Konservatorius Mindaugas Skritulskas „čekučių“ skandalo įkarštyje ragina partijų vadovybes „persikrauti“ ir pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą

***, 2023-05-26
Peržiūrėta
4421
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimas / Ž. Gedvilos/ BNS nuotr.
Seimas / Ž. Gedvilos/ BNS nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) partijos prezidiumui paskelbus apie pirmalaikių rinkimų siūlymą parlamentaras, konservatorių partijos atstovas Mindaugas Skritulskas ragina partijų vadovybes „persikrauti“ ir pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą.

„Siūloma elgtis ryžtingai ir kirsti iš peties – paleisti visą Seimą po velnių, vėliau ir Vyriausybę“, – socialiniame tinkle „Facebook“ komentuodamas TS-LKD partijos lyderių raginimą perkrauti politinę sistemą ketvirtadienį rašė M. Skritulskas.

Konservatoriaus teigimu, sprendžiant skaidrumo problemas reikėtų nepamiršti ir politinių partijų.

„Skaidrintis, tai skaidrintis: reikia tai daryti nuosekliai ir iki galo! Keista, tačiau siūlant gydyti Lietuvos politinę sistemą, pamirštama, kad politinės partijos taip pat yra neatsiejamos nuo šios sistemos. Ir, ko gero tai yra jos kertinės dalys. Todėl be politinių partijų išskaidrinimo ir perkrovimo, politinė sistema nebus iki galo pagydyta“, – teigė jis.

Pasak M. Skritulsko, už savo partijų narius turėtų būti atsakinga partijų vadovybė, kuri, jo teigimu, taip pat turėtų pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą.

„Ne kas nors, bet pirmiausia partijos ir jų vadovai turi būti politiškai atsakingi už tai, kad jų partijų nariai, nesvarbu, esami, ar buvę savivaldybių tarybos nariai yra minimi „čekučių reikaluose“. Taigi, jei jau perkrauti ir skaidrintis, tai pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą turėtų ne tik Seimo nariai, bet ir už tai, žinoma, politine prasme atsakingi partijų vadovai. Ypač tie, kurie kelia sau ir visos Lietuvos politinės sistemos aukščiausius skaidrumo ir padorumo standartus. Įdomus, kas pirmas savo asmeniniu pavyzdžiu parodys aukščiausius skaidrumo ir padorumo standartus?“ – retoriškai savo „Facebook“ įraše klausė M. Skritulskas.

ELTA primena, kad visuomenininko Andriaus Tapino savivaldos tarybų lėšų įsisavinimo tyrimas sukėlė politinę krizę.

Suabejojus, ar ministrai Jurgita Šiugždinienė, Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys skaidriai naudojosi kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Jeigu parlamentas apsispręs kitaip, tuomet, pasak TS-LKD, būtų svarstoma dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Tokia iniciatyva sutinkama nevienareikšmiškai – valdantieji liberalai sako, kad Seimas turėtų apsispręsti dėl siūlymo tik po NATO viršūnių susitikimo. Tuo metu Laisvės partija nurodo esanti atvira iniciatyvai.

Opozicija tvirtina, kad Vyriausybė, siūlydama perkrauti visą valdžios sistemą, kratosi politinės atsakomybės dėl į skandalą įsivėlusių ministrų. Todėl Seimo mažumos atstovai ragina Ministrų kabinetą trauktis.

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis pirmadienį Seimo frakcijų vadovams išsiuntė kvietimą susitikti dėl siūlymo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus dar šį rugsėjį. Visgi, opozicijai nesutikus dalyvauti, posėdis neįvyko.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje, todėl politikė pateikė atsistatydinimo pareiškimą, kurį pirmadienį premjerė I. Šimonytė perdavė prezidentui.

Laikinosios sostinės taryboje dirbusi G. Skaistė bei S. Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti, kur naudojo tarybos nario veiklai skirtas lėšas. Finansų ministrė nurodė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei perves beveik 14 tūkst. eurų.

LRT.lt, Raminta Majauskaitė, ELTA

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2023-05-26 12:45 (IP: 162.158.222.226)
Palanga kažkaip slepia... Reiktų pateikti visus čekius, išklotinės visų tarybos narių už kokius paskutinius 8 metus ir išsklaidyti įtarimus... Bet ne Palangą tyli ir lindi po lapais... P. S buvo straipsnis apie 3 politikus Palangos kurie atsakė tiesiai šviesiai... 3 kurie netratino ir nesvaiste...laukiu to momento kai paaiškės kaip yra Palangoje

Taip pat skaitykite

Birželio 9 d. vyksiančių rinkimų į Europos Parlamentą metu rinkėjai nuspręs, kurie 11 kandidatų važiuos dirbti Europos Parlamente. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kaip rinkėjų balsai už kandidatų sąrašus ir juose esančius kandidatus rinkimų naktį pavirs į europarlamentarų mandatus. Atvykę balsuoti rinkėjai gaus vieną biuletenį, kuriame bus iš viso 15 šiuose rinkimuose dalyvaujančių...


Respublikos Prezidento rinkimuose kandidatuojančio Remigijaus Žemaitaičio atstovai trečiadienį pristatė rinkėjų parašų lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ir užbaigė parašų rinkimą.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) partijos prezidiumui paskelbus apie pirmalaikių rinkimų siūlymą parlamentaras, konservatorių partijos atstovas Mindaugas Skritulskas ragina partijų vadovybes „persikrauti“ ir pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą. „Siūloma elgtis ryžtingai ir kirsti iš peties – paleisti visą Seimą po velnių, vėliau ir Vyriausybę“, – socialiniame...


Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes.  


Pirmajame rinkimų į Seimą ture Mėguvos rinkimų apygardoje pergalę šventęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pirmadienį sakė „Palangos tiltui“, kad iki antrojo rinkimų turo po dviejų savaičių (spalio 25 d.) „neįkyrės“ rinkėjams ir laikysis nuosaikumo. „Forsavimo...


Palangiškės kviečiamos nemokamai pasitikrinti krūtis

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 12 | Rubrika: Miestas

Prevencinis projektas prieš krūties vėžį „NEDELSK“ kviečia moteris nemokamai, patogiai ir greitai pasitikrinti krūtis echoskopu Palangoje.


Galima nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Sveikata

Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą, jau dabar gali registruotis pas gydytoją.


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Vasaros įkarštyje komunalininkai sprendžia ne tik kurortines problemas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 19 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjus vasarai Palangos komunalininkai dirba be atokvėpio – jie privalo suspėti išspręsti ne tik „kurortines“ problemas, bet ir nepamiršti pasirūpinti vietos gyventojų, palangiškių, poreikiais. Kurorto tvarkytojų diena prasideda labai anksti – jau 5 val. ryto komunalininkai triūsia paplūdimyje bei miesto gatvėse. Išvežamos...


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius