kuriame savo strategiją ir tikimės, jog ją pavyks įgyvendinti. Dviejose lenktynėse pernai pasitikrinome savo galimybes bendradarbiauti. Regis, viskas vyko gana sklandžiai“, – sako N. Žliobas.

Kaip tvirtino „Kan-Therm by Ringaudų servisas“ „siela“ L. Laukaitis, jam smagu dėl komandos sudėties ir sulaukto publikos palaikymo. 

„Imponuoja ir automobilio variklis. Neapsakomos emocijos yra jį vairuojant. Manau, nesuklydau rinkdamasis“, – kalba lenktynininkas. 

Ne vieną sezoną BMW M2 vairavę pilotai, šįmet pasirinkę „Lamborghini Huracan ST EVO“, įsitikinę, jog pokyčių jau reikėjo, nes, jei nejudi į priekį, tai, reiškia, kad stovi vietoje. 

Komandą palaikyti ir naujojo automobilio dizaino apžiūrėti susirinko komandos gerbėjai bei svečiai, prijaučiantys autosportui. 

Tarp jų buvo galima išvysti ir ne vieną žinomą veidą – buvusį krepšininką Giedrių Gustą, nekilnojamojo turto žinovę Nataliją Martinavičienę, papuošalų kūrėją Elvyrą Monginienę, modelių agentūros vadovę Jurgitą Kiguolę, laidų vedėją Tomą Grigaitį, verslo konsultantus Andrių ir Gintarę Armalius bei kitus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dalyvių registracija į „Enefit 24H EV RACE“ varžybas prasidėjo dar birželio mėnesį ir organizatoriai iškart sulaukė 12 paraiškų. O tai reiškia, kad liko tik trys vietos rugsėjo 20-21 dienomis Panevėžyje vyksiančiose ištvermės lenktynėse.


Rugpjūčio 11-ąją, Kretingos muziejuje visuomenei pristatytas Palangos senovės gintaro rinkinys.


Lukas Laukaitis, Dovidas Najus, Nerijus Malaševičius ir Gediminas Vilimas – tai keturi ypač patyrę vairuotojai, su nekantrumu laukiantys po kelių savaičių Lietuvoje vyksiančio vieno svarbiausių automobilių sporto įvykių – žiedinių lenktynių Palangoje.


Pirmoji iš užsieniečių paraišką dalyvauti po mažiau nei dviejų savaičių Palangoje prasidedančiose 23-iose „Aurum 1006 km lenktynėse“ padavusi Joost Ursem vadovaujama „JR Motorsport“ komanda iš Nyderlandų registruoja dar vieną ekipą. 


Projekto viešinimo posėdžio metu, vykusio nuotoliniu būdu, visuomenei buvo pristatytas šalia uostamiesčio prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamas statyti naujas pastatas ir jo architektūriniai sprendiniai.


Penktus metus iš eilės Palangoje vykstančiose didžiausiose Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynėse“ varžosi ir žiūrovai.


Palangos oro uoste pristatytas naujas priešgaisrinės tarnybos automobilis: analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro vartai.


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 31 d., Lenkijos šiaurės-rytų regiono turizmo atstovams pristatytas Palangos kurortas. Suvalkuose (Lenkija) vykęs susitikimas organizuotas LR konsulato Seinuose iniciatyva. Jame be turizmo atstovų dalyvavo LR konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Suvalkų ūkio ir turizmo rūmų vadovė Elzbieta Niedziejko.


Šį savaitgalį startuosiančias jubiliejines jau 15-ąsiais 1000 km lenktynes galima pavaidinti istorinėmis Palangai: pirmąkart tarp 44 besivaržysiančių komandų startuos „Palanga Visit Apartaments“ rinktinė, kurioje debiutuos ir šventojiškis Tomas Jurevičius, pernai tapęs jauniausiu šalies automobilių sporto istorijoje Lietuvos automobilių žiedinių...


„Gintarėlyje“ pristatytas spektaklis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 08 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo pristatytas spektaklis „Kaip Gintarėlis sveikatos ieškojo“, kuriam buvo ruoštasi itin kruopščiai ir atsakingai. Rezultatas tai patvirtino – visi vaikai ir pedagogės subūrė puikią komandą, pradžiuginusią visus susirinkusiuosius. Gabios lopšelio-darželio logopedės Mildos Lileikienės sukurta eiliuota pasaka, paversta gražiu spektakliu – tai darželyje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius