Kavinei „Luiza“ alkoholiu leis prekiauti tik iki vidurnakčio

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-07-03
Peržiūrėta
2344
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kavinei „Luiza“ alkoholiu leis prekiauti tik iki vidurnakčio

Ne vieną kartą skambėję priekaištai dėl Virbališkės take esančios kavinės – naktinio baro „Luiza“, kus alkoholiu buvo prekiaujama iki ketvirtos valandos ryto, pasiekė Palangos politikų ausis. Vakar Taryba balsavo už sprendimą apriboti prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio. Kavinės savininkė Irena Staponienė įsitikinusi: Taryba pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį ir žada savo tiesą ginti teisme.

 

Sureagavo į skundus

Sprendimo projekto dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo I. Staponienės įmonei teikime rašoma, jog šis projektas parengtas 2014-ųjų vasarį, gavus UAB „Valeresta“ prašymą dėl kavinės-baro „Luiza“ veiklos pažeidimų, po kuriuo pasirašė ir Virbališkės tako gyventojai, prašydami imtis priemonių dėl minėtos kavinės veiklos ir užtikrinti saugią aplinką.

Palangos miesto policijos komisariato dar pernai lapkritį pateiktame rašte „Dėl viešosios tvarkos užtikrinimo“ pateikiama informacija apie gautus pranešimus dėl įvairių teisės pažeidimų, susijusių su šios kavinės veikla. Pareigūnų nuomone, prekyba alkoholiu šioje prekybos vietoje, ypač tamsiuoju paros metu, turi įtakos nusikaltimams ir teisės pažeidimams, tad siūloma uždrausti čia prekiauti alkoholiniais gėrimais po 24 valandos.

Atsižvelgiant į išdėstytus motyvus, Tarybai siūloma apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką nuo 24 val. iki 8 val. kavinėje „Luiza“, esančioje Virbališkės takas 3. Tokią teisę Tarybai suteikia atitinkamas Alkoholio kontrolės įstatymo punktas, kuris reglamentuoja, kad Savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiu vietą, gyventojų, gyventojų bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Išklausę sprendimo projektą pristačiusios Rinkliavų skyriaus vedėjos Žanetos Žulkuvienės, Tarybos nariai teiravosi: ar yra žinoma, kiek apskritai Palangoje tokių įstaigų, dėl kurių keliamo triukšmo bei viešosios tvarkos pažeidimų jų prieigose gaunama gyventojų skundų? Ž. Žulkuvienė atsakyti negalėjo: ji patarė klausimą peradresuoti Viešosios tvarkos skyriui arba policijos pareigūnams.

 

„Luizoje“ netvarkos nėra

Į Tarybos posėdį atvykusi „Luizos“ savininkė I. Staponienė teigė, kad pačioje kavinėje netvarkos nesama, ir visas kolektyvas stengiasi, kad klientai būtų saugūs.

„Salėje yra sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, budi apsauga – vyrai ne iš gatvės surinkti, o specialiai apmokyti, be to, jie dažnai patys reaguoja į netoliese kylančius konfliktus ir bėga raminti įsikarščiavusių ir turgaus, ir „Palangos Juzės“ prieigose. Kavinės viduje klientai tikrai saugūs. O išėjusių į lauką saugumu turėtų rūpintis policija“, – teigė I. Staponienė.

Ji neigė viešbučio „Palangos Juzė“ šeimininkų skundus: esą pats viešbutis stovi prie pat pėsčiųjų tako, tad tai, kad po jo langais kartais praeina triukšmingos kompanijos nėra nieko keisto.

I. Staponienė piktinosi, kad jos vadovaujamai kavinei kabinama „girdyklos“ etiketė. Ir pamirštama, kad tik „Luiza“ nemokamai suteikia patalpas ir „Bočių“, ir neįgaliųjų draugijos, ir tremtinių, ir šaulių, ir kitų visuomeninių organizacijų susiėjimams ir vakaronėms.

„Nei vienam klientui nėra išduotos VIP kortelės, kad jie galėtų ateiti ir prisilakti. Girtų ir netvarkingų mes neaptarnaujame. O lauke tvarką privalo prižiūrėti policijos pareigūnai, kurie tikrai nepersidirba. Aš nenoriu būti atpirkimo ožka dėl to, kad Virbališkės take, kuriame ir naktį vaikštoma, kažkas susimuša“, – neslėpdama emocijų kalbėjo I. Staponienė, priminusi, jog „Luiza“ dirba jau daug metų, ir tik pastaruosius keletą metų pasigirdo skundų.

 

Problema – alkoholis

Kitos nuomonės laikėsi viešbučio „Palangos Juzė“ direktorė Valentina Radikienė.

„Gaila, kad ši problema tapo politinė ir tenka kalbėti iš šios tribūnos, – sakė ji. – Aš tikrai ne už tai, kad „Luiza“ būtų uždaryta. Bet prašau jūsų: įsiklausykite ir į motinų, žmonų, seserų prašymus – jos nori, kad jų artimieji namo grįžtų saugūs. Paskutinį prašymą mes parašėme, kai prie keletą dienų prie „Luizos“ buvo sumuštas vyriškis, kuris keletą dienų prabuvo komoje. Aš nežinau, ar tai kavinės, ar policijos problema, tiesiog prašau jūsų: ieškokime būdų, kaip šią problemą spręsti. Mes dirbame penkerius metus, ir visą tą laiką sulaukiame klientų skundų – kai kurie dėl triukšmo po langais net nutraukia sutartis ir išvažiuoja anksčiau laiko. Taip tęstis negali“.

Pasak Palangos policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininko Gintauto Pocevičiaus, pagrindinė policijos užduotis – ne tik saugoti ir ginti piliečius, bet ir užkirsti kelią galimoms nusikalstamoms veikoms bei naikinti priežastis, dėl kurių jos padaromos. Šiuo atveju priežastis esanti aiški – alkoholis.

„Galiu pateikti statistiką: vien per birželio mėnesį „Luizoje“ ir prie jos buvo trys nusikalstamos veikos, pradėti trys ikiteisminiai tyrimai. Birželio pirmąją jau paminėtasis sunkus sveikatos sutrikdymas, 22-ąją dieną pažeista viešoji tvarka – įvyko muštynės, 24-ąją „Luizoje“ apiplėštas Latvijos pilietis. Netiesa, kad mes nežiūrime čia tvarkos. Iš ne vasaros sezono metu patruliuojančių dviejų ekipažų vienas nuolat būna prie „Luizos“. Bet taip nukenčia kiti palangiškiai. Mes ne prieš „Luizą“, bet riboti joje prekybą alkoholiu reikia“, – teigė pareigūnas.

 

Sprendimą skųs teismui

Tarybos narys A. Stankus teiravosi: negi tik dėl „Luizos“ esama nusiskundimų, o kaip dėl kitų gerokai po vidurnakčio dirbančių kavinių? Kodėl pateikta tik „išskirtinė“ statistika, o ne visa, kad būtų galima susidaryti bendrą vaizdą? Juk ir dėl J. Basanavičiaus g. esančių kavinių – kad ir dėl „Laukinių vakarų salūno“, taip pat būna daug nusiskundimų.

E. Židanavičius priminė, kad visa šūsnis skundų gaunama dėl kavinės „Floros simfonija“ keliamo triukšmo. Negi policija į juos nereaguoja? Kolegas palaikė Elena Kuznecova, sakydama, kad jeigu nusiskundimų būna ir dėl kitų kavinių, jeigu ir į jas pareigūnai būna iškviečiami, tad gal derėtų kompleksiškai spręsti klausimą dėl prekybos alkoholiu laiko ribojimo Palangoje, o ne taikyti apribojimus vienai įmonei?

Pasak G. Pocevičiaus, nusiskundimų gaunama ne dėl vienos „Luizos“. Tačiau tiek daug jų ir dar „papuoštų“ nuskalstamomis veikomis daugiau niekur nėra.

Šiuo klausimu savo pasiūlymų turėjo E. Židanavičius bei socialdemokratų frakcija, tačiau, pasak mero Š. Vaitkaus, Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje paaiškinimu, šie siūlymai galėtų ir turėtų būti teikiami kaip Tarybos sprendimų projektai.

Balsų dauguma nuspręsta apriboti alkoholio prekybos laiką kavinėje „Luiza“. Tačiau jos savininkė I. Staponienė neketina su tuo sutikti ir žada sprendimą skųsti teismui.

Jūsų komentaras:

Viršūnė..- 2014-07-08 18:28 (IP: 86.100.63.40)
'Laukinių vakarų (Palangos) salūnas"...

Taip pat skaitykite

Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, gruodžio 31 d. jūros tiltas jau 21 val. bus uždarytas, o atvertas visiems norintiems jis bus praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio.


„Karšti čeburekai, šaltas alus“, – prieš dešimtmetį ši frazė buvo neatsiejama Palangos dalis. Čeburekai liko, o alus išnyko, rašo 15min.lt žurnalistė Viktorija Karsokaitė. Tačiau sugriežtinus prekybą alkoholiu tokie prekeiviai grįžo, 15min sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Dvigubi standartai ar įstatymo spragos? – klausia paplūdimių kavinių savininkai. Nestacionarių kavinių savininkams uždrausta prekiauti alkoholiu, o štai paplūdimiuose esančios nuolatinės kavinės prekybą juo vykdo be jokių apribojimų, rašo lrytas.lt


Seimo narių grupė siūlo leisti visas alkoholinių gėrimų rūšis pardavinėti bei vartoti nestacionariuose įrenginiuose, paplūdimiuose, parodose, mugėse ir kituose masiniuose renginiuose.


Pagarsėjusioje Palangos užeigoje "Luiza" kurorto savivaldybė ketina riboti prekybą alkoholiu. Šiuo metu čia svaigalais prekiaujama visą parą. Apribojimo prireikė rekomendavus policijos pareigūnams. Tai bus jau antra užeiga Palangoje, kurioje alkoholį pardavinės tik iki vidurnakčio, rašo dienraštis "Klaipėda."


Alkoholį renginiuose, kuriems bus išduotas leidimas prekiauti alkoholiu, bus galima šliurpti tik specialiai tam įrengtuose užtvaruose, kuriuos liaudis jau taikliai praminė „gardais“? Net alų parduos ne jaunesniems nei dvidešimtmečiams? Tai – tik keletas įstatyminių pasiūlymų, kuriems, kad įsigaliotų, tereikia vienintelio balsavimo Seime. Bet kuriuo...


Nors liepos mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo apribojo prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio, savaitgaliais čia ir toliau linksminamasi iki paryčių. Buvusi kavinės savininkė Irena Staponienė, apskundusi šį sprendimą teismui, laukia jo verdikto ir žada, jei šis būsiąs nepalankus, skųstis...


Ne vieną kartą skambėję priekaištai dėl Virbališkės take esančios kavinės – naktinio baro „Luiza“, kus alkoholiu buvo prekiaujama iki ketvirtos valandos ryto, pasiekė Palangos politikų ausis. Vakar Taryba balsavo už sprendimą apriboti prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio. Kavinės savininkė Irena...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius