Kodėl Palangos vadovai taip myli „Omnitel”?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-09-11
Peržiūrėta
549
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuolat grubius savivaldybės administracijos vadovų pažeidimus ir miesto biudžeto lėšų švaistymą atskleidžiantys savivaldybės kontrolieriai yra nereikalingi Palangos valdžiai.

Jei nereikalingi, nėra reikalo kreipti dėmesį ir į jų tyrimų išvadas. Matyt, šitaip mano savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, kuriam nusispjauti ant kontrolierių atlikto 2007 - 2008 metų tarnybinių mobiliųjų telefonų efektyvaus panaudojimo vertinimo.

 

Dar tuomet, beveik prieš dvejus metus savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova nustatė, kad su mobiliojo ryšio operatoriumi UAB “Omnitel” sudaryta sutartis iki šiol nėra peržiūrėta, nors Viešųjų pirkimų įstatymas su paslaugų teikėjais sutartis leidžia sudaryti tik laikotarpiui iki 3 metų. Apie būtinybę parinkti pigesnį operatorių  valdantiesiems kontrolierė   priminė dar bent du kartus. Tačiau reakcijos jokios. Priešingai 2008 metais direktorius Valerijus Kuznecovas be jokio viešo konkurso sutartį su telekomunikacijų bendrove „Omnitel“ pratęsė dar trims metams.

Savivaldybės administracijai nenorint pasirinkti pigesnių mobiliojo ryšio operatorių paslaugų, už valdininkų telefonus iš miesto biudžeto brangiau mokame mes - Palangos gyventojai. Su “Omnitel” operatoriumi savivaldybės pasirašyta ir iki šiol vis papildomais susitarimais tęsiama mobiliojo ryšio paslaugų teikimo sutartis baigėsi šiemet birželio 1 dieną. Tai gerai žinodami savivaldybės administracijos vadovai dar pavasarį privalėjo organizuoti viešą konkursą pigesnei paslaugai parinkti. Tačiau tai vilkinama iki šiol.

Tuo tarpu “Omnitel”, bijodama prarasti valdiškų pinigų neskaičiuojantį klientą, pasibaigusia sutartimi susirūpino pati ir dar gegužės 31 dieną pasiūlė savivaldybei naudotis naujais pokalbių planais. Ir žinoma, palankesniais ne savivaldybei.

Vietoj buvusio beveik 20 Lt minimalaus abonentinio mokesčio dabar savivaldybė už kiekvieną telefoną moka daugiau nei 42 litus. Ir dar savivaldybės tarnautojai nebeturi galimybės nemokamai kalbėtis tarpusavyje.

Už tarybos narių naudojamą „Omnitel“ mobilųjį internetą savivaldybė kas mėnesį moka beveik po 40 litų, kai tuo tarpu per televiziją reklamuojamas „Mezon” mobilusis internetas, pagal kurį duomenų siuntimas ir gavimas yra neribojamas tekainuoja 20 litų.

Sutikusios su “Omnitel” pasiūlytais brangesniais pokalbių planais savivaldybės apmokamos sąskaitos padidėjo ženkliai. Tačiau savivaldybės administracijos vadovai į tai nekreipia dėmesio. Direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus man taip ir negalėjo paaiškinti, kodėl sulaukus rudens iki šiol nėra ruošiami viešųjų pirkimų dokumentai mobiliojo ryšio paslaugų konkursui.

Kodėl Palangos vadovai taip myli “Omnitel”, nepaisydami to, kad pasirinkus kitą operatorių, sąskaitos už mobiliuosius telefonus gali sumažėti beveik perpus?  O gal biudžeto sąskaita jie vėl yra pamaloninti nemokamais moderniais ir brangiai kainuojančiais telefonais? O kita vertus -  juk tai ne miesto vadovų, o mūsų Palangiškių pinigai, tai kam juos ir taupyti.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Palangos Vėžių gatvėje prie naujosios autobusų stoties buvo gerokai pamosuota kirviu ir pjūklu – iškirsta ir išpjauta gera dešimtis medžių. „Suprasčiau, kad būtų sunaikinti krūmai, bet kuo dabar „nusikalto“ seni, stori medžiai? Juk gyvename metu, kai bet koks medžių kirtimas – labai jautrus dalykas žmonėms. Tad kodėl prieš kertant...


Antradienį, kovo 3 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Vakarų Lietuvos socialinių paslaugų centrų vadovai bei jų pavaduotojai.


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Kodėl Palangos vadovai taip myli „Omnitel”?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 09 11 | Rubrika: Miestas

Nuolat grubius savivaldybės administracijos vadovų pažeidimus ir miesto biudžeto lėšų švaistymą atskleidžiantys savivaldybės kontrolieriai yra nereikalingi Palangos valdžiai. Jei nereikalingi, nėra reikalo kreipti dėmesį ir į jų tyrimų išvadas. Matyt, šitaip mano savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, kuriam nusispjauti ant kontrolierių atlikto 2007 - 2008 metų...


Kaip perteikti jausmą aplink supamai gamtai, siūruojantiems miškams, neseniai pasodintiems ir sėkmingai šaknis leidžiantiems dar jauniems medeliams, tačiau kažkuomet tapsiančiais galingais miško valdovais, kaip išmokti tai perteikti kitiems? Žurnalistė, viešosios įstaigos „Žaliosios girios“ direktorė Irena Šalkauskienė tai puikiai geba. Veikli moteris šiuo metu baigia ruošti jau šeštąją...


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius