Konkurse „Matmintinis“ palangiškiai stengsis pranokti save

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-01-30
Peržiūrėta
411
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie praėjusiais metais atskleidė neeilinius skaičiavimo gabumus ir iškovojo garbingas vietas.

 

Tikslas – tarptautinis finalas

Konkurse „Matmintinis“ dalyvauja daugiausia mokyklinukai, tačiau šiuo žaidimu susižavi ir suaugusieji. Šis ilgai trunkantis, tačiau smagus užsiėmimas atkeliavo iš Estijos, kur šis skaičiavimo mintinai žaidimas vyksta jau aštuntus metus. Konkurso dalyviai devynias savaites bando savo jėgas atrankiniame ture, kuris vykdomas internete. Po šio išbandymo visi geriausieji skaičiuotojai pakliūva į finalą, galiausiai ir į tarptautinį. Nors „Matmintinio“ konkurse nėra gausaus valstybių skaičiaus, tačiau tai vienintelis pasaulyje tarptautinis skaičiavimo mintinai konkursas.


Nugalėtojai

Visus pateiktus etapus praėję ir patyrę daug įdomių išgyvenimų yra palangiškiai Mariam ir Abdulla Varoneckai. Praėjusiais metais, tuomet dar antrokė, mažoji Mariam tarptautiniame finale iškovojo sidabrą, o Abdulla, tuomet buvęs penktokas, džiaugėsi bronzos medaliu. Pasak šių gabių vaikų mamos, jie visuomet buvo linkę spręsti matematinius uždavinius ir jiems tai niekuomet nesukeldavo problemų. „Kai kurie gyvena su skaičiais galvoje, o kitiems reikia turėti didžiulio noro dirbti, kad pasiektų tikslą, beje ir kantrybės“, - kalbėjo palangiškė. Trečius metus dalyvaudami konkurse-žaidime ši šeima nenusivylė įsitraukusi į šią veiklą. Sužinoję apie tokį vykdomą projektą žiniasklaidos dėka, vaikai pasidalino šia informacija ir su bendraklasiais, kurie taip pat susigundė pabandyti. Pasak talentingosios šeimos, net ne itin gabūs skaičiavimams mokiniai, turėdami noro, sugeba pasiekti puikių rezultatų, jei tik visa širdimi atsiduoda veiklai ir intensyviai dirba.


Finaluose – įžymybės

Daugeliui mokinių, mėgstančių ir gebančių skaičiuoti, tai puiki galimybė pademonstruoti savo žinias ir patirti gražių akimirkų. Praėjusiais metais finalo metu mažajam A.Varoneckui pavyko nugalėti ir kviestinį svečią. Palangiškio gabumais liko sužavėti visi stebėjusieji. Kasmet rengiamuose finaluose kviečiami žymūs Lietuvos žmonės, kurie suteikia daug džiaugsmo vaikams, galėdami su jais pasivaržyti ir garbingai nugalėti.

 

Nuolatinės treniruotės

Kasmet tobulėdami ir demonstruodami vis geresnius rezultatus, skaičiavimo mintinai prizininkai nuolat ruošiasi ir treniruojasi. Tenka prisėsti prie interneto po keletą valandų tam, kad neprarastų įgūdžių, o šių dalyvaujantiems palangiškiams pakanka. Tai jie įrodė, pademonstravę nepamirštamus savo gabumus. Vėl intensyviai ruošdamiesi konkursui mažieji tiki savo gebėjimu skaičiuoti mintinai ir sėkme, tad tikisi įveikti visas kliūtis ir galiausiai pakilti ant nugalėtojų pakylos. Respublikinis finalas, kuris vyks balandžio mėnesį, suteikia galimybę vykti į tarptautinį, tad verta pasistengti ir pranokti netgi pačius save.


Rėmėjų linkėjimai

Konkurso prizus steigiantis rėmėjas UAB „Acme kompiuterių komponentai“ nelieka nuošaly ir visuomet nuoširdžiai pasveikina visus dalyvius. Patikėję šio projekto sėkme, jie ir patys pastebėjo, kiek naudos atneša šis konkursas, tad finalų metu jie negailėjo gražių palinkėjimų: toliau lavinti loginį mąstymą ir daugiau naudotis savo galva.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Keiskime savo įpročius, mokykimės laisvalaikį leisti aktyviai kartu su savo vaikais, rodydami jiems tinkamą pavyzdį. Leiskime kuo daugiau laiko lauke ir skleiskime pozityvumą. Kviečiame visus į Palangą - sveikatingumo ir sporto šventę visiems“ - kviečia asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislavas Vasiliauskas.


Visus metus nuoširdžiai dirbus sporto salėje, nesinorėtų, jog šiltasis sezonas pakoreguotų visą mūsų figūroje atsispindintį įdirbį, tačiau būtent šiuo laikotarpiu pagundų nebesilaikyti kruopštaus režimo kyla kone daugiausiai. Visgi, jei laiku pagausite save vis dažniau nukrypstant nuo įprastinio ritmo, labai ryškių pokyčių veidrodyje pavyks išvengti....


Baigėsi poezijos konkursas Haiku Palangai 2019

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 05 | Rubrika: Kultūra

Antrą kartą per Palangos dienas miestas pasipuošė poezija. Poetai iš visos Lietuvos nuo sausio mėnesio kūrė haiku Palangai ir dalyvavo kurorto muziejaus surengtame poezijos konkurse. O kovo 30 d. įvyko konkurso Haiku Palangai 2019 apdovanojimų ceremonija. Konkursas rengiamas antrus metus ir nuo pernai gerokai ūgtelėjo.


Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas papasakojo, jog šią vasarą jam teko galimybė pamatyti itin retą dokumentą – carinės Rusijos laikais (1913 m.) išduotą Palangos progimnazijos pagyrimo raštą su tuometinio direktoriaus ir šešių mokytojų parašais. „Tokio Palangos progimnazijos dokumento nebuvau matęs ir...


2018 metus Palangos Vlado Jurgučio mokykla pasitiko gražiu renginiu – sausio 10-ąją dieną mokyklos aktų salėje įvyko meninio skaitymo konkursas.


Liepos pradžioje turėtų įvykti derybos dėl Palangos koncertų salės nuomos. Šį kartą Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad pagaliau koncesijos konkursas įvyks sėkmingai. Norą organizuoti koncertinę veiklą pareiškė keturios bendrovės. Sunkiai vystantis koncesijos konkursui buvo pašvelnintos nerimo interesantams kėlusios sąlygos, tačiau ir dabar, panašu, klausimų...


Rugsėjo 28 dieną Palangoje buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Centrinėje miesto aikštėje praeiviams buvo dalinami atšvaitai, jog tamsiu paros metu pėstieji visuomet būtų saugūs. Pirmą kartą tokios dienos minėjimas buvo surengtas 1998 m. Prancūzijoje. Vėliau, išplitęs po įvairias Europos šalis, pasiekė ir Lietuvą. Akcijos misija – kilni....


Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su VšĮ „Valstybės institucijų kalbų centru“ šių metų rugsėjo 26 d., minėdami Europos Komisijos 2001 m. paskelbtą Europos kalbų dieną, pirmą kartą kviečia vaikus ir jaunuolius dalyvauti šiai dienai paminėti skirtame piešinių konkurse. Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai šis konkursas taps puikia...


Praėjusį ketvirtadienį Palangos moksleivių klube vyko „Šviesoforo“ konkursas – antrasis etapas, kurio metu Palangos pradinių klasių mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie saugų eismą. Konkurse dalyvavo trijų mokyklų – „Baltijos“ pagrindinės, Pradinės bei Šventosios mokyklų – pradinių klasių atstovai.


Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius