Konkursai su nekokiu kvapeliu

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-04-11
Peržiūrėta
242
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konkursai su nekokiu kvapeliu

Šiemet išdalintos visuomeninio maitinimo ir prekybos vietos Palangos paplūdimyje nustebino verslininkų dosnumu.

 

Už 20 pliažo kavinių vietų Palangos ir Šventosios paplūdimiuose į miesto biudžetą bus surinkta beveik 333 tūkstančiai litų.  Prieš ketverius metus, ekonominei krizei dar nekvepiant, už 21 palapinę buvo gauta apie 105 tūkst. litų mažiau.

Tačiau ne vien šiais rekordais šiemet pasižymėjo paplūdimio vietų dalybos. Neregėtu taiklumu konkurse nustebino Palangos vandens motociklų klubas, kuris taikėsi į šešias pliažo kavinių vietas ir visuose konkursuose pasiūlė didžiausią kainą.  Toks toliaregiškumas kelia abejonių dėl vienos daug ką pasakančios aplinkybės.  Vandens motociklų klubo direktorius - šią kadenciją miesto tarybos ir susiformavusios valdančiosios daugumos nariu tapęs žinomas kurorto verslininkas Tomas Žulkus.

Tačiau ne vien priklausymas miesto politikų klubui ant konkurso skaidrumo užtraukė dėmę.  T.Žulkus yra Liberalų sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas, o konkurso komisijai vadovavo šio skyriaus pirmininko pavaduotojas bendrapartietis Bronius Martinkus.  Maža to, liberalų sąjūdžio skyrius būsimai valdžiai siūlys savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūrą ir nuo partijos skyriaus pirmininko nuomonės nemaža dalimi priklausys ar B.Martinkus antrą kadenciją bus pasiūlytas į šį postą.

Sutikite, daug ką pasakantys sutapimai. T.Žulkus įtarimų ginasi įrodinėdamas, kad didžiausią pasiūlytą kainą apskaičiavęs remdamasis ilgamete verslo pajūryje patirtimi.  Niekas neginčija, kad daugiau nei 10 metų Palangoje ledų prekyba ir visuomeninio maitinimo paslaugomis paplūdimyje užsiimantis palangiškis puikiai nutuokia visus sezoninio verslo niuansus.  Tačiau visus šešis šūvius pataikyti į dešimtuką ir pasiūlyta kaina aplenkti visus konkurentus - gero vasaros verslo išmanymo vargu ar pakanka.

Vietą palapinei prie gelbėjimo stoties Vandens motociklų klubas laimėjo pasiūlęs 35 tūkst. 480 litų.  Vos 230 litų daugiau, nei už šią vietą pasiūlė Kauno bendrovė „Dienovidis”.  Kas tai?  Neįtikėtina sėkmė? Prieš ketverius metus klubas šią vietą laimėjo už 20 tūkst. 599 litus. Kaip T.Žulkus apskaičiavo, kad šiemet ši vieta bus beveik 15 tūkstančių litų brangesnė?  Ir 230 litais daugiau nei pasiūlys artimiausi varžovai?

Suokalbiu su savo partijos skyriaus vadovu T.Žulkumi įtariamas B.Martinkus visuomenę bando įtikinti, kad konkursas buvo organizuotas taip, kad niekas iš anksto negalėjo suuosti apie konkurso dalyvių siūlomas kainas.  Neįtikino, nes pernelyg daug sutapimų.  Vokus su pasiūlymais užklijuoja ir dėžę, į kurią buvo metami pasiūlymai, antspauduoja žmonės.  Antai Kaune šalies Prezidentės paskirtas apygardos teisėjas kelis metus klastojo teisėjų kolegijos priiminėjamus sprendimus ir pakeitęs teismo išvadą net padirbinėjo kolegų parašus.

O kad būtų mažiau įtarimų B.Martinkui, regis, reikėjo tiek nedaug. Žinant, kad pelningame konkurse dalyvaus ir jo partijos skyriaus vadovas, nusišalinti nuo konkurso pirmininko pareigų.  Politikos debiutantas T.Žulkus pats tai turėjo priminti savo bendrapartiečiui.

Lygiai ta pati situacija su konkursu gelbėjimo vandenyje paslaugoms teikti.  B.Martinkus - viešojo pirkimo komisijos pirmininkas, o konkurse dalyvauja tas pats T.Žulkaus vadovaujamas Vandens motociklų klubas.  Jau ruošiant konkurso sąlygas kai kuriems komisijos nariams kilo įtarimas, kad jos pritaikytos vieninteliam dalyviui ir šie nariai nusišalino nuo tolimesnio komisijos darbo.  Kodėl, sužinojęs, kad konkurse dalyvauja ir T.Žulkaus vadovaujama įmonė, taip nepasielgė ir B.Martinkus?  Bijojo, kad konkurse dalyvaujantis bendrapartietis liks be „stogo”?  Kam ta B.Martinkaus globa reikalinga, jei klubas už siūlomas paslaugas pateikė gerokai mažesnę kainą, nei konkurse dalyvavusi Klaipėdos įmonė?

Visi vėliau sekę B.Martinkaus pasirašyti viešojo pirkimo komisijos veiksmai tik padidina šį įtarimą.  Dėl mažareikšmių netikslumų Klaipėdos įmonė „Bladinga” buvo pašalinta iš konkurso.  Komisijai neužkliuvo tai, kad klubo pateiktuose darbuotojų sąrašuose yra įrašyti narai gelbėtojai, kurie turi Lietuvoje nepripažįstamus tarptautinius sertifikatus.  Kad tarp klubo darbuotojų yra įrašytas gelbėtojas, kuris realiai dirba klaipėdiečių įmonėje ir į klubo pateiktą sąrašą pateko jam to nežinant.

Įtarimą kelia ir pasiūlyta maža kaina.  Vandens motociklų klubas 5 vasaras ruošiasi suteikti gelbėjimo paslaugas už vos daugiau nei milijoną.  Prieš tai ši įmonė Palangos paplūdimiuose trejis metus gelbėjimo paslaugas teikė už 819 tūkst. litų - vidutiniškai už 273 tūkst. litų per metus.  Dabar klubas žmones gelbėti ruošiasi vidutiniškai už 217 tūkst. per metus, nors gelbėjimo postų skaičius net išaugo.

Abejotina, ar Palangoje ketinamos teikti gelbėjimo paslaugos bus kokybiškos.  B.Martinkaus pasirašytose konkurso sąlygose reikalaujama, kad gelbėtojai kurorte dirbtų nuo 10 iki 18 valandos.  O vėliau žmonės nesimaudo?  Gal taip padaryta dėl to, kad klubui pakaktų viena pamaina dirbančių 30 gelbėtojų?  Klaipėdos gelbėtojų tarnyboje vasarą 77 gelbėtojai dirba dviem pamainom nuo 9 iki 21 val.

Ar ne keista, kaip 5 metams gelbėjimo tarnybai gali užtekti milijono litų.  Tokį pat pliažų ilgį ir tiek pat gelbėtojų postų turinčiai Klaipėdos gelbėjimo tarnybai vienai vasarai reikia apie 423 tūkst. litų. Juk už minimalų atlyginimą kvalifikuoto gelbėjimo nepriviliosi. Klaipėdoje skęstančiųjų gelbėtojai per mėnesį neatskaičius mokesčių gauna 1073 litų atlyginimą.

Įtartinas gelbėjimo paslaugų pirkimas Palangoje sukėlė įtarimų ir Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri sustabdė sutarties pasirašymo procedūras ir pareikalavo visų konkurso dokumentų.  Patikrinimas gali užtrukti ir mėnesį.  Gal tarnyba nuspręs, kad vandens motociklų klubas konkursą laimėjo pagrįstai.  Tačiau kieno gelbėtojai centrinėje stotyje budės gegužės 15 dieną per vasaros sezono atidarymą?

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiek asmenų pernai įdarbino vienas didžiausių Palangos darbdavių – Palangos miesto savivaldybė? O kiek jų perėjo į aukštesnes pareigas Savivaldybėje? O kiek buvo atleista? Palangos miesto savivaldybė nesibaido smalsių žurnalistų smalsių klausimų. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Raimondas Andziulis, Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo...


Šį savaitgalį važiuojančiuosius į Palangą ties įvažiavimo keliais į kurortą pasitiko policijos ekipažai. Be svarios priežasties važiuojantieji buvo priversti apsisukti ir grįžti. Pačiame mieste stebino ištuštėjusios gatvės. Tačiau didžiuosiuose prekybos centruose pirkėjų netrūko. Piko valandomis tekdavo net riboti pirkėjų srautus.


Pataisos buvo priimtos daugiausiai Tėvynės Sąjungos-LKD, socialdemokratų ir liberalų balsais. Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo.


Įvyko konkursas-loterija dėl prekybos vietų Šventosios paplūdimyje

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, traukiant teniso kamuoliukus iš specialiai konkursui-loterijai pagamintos dėžės, buvo išsiaiškinti beveik 40 prekybos ir paslaugų teikimo vietų laimėtojai Šventosios ruože – nuo Monciškių iki Šventosios.   Iki  25  t ūkstančių litų Loteriją-konkursą savivaldybė turėjo paskelbti po teismo...


Konkursai su nekokiu kvapeliu

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 04 11 | Rubrika: Miestas

Šiemet išdalintos visuomeninio maitinimo ir prekybos vietos Palangos paplūdimyje nustebino verslininkų dosnumu.


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Sužlugo parkomatų pirkimo konkursai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 05 | Rubrika: Miestas

Šią vasarą kurorte parkomatų daugiau įrengta nebus ir miesto piniginės nepavyks papildyti. Skelbti konkursai transporto priemonių stovėjimo bilietų automatams pirkti, sužlugo. Nors miesto savivaldybės biudžete buvo numatyta lėšų parkomatams įsigyti, tačiau dėl per didelių pasiūlytų kainų Viešųjų pirkimų tarnyba buvo priversta nutraukti procedūras.


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius