Klaipėdos apskrities pareigūnai pramogauti dviračiais ir paspirtukais ragina atsakingai

Palangos tiltas, 2023-05-25
Peržiūrėta
1359
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities pareigūnai pramogauti dviračiais ir paspirtukais ragina atsakingai

2023-05-24 Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai vykdė priemonę, per kurią stebėjo ar saugiai klaipėdiečiai važinėja dviračiais ir paspirtukais, priminė KET reikalavimus, kurių privalo laikytis šių dviračių transporto priemonių vairuotojai.

Pareigūnai pastebi, kad vieni iš dažniausiai fiksuojamų pažeidimų yra, kad elektriniais paspirtukais važiuoja keli asmenys ar yra vežami vaikai, nors tai daryti draudžiama. Taip pat, kad dviratėmis transporto priemonėmis važiuojama ne joms skirtais takais – pavyzdžiui, važiuojama gatve, ar pėstiesiems skirtu šaligatviu, nors šalia yra dviračių takas. Todėl primenama, kad dviračiu, elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir pan., galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, o kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuojant  kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privalu duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus. Dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai, važiuodami važiuojamąja dalimi, privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba transporto priemonės priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dėvėti saugos šalmus rekomenduojama visiems, važiuojantiems tokiomis transporto priemonėmis, o jaunesniems nei 18 m. nepilnamečiams – juos tinkamai dėvėti yra privaloma. Taip pat svarbu nepamiršti, kad važiuoti dviračiu ar elektriniu paspirtuku padauginus alkoholio yra draudžiama – leidžiama alkoholio riba yra 0,4 prom. – kaip ir automobilių vairuotojams.  

Policijos pareigūnai taip pat primena, kad važiuojant dviračiu taip pat būtina atidžiai stebėti kelio ženklus, nes kai kur dviračių transporto priemonių eismas yra draudžiamas. Pavyzdžiui – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais yra draudžiama nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d.. Visus metus analogiškas ribojimas galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.

Klaipėdos apskrities pareigūnai dviračių ir paspirtukų eismo saugumui skiria itin didelį dėmesį. Ypač šiltuoju metų laiku nuolat rengia tikslines priemones, per kurias dviračių transporto priemonių vairuotojams primenami KET reikalavimai ir už pažeidimus gresianti atsakomybė. Tačiau pasiekti, kad skaudžių nelaimių būtų kuo mažiau, galima tik bendromis jėgomis, todėl atidžiais ir tolerantiškais būti pareigūnai ragina visus eismo dalyvius.

Klaipėdos apskrities kelių policijos duomenimis, per visus 2022 m. Klaipėdos apskrityje užfiksuoti 55 eismo įvykiai, per kuriuos nukentėjo 57 dviračio vairuotojai, vienas dviratininkas žuvo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 m. birželio 25–30 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai apskrities keliuose iš viso užfiksavo 315 įvairius KET pažeidimus, tarp jų – 22 alkoholio padauginusius vairuotojus.  


2023 m. rugsėjo 11-17 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per vykdytas priemones nustatė 10 neblaivių vairuotojų.


2023 m. birželio 12–18 d. per vykdytas policines priemones Klaipėdos apskrities VPK kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 653 įvairius KET pažeidimus, nustatė 12 neblaivių vairuotojų.


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. 


Vien šią savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai fiksavo keletą eismo nelaimių, per kurias nukentėjo paspirtukais važiavę asmenys ar jų kliudyti pėstieji, vienas dviratininkas žuvo.


2023-05-24 Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai vykdė priemonę, per kurią stebėjo ar saugiai klaipėdiečiai važinėja dviračiais ir paspirtukais, priminė KET reikalavimus, kurių privalo laikytis šių dviračių transporto priemonių vairuotojai.


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių. 


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.


Visoje šalyje gerokai išaugus COVID-19 pandemijos mastams ir gresiant naujam karantinui, Palangos miesto savivaldybė ieško savanorių, galinčių padėti teikti paslaugas izoliuotiems ar su sergančiais kontaktą turėjusiems asmenims. Taip pat primena visuomenei – koronaviruso grėsmės akivaizdoje elkimės atsakingai, saugokime save bei artimuosius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius