Kurorto jūros šaulių išvyka prie Medvėgalio kalno

Palangos tiltas, 2021-09-28
Peržiūrėta
1921
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto jūros šaulių išvyka prie Medvėgalio kalno

Palangos šauliai gavo kvietimą rugsėjo 26 d. Medvėgalio kalno papėdėje paminėti Lietuvos laisvės armijos 80-ties metų jubiliejų ir Lietuvos partizanų Žemaičių apygardos vado pulkininko Vlado Montvydo-Žemaičio 110-ąsias gimimo metines.

Į šventę vykome autobusu kartu su Klaipėdos miesto šauliais. Susirinko labai gausiai dalyvių – ir civilių, ir kariškių iš visos Žemaitijos. Rikiuotėje stovėjo ginkluota savanorių kuopa iš Šilutės. Apžiūrėjome naujai įrengtą bunkerį-vadavietę ir šalia pastatytą atminimo paminklą.

Mišias aukojo ir bunkerį pašventino Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, jam talkino keletas karo kapelionų. Šventėje dalyvavo ir pasisakė Plungės ir Šilalės merai, V. Montvydo vaikai Irena, Danutė, Rimas ir Algirdas (iš Palangos), anūkai ir proanūkiai. Renginys ilgai užsitęsė – buvo daug organizacijų ir kariškių atstovų pasisakymų, apdovanojimų. Iš automatinių ginklų nuskambėjo trys salvės: už partizanus ir tremtinius; už Lietuvos karius;  už Lietuvą.

Šventės pabaigoje Palangos jūros šaulių choras sudainavo dvi dainas: „Paimkim Lietuvą visi ant rankų“ (sukurtą Sausio 13-tos įvykių 10-mečiui paminėti) ir partizanų dainą „Girių Lietuva“. Choro atliekamos dainos plačiai nuskambėjo Žemaitijos laukais, primindamos ir pagerbdamos kovotojus už laisvę.

Pasivaišinę kareiviška koše ir arbata, patriotiškai įkvėpti, grįžome namo, prasmingai praleidę dieną.

Generolo J. Žemaičio Palangos jūros šaulių kuopos vadas Adolfas Sendrauskas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 19 d. Palangos šauliai vyko į Šilalės rajoną, netoli Medvėgalio piliakalnio, į memorialinio paminklo Žemaitijos apygardos vadui Vladui Montvydui atidengimo iškilmes.


Liepos pabaigoje Palangos jūros šauliai dalyvavo sporto žaidynėse Kartenoje.


Rugpjūčio mėnesį, pakviesti Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės savanorių, Palangos generolo J. Žemaičio šaulių choro grupė nuvyko į Mažeikius.


Balandžio mėn. 9 d. Lietuvos šaulių sąjungos vakarų jūros šaulių rinktinė, vadovaujama atsargos majoro Rolando Lukšo, organizavo gausią šaulių priesaikos ceremoniją. 


Rugsėjo mėnesį viešbutyje „Palangos vėtra“ Konrado Adenauerio fondo atstovės Lietuvoje p. Dalios Friedt iniciatyva  organizuotas paskaitų ciklas. Paskaitą apie Europą, Covid-19 pandemiją, migracijos iššūkius ir būdus juos įveikti skaitė europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis. 


Palangos šauliai gavo kvietimą rugsėjo 26 d. Medvėgalio kalno papėdėje paminėti Lietuvos laisvės armijos 80-ties metų jubiliejų ir Lietuvos partizanų Žemaičių apygardos vado pulkininko Vlado Montvydo-Žemaičio 110-ąsias gimimo metines.


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


„Olimpinė diena“ prie Naglio kalno

Dalia Rakauskienė, mokytoja, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Gegužės 20-ąją prie Naglio kalno vyko Palangos Senosios gimnazijos moksleivių sveikatingumo projekto „Sveikos gyvensenos keliu“ sporto diena – „Olimpinė diena“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius