Kurhauzo nykštukas jau išaugo iš vaikiškų kelnaičių – švenčia penkerių metų jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2022-09-25
Peržiūrėta
1278
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurhauzo nykštukas jau išaugo iš vaikiškų kelnaičių – švenčia penkerių metų jubiliejų

Palanga jau senai įtvirtino savo tradicinėms šeimoms draugiško miesto įvaizdį, kultūriniais renginiais – taip pat. Vienas tokių – festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“, kuris šiemet švenčia penkerių metų jubiliejų. Toks vaikas – pyplys, o toks festivalis – jau išaugąs vaikiškas kelnaites!

Nykštukas užaugo ir suformavo savo asmenybę

„Per penkerius metus mūsų kurhauzo palėpės gyventojas – nykštukas – užaugo ir suformavo savo asmenybę. Jis šmaikštus, energingas, kultūringas, talentingas bei besidomintis teatru. Todėl šiais metais ir mes galėsime susipažinti su lėlių bei objektų teatrų subtilybėmis, išgirsti ir pamilti nepaprastai gražią muziką, prisiminti lietuvių liaudies pasakas bei pasinerti į kūrybos pasaulį,“ – sakė Palangos kultūros ir jaunimo cento kultūrinės veiklos vadybininkė Ernesta Žaromskytė.

Festivalis vyks pačioje Palangos šerdyje, Palangos kurhauze

Jau tiek vaikų, tiek jų tėvelių pamėgtas festivalis vyks rugsėjo 22-25 dienomis pačioje Palangos šerdyje, Palangos kurhauze.

Kaip sakė E. Žeromskytė, šiais metais, gražaus jubiliejaus proga, nykštukas įkuria „Kurhauzo nykštuko“ bičiulių klubą, kurio metu kvies visus pažinti teatrą, mokintis kurti istorijas, vaidinti bei dar labiau pažinti visų mylimą draugą – nykštuką. 

„Taip pat klube diskutuosime apie festivalio spektaklius, jo personažus, vaidybos ypatumus. Dalyvauti ir burtis į klubą bus kviečiami jaunieji žiūrovai, šeimos ir vaikai kurie patys jau dalyvauja teatro veikloje,“ – sakė pašnekovė.

Startas – šiandien 

Jau šiandien, penktadienį, startuoja pirmasis bičiulių klubo susitikimas – apie objektų teatrą mums papasakos festivalio ištikimiausias draugas – Stalo teatras ir jo vadovė Saulė Degutytė – Šiekštelienė, kuri nuo pat pirmojo menų festivalio sugrįžta kiekvienais metais. 

„Kūrybinių dirbtuvių metu susipažinsime su objektų teatru, dalyviai grupėse rengs objektų teatro vaidinimą ir galiausiai jį pristatys. Apie bičiulių klubo susitikimus informacija bus skelbiama Palangos kultūros ir jaunimo centro puslapyje pkjc.lt,“ – pasakojo PKJC vadybininkė.

Profesionalūs teatrai iš visos Lietuvos

Šiais metais menų festivalyje dalyvauja Lietuvos profesionalūs teatrai iš Vilniaus, Klaipėdos bei Kauno. Ketvirtadienį ir penktadienį pradinių klasių mokiniai turės galimybę susipažinti su Klaipėdos lėlių teatru, Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru bei Stalo teatru iš Vilniaus.

Tačiau PKJC nepateikia išsamaus teatrų sąrašo – bus ir netikėtumų?

Sekmadienį, rugsėjo 25 d. tėveliai ir jų vaikai kviečiami susipažinti su Kauno valstybinio muzikinio teatro spektakliu „Žalias žalias obuoliukas“ ir Vėjų teatro (Vilnius) spektakliu „Baisiai gražu“. Visi spektakliai vyks kurhauzo teatro ir koncertų salėse (Grafų Tiškevičių alėja 1).

Aktoriai bus atviri visiems vaikų klausimams

Menų festivalyje dalyvaujantys aktoriai bus atviri visiems vaikų klausimams ir norams čia pat išbandyti viską patiems. Festivalio tikslas – vaikams ir jų tėveliams parodyti, koks neįtikėtinai įvairus ir įdomus gali būti teatro ir muzikos pasaulis. Organizatoriai, Palangos kultūros ir jaunimo centras, tikisi, kad po šio festivalio šeimos atras naujas laisvalaikio leidimo galimybes, pasitelkiant meną ir kūrybą.

Spektakliai skirti visai šeimai, rekomenduojama vaikams nuo 4 iki 10 metų. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Bus ir daugiau šeimos skirtų renginių

Iki metų galo Palangos kultūrininkai pažers ir daugiau šeimoms bei vaikams skirtų renginių.

Tas pats „Kurhauzo nykštukas“ dar pakvies į savo bičiulių klubo susitikimus spalio-gruodžio mėnesiais, gruodžio mėnesį kaip ir kasmet numatomos įvairios kalėdinės edukacijos šeimai Palangoje ir Šventojoje.

O gruodžio 16 d. 18 val. Kurhauze vyks teatralizuotas koncertas visai šeimai „Sidabrinis Ežerinis“ (Aldonos Liobytės stilizuotos lietuvių pasakos „Ežerinis“ motyvais). Informacija bus skelbiama Palangos kultūros ir jaunimo centro puslapyje pkjc.lt

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos gintaro muziejus švenčia 60-ąjį jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2023 08 05 | Rubrika: Miestas

Palangos gintaro muziejus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) dalis, šiemet mini 60-sias veiklos metines. Gražiu šventės akcentu tapo Tiškevičiams skirta mokslinė konferencija penktadienį, rugpjūčio 4 d.


Palanga – vienas iš seniausių Lietuvos miestų – švenčia 770 metų jubiliejų.


Lapkričio 12 d. Palangos Kurhauzo puošnioje salėje šurmuliavo žmonės. Rinkosi garbūs svečiai, palangiškiai.  LPS Palangos pensininkų bendrija „Bočiai“ švenčia 30-ties metų jubiliejų.


Palanga jau senai įtvirtino savo tradicinėms šeimoms draugiško miesto įvaizdį, kultūriniais renginiais – taip pat. Vienas tokių – festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“, kuris šiemet švenčia penkerių metų jubiliejų. Toks vaikas – pyplys, o toks festivalis – jau išaugąs vaikiškas kelnaites!


Kitais metais Palangos senoji gimnazija minės 100 metų jubiliejų. Ši šventė svarbi ne tik Senosios gimnazijos bendruomenei, bet ir visam Palangos miestui. Šioje ugdymo įstaigoje mokosi Palangos jaunimas, savo pasiekimais džiuginantis ir miestą, ir visą Lietuvą. Gimnazijos istorija liudija, kad nuo įsteigimo iš čia kilo ir veržėsi naujos idėjos. Tai mokykla, turinti gilias tradicijas, kurios...


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


Šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia penkių metų jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia 5-rių metų jubiliejų. Šis kolektyvas susikūrė 2014 m. vasario 3 d., ir pirmasis pasirodymas įvyko Kurhauze. Po metų šokių kolektyvas pasivadino „Jūrės“ vardu.


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Maždaug prieš mėnesį palangiškė Justina Sabina Pocienė išleido knygą „Ikimokyklinis mokymas: raida, pedagoginės sistemos“. „Visą gyvenimą kaupiau užrašus, knygas, studentų darbus apie ikimokyklinio amžiaus vaikų pedagoginį ugdymą. Jau dešimt metų nebedirbu tiesioginio darbo universitete, todėl mąsčiau, ką man daryti su šiuo „turtu“. Jis man naudos jau nebesuteiks ateityje, todėl buvę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius