Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Palangoje laimintos transporto priemonės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-01
Peržiūrėta
1204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Transporto priemones švęstu vandeniu pašlakstė kunigas S.Žilys.
Transporto priemones švęstu vandeniu pašlakstė kunigas S.Žilys.

Sekmadienį prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios esanti Vytauto gatvės atkarpa bei klebonijos kiemas buvo pilni automobilių. Į trečią kartą Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos proga surengtą transporto priemonių laiminimo akciją nepaisydami permainingo oro ir šuorais nupilančio lietaus suvažiavo gausybė žmonių.

Pasimeldė už keliaujančius
„Labai džiugu, kad šitiek jūsų susirinko čia, nors oras ne pats palankiausiais, – po šv. Mišių, kuriose buvo meldžiamasi už vairuotojus ir keliaujančiuosius, susibūrusiems prie šventoriaus žmonėms prakalbo Palangos parapijos klebonas Marius Venskus. – Pasimelskime už tuos, kurie keliauja, kad jie visi su Dievo palaima ir angelo sargo lydimi sėkmingai pasiektų namus. Už visus, vairuojančius transporto priemones – nuo automobilių ir motociklų iki dviračių. Ir už pėsčiuosius – jie taip pat eismo dalyviai. Gerbkime ir saugokime vieni kitus kelyje“.
Po klebono kreipimosi automobilius, dviračius, susirinkusius prie šventoriaus ir tiesiog stabtelėjusius prošal ėjusius pėsčiuosius švęstu vandeniu laimino kunigas Sigitas Žilys.

Priminė vairuotojo dekalogą
Visiems atvykusiesiems Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos pareigūnai, kurie kartu su kurorto parapijos dvasininkais rengė šią akciją, dalijo paveikslėlius su malda šv. Kristoforui – vairuotojų ir keliautojų globėjui.
Kitoje paveikslėlio pusėje surašytas vairuotojo dekalogas, kurio pirmas punktas skelbia: „Nežudyk“, o tolesnieji primena: „Kelią laikyk žmonių bendrystės, o ne mirtinos žalos priemone“, „Nelaikyk automobilio galios, dominavimo priemone ir proga nusidėti“, „Kelyje saugok silpnesnįjį“ bei „Jausk atsakomybę už kitus“.

Tiki palaiminimo galia
„Kaip gražu, pirmą kartą mane, atkeliavusią į Palangą, šitaip gražiai iš jos išlydi ir palaimina, kad sėkmingai namus pasiekčiau“, – susijaudinusi kalbėjo garbaus amžiaus dailininkė Marija iš Vilniaus. Moteris sakė iki šiol negirdėjusi, kad kur nors vyktų tokios bendros policijos ir bažnyčios akcijos.
„Nusipirkome naują automobilį ir norėjome jį pašventinti, – sakė palangiškių šeima. – Žinojome, kad mūsų mieste rudenį laiminamos transporto priemonės, tad išlaukėme Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos. Žinoma, tikime, kad Dievas lydės ir globos mus kelyje, priešingu atveju argi būtume čia? Mums tikėjimas ir palaiminimas – ne mados dalykas“.

Būriavosi ir dviratininkai
„Ar reik važiuojančiam dviračiu palaiminimo? Aišku, reik“, – gražia žemaičių tarme prašneko tarp automobilių su dviračiu praeinančio kunigo pašventinimo laukęs vyriškis. Ir susidomėjęs perskaitė paskui dvasininką ėjusių ir šventus paveikslėlius dalijusių policininkų įteiktą maldą bei vairuotojo dekalogą. Paveikslėlį jis rūpestingai įsidėjo į vidinę striukės kišenę ir, nusišypsojęs, pridūrė: „Gera malda“.
„Oi, aišku reikia, kad kelyje Dievas lydėtų, – sakė dviračiais atvažiavusios dvi bičiulės. – Manome, kad ne tiek transporto priemonei palaiminimo reikia, kiek mums patiems: kad angelas sargas nuolat primintų būti atsargiems ir saugoti kitus“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per visoje apskrityje vykdytas priemones didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų, įskaitant ir dviračių bei elektrinių paspirtukų, blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolei.


2022 m. birželio 27 d.– liepos 3  d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus vykdytas policines priemones iš viso užfiksuoti 424 KET pažeidimai, nustatyta 18 neblaivių vairuotojų, vienas iš jų neturėjo ir teisės vairuoti.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, reaguodami į gyventojų skundus, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino  transporto priemonių keliamo triukšmo lygį.


Palangos policija informuoja, kad Kovo 19–21 dienomis Palangoje bus vykdomos prevencinės priemonės ir padidintas policijos pareigūnų dėmesys vairuotojų blaivumui.


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnai skelbia sekmadienį, vasario 9, paskutinę Stintų šventės dieną, vykdyto reido metu Palangoje ir šalia jos per kelias valandas pričiupę net 12 neblaivių vairuotojų.


Sekmadienį po visų šv. Mišių Palangos parapijos ganytojai šventino transporto priemones. Taip buvo paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos Vyskupų Konferencija savo plenarinio posėdžio, vykusio 2009 m. gegužės 26-28 d., metu. Šio minėjimo tikslas – keisti eismo...


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias mūsų miesto akcentas: tobulo grožio neogotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad...


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias miesto akcentas: tobulo grožio negotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad ji būtų...


Sekmadienį prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios esanti Vytauto gatvės atkarpa bei klebonijos kiemas buvo pilni automobilių. Į trečią kartą Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos proga surengtą transporto priemonių laiminimo akciją nepaisydami permainingo oro ir šuorais nupilančio lietaus suvažiavo gausybė žmonių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius