Keliautojui Aurimui Valujavičiui įteiktas atminimo ženklas „Už nuopelnus Žemaitijai“

Palangos tiltas, 2023-05-21
Peržiūrėta
915
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keliautojui Aurimui Valujavičiui įteiktas atminimo ženklas „Už nuopelnus Žemaitijai“

Atlanto vandenyną irklinę valtimi perplaukęs ir taip 90-ąsias Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio metines  paminėjęs Aurimas Valujavičius vakar pagerbtas Seime. Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas jam už Lietuvos ir Žemaitijos regiono, iš kurio yra kilęs lakūnas Steponas Darius, garsinimą įteikė atminimo ženklą „Už nuopelnus Žemaitijai“. 

Tris mėnesius visa Lietuva sekė drąsaus lietuvio kelionę per Atlanto vandenyną. Į vienvietę irklinę valtį Aurimas Valujavičius įsėdo Europoje ir po 120 dienų, 14 valandų ir 48 minučių pasiekė Šiaurės Amerikos žemyną. Šis rezultatas būtų buvęs dar geresnis, jei ne paskutinėmis dienomis Aurimo atkaklumą bandęs palaužti priešpriešinis vėjas ir Golfo srovė.

Majamyje išlipęs keliautojas tapo pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje, o savo kelionę jis dedikavo 90-osioms Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio metinėms. Pasak keliautojo, siekdamas, kad „Lituanica“ atgimtų ir šiame šimtmetyje. 

Vienas iš legendinių Lietuvos lakūnų Steponas Darius yra kilęs iš Klaipėdos rajono, Dariaus kaimo. Todėl Klaipėdos rajono savivaldybė, siekdama pagerbti tokį Aurimo Valujavičiaus žygdarbį, kuris garsina ne tik Lietuvą, bet ir visą Žemaitijos regioną, vakar keliautoją apdovanojo atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“. 

„Aurimo kelionė iš tiesų įspūdinga. Ji tik dar kartą įrodo, kad neįveikiamų dalykų nėra. Svarbu ir tai, jog Aurimą šiai kelionei įkvėpė istorinis mūsų lakūnų skrydis. Tuomet Atlanto nugalėtojų žygdarbis mažą tautą pavertė didele tauta, o šiandieniniu plaukimu per vandenyną Aurimas vėl visam pasauliui pranešė apie mūsų šalį. Aš tikrai džiaugiuosi, kad turime tokių žmonių, kaip Aurimas, kurie dėl gražaus tikslo yra pasiryžę viskam“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. 

1933 m. liepos 15 d., Lietuvos lakūnai S. Darius ir S. Girėnas, garsieji „Lituanica“ pilotai, be nusileidimo skridę 37 val. 11 minučių, įveikė 6 411 kilometrų. Tai buvo antras tuo metu skrydžio be nusileidimo pasiekimas aviacijos pasaulyje, įėjęs į transatlantinių skrydžių istoriją. Dariškės kaime, iš kurio kilęs lakūnas Steponas Darius, jo gimtojoje sodyboje įsteigtas memorialinis muziejus, kuris kiekvienais metais mini skrydžio metines, supažindina lankytojus su šia drąsia ir pilietiška asmenybe. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse, atminimo žvakutės uždegtos bei simboliniai akmenukai padėti ant Holokausto aukų kapo Palangos civilinėse kapinėse.


Kasmet sausio 27-ąją pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Ta proga sausio 26 d. 11 val. Palangos žydų bendruomenė atidengia atminimo lentą, liudijančią Palangos žydų bendruomenės istoriją.


Atlanto vandenyną irklinę valtimi perplaukęs ir taip 90-ąsias Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio metines  paminėjęs Aurimas Valujavičius vakar pagerbtas Seime.


Sausio 27 d., penktadienį, kviečiame paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir atidengti atminimo lentą kurorte stovėjusioms sinagogoms.


Šiandien (kovo 14-ąją) teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pirmojo laipsnio garbės ženklu „Už nuopelnus teisingumui“ apdovanojo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininką, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Vytautą Landsbergį.


Pirmadienį, rugpjūčio 9 dieną, mokytojai Kostancijai Strikienei Palangos meras Šarūnas Vaitkus įteikė Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui skirtą medalį „Už nuopelnus Palangai.“


Minint Vietos savivaldos dieną penktadienį, spalio 9 d., Vilniuje vykusioje penkioliktojoje „Auksinių krivūlių“ apdovanojimų ceremonijoje įvertintos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios savivaldybės. Palanga taip pat sulaukė puikios žinios: „Auksinės krivūlės“ riterio ženklas atiteko ir Palangos miesto vicemerui Rimantui Antanui Mikalkėnui.


Žymiajam keliautojui Palangos Juzei – 150

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 22 | Rubrika: Kultūra

Žymusis Žemaičių vyskupo, teologo, religinių raštų autoriaus, istoriko, švietėjo, rašytojo Motiejaus Valančiaus sukurtas literatūrinis personažas keliauninkas Juzė iš Palangos literatūros istorija sėkmingai žingsniuoja jau 150 metų


Praėjusį sekmadienį Vilniaus universitete šv. Jonų bažnyčioje buvo iškilmingai įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Jau septintą kartą vykusios ceremonijos metu iškilioms asmenybėms už jų išskirtinius nuopelnus Lietuvai ir Vilniaus miestui įteikti I-ojo ir II-ojo laipsnio medaliai. Tarp apdovanotųjų – ir Antanas Vinkus...


Legendomis apipintą Palangos Naglio kalną, kuris yra vienas iš Palangos simbolių, papuošė naujas informacinis ženklas – žinomų kurorto tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų sukurtas ąžuolinis dirbinys. Naujasis ženklas tapo ir vienu iš netrukus prasidėsiančių Europos paveldo dienų Palangoje akcentu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius