Kurorto muziejuje – atsinaujinusios senos, geros „Jūros istorijos“

Palangos tiltas, 2022-01-26
Peržiūrėta
1606
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto muziejuje – atsinaujinusios senos, geros „Jūros istorijos“

Kaip ir kasmet, jau šeštą kartą Palangos kurorto muziejuje vyks mokslo populiarinimo paskaitų ciklas „Jūros istorijos“. Kviečiame vasario mėnesio trečiadieniais ir kovo 2 d. 18 val. prisijungti prie muziejaus facebook.com paskyros. Čia jūrų biologė Laura Stukonytė (Barselonos universitetas)  ir aplinkos mokslų ir tvarumo specialistė Rimantė Balsiūnaitė (Centrinis Europos universitetas) kviečia į susitikimą. Jos pasakos apie įvairiausias vandenynų paslaptis.

„Galbūt neretai atrodo, kad jis kažkur toli, tačiau nepaisant to, vandenynas daro įtaką kiekvieno iš mūsų gyvenimui. O tai, nuo ko priklausome mes patys – visuomet svarbu gerai pažinti.

Dažnai kalbame apie vandenyno problemas tokias kaip užterštumas, perteklinė žvejyba arba neigiamas spartėjančios klimato kaitos poveikis. O kaip kiekvienas iš mūsų galėtų prisidėti prie vandenyno apsaugos?

Pilkieji ruoniai – abejingų nepaliekantys plėšrieji žinduoliai. Susitikimo metu susipažinsime su šia įspūdinga Baltijos jūros rūšimi ir sužinosime, kaip elgtis ruonį pamačius gamtoje.

Kaip mokslininkai gauna įvairią informaciją apie vandenyną? Atsakysime į šiuos ir kitus klausimus, apžvelgsime paminėtas ir daug kitų problemų ir jų sprendimo būdų“,– sako mokslininkės.

Laura ir Raminta yra ne tik mokslininkės, vandenynų gelmių tyrėjos, bet ir organizacijos „Po bangom“ įkūrėjos.

Šie susitikimai – „vandenyno raštingumo“ pagrindai.

Kviečiame prasmingai praleisti vis dar tamsius vakarus Palangos kurorto muziejaus facebook.com paskyroje:

Vasario 2 d. (trečiadienį) 18 val.

„KĄ KIEKVIENAS TURĖTUME ŽINOTI APIE VANDENYNĄ?“

Vasario 9 d. (trečiadienį) 18 val.

„PAPRASTI ŽINGSNIAI SIEKIANT IŠSAUGOTI VANDENYNĄ“

Vasario 23 d. (trečiadienį)  18 val.

„PAŽINTIS SU PILKAISIAIS RUONIAIS – MŪSŲ PAKRANČIŲ GYVENTOJAI“

Kovo 2 d.  (trečiadienį) 18 val.

„ĮDOMIAUSI VANDENYNO TYRIMAI“

Išsamesnė informacija – Palangos kurorto muziejaus facebook.com paskyroje ir internetinėje svetainėje www.kurortomuziejus.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmonių išsaugotos senos sodybos slepia ne vieną paslaptį, kurias neretai pavyksta atskleisti. 


Minint pirmojo Palangos vardo paminėjimo 770-ąją sukaktį, balandžio 4 d. Palangos kurorto muziejuje viešėjo garbus svečias – vienas žinomiausių Lietuvos lektorių, Vilniaus Universiteto istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas. 


Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.


Liepos 1 d., penktadienį, 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A), kultūrinėje visuomenėje žinomam kaip vila „Anapilis“atidaroma šiuolaikinio meno paroda „anapilio matymai“.


Kovo 26 d., šeštadienį, 16.30 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas „Vilties muzika“, skirtas pianistės, koncertmeisterės, vargonininkės, giesmių kūrėjos ir atlikėjos, palangiškės Audronės Juozauskaitės jubiliejui.


Kaip ir kasmet, jau šeštą kartą Palangos kurorto muziejuje vyks mokslo populiarinimo paskaitų ciklas „Jūros istorijos“. Kviečiame vasario mėnesio trečiadieniais ir kovo 2 d. 18 val. prisijungti prie muziejaus facebook.com paskyros. Čia jūrų biologė Laura Stukonytė (Barselonos universitetas)  ir aplinkos mokslų ir tvarumo specialistė Rimantė Balsiūnaitė (Centrinis Europos...


Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.


Liepos 28 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje įvyks fotografo Algimanto Kunčiaus fotoalbumo „Prie jūros: Palanga 1965-2015“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi bei albumo sudarytojais fotografu, parodų kuratoriumi Gintaru Česoniu ir menotyrininke, parodų kuratore Ieva Meilute-Svinkūniene.  


Liepos 28 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje įvyks fotografo Algimanto Kunčiaus fotoalbumo „Prie jūros: Palanga 1965-2015“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi bei albumo sudarytojais fotografu, parodų kuratoriumi Gintaru Česoniu ir menotyrininke, parodų kuratore Ieva Meilute Svinkūniene.  


Palangos kurorto vystymo perspektyvos – geros, bet miesto ateitis būtų dar šviesesnė, jeigu būtų labiau išnaudojama Palangos ir Klaipėdos, kaip vieno regiono, sinergija, sparčiau sprendžiami žemės nuosavybės klausimai ir labiau pasitikima vietos verslu – bene tokia buvo viena svarbiausių praėjusį penktadienį „Vanagupėje“ įvykusios konferencijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius