Kultūros sostinę Palangą nuotraukose fiksuoja šešių šalių fotomenininkai

„Palangos tilto” informacija, 2013-05-16
Peržiūrėta
1015
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kinijos fotografijos vakare apsilankė Palangos meras Š. Vaitkus ir Kinijos ambasadorius Ziungweng Liu.
Kinijos fotografijos vakare apsilankė Palangos meras Š. Vaitkus ir Kinijos ambasadorius Ziungweng Liu.

Nuo gegužės tryliktosios iki aštuonioliktosios Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje ilsisi, dirba ir patirtimi dalijasi tarptautinio spaudos fotografų, fotoklubų narių bei fotomenininkų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, ir egzotiškosios Kinijos desanto. Kultūros centre „Ramybė“ asociacijos „Fotobienalė LT“ kvietimu vykta seminaras „Palangos kultūrinės erdvės ir veidai“.
Kaip sako seminaro dalyviai, jo organizatoriaus, asociacijos „Fotobienalė LT“ prezidento Ado Sendrausko žodžiai pildosi: seminaro programa esanti plati ir įdomi.
O tai, ką Lietuvos ir užsienio fotografai pamatys ir užfiksuos Palangoje, į kurorto šventę – sezono atidarymą – atvyksiantys svečiai ir patys palangiškiai galės išvysti gegužės 18 dieną, 13 valandą, kai bus pristatoma seminaro dalyvių paroda „Palangos kultūrinės erdvės ir veidai“, kuri bus eksponuojama kultūros centro „Ramybė“ prieigose Vytauto gatvėje.
Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio fotografai vaikščiojo po Palangą ir fotografavo iš anksto užduotomis temomis: kultūros paveldo objektai, nežinoma Palanga, Senosios Palangos gyventojai, iškilios asmenybės, kūrybinės organizacijos, Viešbučių ir restoranų asociacija, sociumas, darbas ir amatai, pomėgiai.
„Kadangi seminaras daugiau žurnalistinio, o ne fotomeninio pobūdžio, tai išvardintos temos – lyg redaktoriaus užduotys spaudos fotografams rengiant fotoreportažus. Visas jas įgyvendinus, susidėlios platus ir įvairialypis pasakojimas apie Palangą ir palangiškių gyvenimą“, – aiškino A. Sendrauskas.
Keturis tų pačių dienų vakarus „Ramybės“ galerijoje buvo rengiami išties išskirtinai įdomūs šalių – svečių bei Lietuvos fotografų edukaciniai vakarai, į kuriuos rinkosi ne tik seminaro dalyviai, bet ir visi besidomintys fotografija. Šie vakarai suteikė retą galimybę susipažinti su visų šalių fotografija ir kultūra. O pačia rečiausia galimybe – susipažinti su Kinijos fotografija – pasinaudojo ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, apžiūrėjęs išskirtinę parodą, kartu su pristatyti kinų kultūros į Palangą atvykusiu Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Ziungweng Liu.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos muziejų asociacijos kuruojamas M. K. Čiurlionio kultūros kelias tapo pirmuoju Lietuvoje sertifikuotu nacionaliniu kultūros keliu! 


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Kovo 15 d. Lund mieste, Švedijoje, vyko kelių dienų konferencija „Nauji verslo modeliai menui ir kultūrai“, skirta skatinti verslo, kultūros bei valstybės institucijų atstovam, norintiems keistis žiniomis bei patirtimi. Tarp Danijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos bei kitų šalių specialistų, Lietuvai konferencijoje atstovavo Palangos miesto savivaldybės...


„Palangos vasara“ organizatoriams pristatytos naujos kurorto kultūrinės erdvės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 10 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga jau netrukus pristatys naujas erdves, skirtas kultūriniams renginiams. Kokios jos ir kokio žanro renginiams tinkamos, kurorto mero Šarūno Vaitkaus kabinete su miesto bei Kultūros centro vadovais aptarė tarptautinio festivalio „Palangos vasara“ organizatorė Audra Keniausytė.  


Istorinėje vietoje, Birutės parke, Birutės kalno papėdėje po atviru dangumi šeštadienio vakarą , tik nutilus per visą pasaulį nuvilnijusiai Tautinei giesmei, suskambo  pirmoji lietuviška M. Petrausko ir G. Landsbergio-Žemkalnio opera „Birutė“. Išties istoriniame įvykyje dalyvavo gausus būrys palangiškių ir miesto svečių, kurie, operai...


Nuo gegužės tryliktosios iki aštuonioliktosios Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje ilsisi, dirba ir patirtimi dalijasi tarptautinio spaudos fotografų, fotoklubų narių bei fotomenininkų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, ir egzotiškosios Kinijos desanto. Kultūros centre „Ramybė“ asociacijos „Fotobienalė LT“ kvietimu vykta...


Nuo gegužės tryliktosios iki aštuonioliktosios Lietuvos kultūros sostinė Palanga sulauks tarptautinio spaudos fotografų, fotoklubų narių bei fotomenininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, Azerbaidžano ir egzotiškosios Kinijos desanto. Kultūros centre „Ramybė“ asociacijos „Fotobienalė LT“ kvietimu vyks seminaras...


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Rengiamas fotografų seminaras „Šventoji 2010“  1

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Balandžio 30-gegužės 2 dienomis Šventojoje vyks II-asis fotografų seminaras „Šventoji 2010“, kurią rengia asociacija „Palangos fotoklubas 750“ ir sveikatos centras „Energetikas“. Prieš dvejus metus pirmą kartą rengtas seminaras pasiteisino, tad norėdami pažymėti prasidėjusį pavasarį bei suteikti jam dar daugiau spalvų, fotomenininkai kviečia prisijungti ir turiningai drauge praleisti laiką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius