Kurorto policijos viršininką klupdo įtarimai piktnaudžiavimu ir prekyba poveikiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-10-27
Peržiūrėta
437
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas Katkauskas
Alvydas Katkauskas

Įvykiai kelyje, regis, koją pakiš jau antram Palangos policijos komisariato viršininkui – prieš Alvydą Katkauską pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Įtariama, kad jis šiemet tarpininkui ir nežinomam asmeniui sutiko „pagelbėti“ – susigrąžinti teismo atimtą vairuotojo pažymėjimą anksčiau laiko. Į tarpininkavimo istoriją galbūt yra įsivėlę ir daugiau policijos pareigūnų, nors jie, teigiama, ne palangiškiai.

Paskirtas laikinas vadovas
Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkasGintautas Pocevičius, A. Katkauskas atostogauja nuo spalio pradžios.
„Tikrai jo atostogos nebuvo priverstinės, kaip kalbama, atostogų grafikai yra sudaromi ir tvirtinami prieš metus. Dar ir kitą savaitę jam priklausė atostogos. Tokia žinia apie įtarimus jam, man ir visiems komisariato darbuotojams yra labai netikėta. Ką girdėjau apie tai, yra iš viešos informacijos spaudoje“, – sakė G. Pocevičius.
Kaip sakė „Palangos tiltui“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkasAlfonsas Motuzas, G. Pocevičius yra paskirtas laikinai eiti Palangos policijos komisariato viršininko pareigas.
„Komisariatas negali būti be vadovo. Juolab, kad baigiantis atostogauti viršininkas (A. Katkauskas), mano žiniomis, susirgo – turi biuletenį“, – sakė A. Motuzas.
Jis atskleidė, kad „signalų“ apie A. Katkausko galimą piktnaudžiavimą buvo išgirdęs „iš atitinkamų tarnybų“ anksčiau.
„Suprantama, kad apie tai buvau informuotas ir aš, nes Palangos policijos komisariatas yra mums pavaldus“, – sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.
Anot jo, tyrimą kuruoja Policijos departamento Imuniteto valdyba.

Įtarimai bus pateikti ir kitiems asmenims
Kaip sakė žiniasklaidai jos viršininkas Elanas Jablonskas, tyrimo metu orientuotasi į asmenis, kurie daro poveikį teisėsaugos institucijoms.
„Tai yra tarpininkai, kurie padeda žmonėms siekiantiems išvengti atsakomybės. Mes žiūrėjom į jų vykdomas nusikalstamas veikas ir nustatėm šį faktą“, – sakė E. Jablonskas.
Neoficialiomis žiniomis, už neteisėtą pagalbą tarpininkui ir nežinomam asmeniui A.Katkauskas gavo ne kyšį, o kitokios asmeninės naudos.
Anot Imuniteto valdybos viršininko, tikėtina, jog bus pareikšti ir papildomi įtarimai į tarpininkavimo istoriją įsivėlusiems asmenims.
„Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl pareigūno laikino nušalinimo nuo pareigų“, – teigiama Policijos departamento pranešime spaudai.
Prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas nušalinti Palangos policijos viršininką iš pareigų, o A.Katkauskas pasirašė pasižadėjimą neišvykti iš šalies, kol sprendžiasi jo likimas. Tarpininkavimo istorijoje minimi ir kiti pareigūnai. Kartu su įtariamais civiliais kol kas jie apklausiami tik kaip specialieji liudytojai.
G. Pocevičius „Palangos tiltui“ sakė, kad, jo žiniomis, įtarimai pareikšti vieninteliam Palangos policijos komisariato pareigūnui, tai yra, A. Katkauskui.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriuje jau pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d., 226 str. 1 ir 2 d. – dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu.

Pasigailėjimo nebus
Generalinis komisaras Linas Pernavas sakė, kad situacija nėra maloni kaip policijos vadovui, ir pabrėžė, kad jei bus įrodytas nesąžiningas elgesys, pasigailėjimo nebus.
„Nemaloni žinia man, kaip policijos vadovui. Tačiau noriu labai aiškiai pasakyti, ką ne kartą esu minėjęs, visuomet ginsiu netyčines klaidas padariusius pareigūnus, tačiau būsiu negailestingas piktnaudžiaujantiems tarnyba. Jei bus įrodyta, kad Palangos policijos vadovas elgėsi nesąžiningai, jokio pasigailėjimo nebus“, – socialiniame tinkle „Facebook“žinutę paskelbė L. Pernavas.
Kaip sakė G. Pocevičius, nušalinus viršininką nuo užimamų pareigų, laikino vadovo klausimą spręs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Jo viršininkas A. Motuzas sakė, kad klausimą dėl nušalinimo nuo pareigų spręs teismas.

J. Kažiui koją taip pat pakišo istorija kelyje
Į Palangos policijos komisariato viršininko pareigas A. Katkauskas buvo paskirtas 2011-ųjų balandį – jis laimėjo konkursą viršininko pareigoms užimti. Prieš tapdamas Palangos policijos viršininku 2011 metais, A.Katkauskas vadovavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybai.
Šios pareigos buvo laisvos nuo 2010-ųjų spalio 15-os dienos, kai tuometinis Palangos policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys buvo nušalintas nuo užimamų pareigų, nes dieną prieš tai, būdamas neblaivus ir uniformuotas, automobilio avarijos vietoje trukdė policijos pareigūnams atlikti savo pareigas ir nepakluso jų reikalavimams.
2014 metų vasarą A. Katkauską, tuomet 53 metų vyrą, ištiko infarktas. Į ligoninę skubiai išvežtam A.Katkauskui gydytojai laiku pašalino kraujagyslėje susiformavusį trombą ir pareigūnui gyvybę pavyko išgelbėti. Ryte iš ligoninės jis jau pats telefonu kalbėjosi su savo kolegomis ir apie ištikusį sveikatos sutrikimą informavo kurorto merą Šarūną Vaitkų.
A.Katkauskas vakar į „Palangos tilto“ skambutį neatsakė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Buvusio Palangos policijos komisariato vadovo Alvydo Katkausko byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba pasisuko netikėta linkme – pirmos instancijos teismas konstatavo, kad atleisti komisariato vadovo nebuvo už ką. Tiesa, buvusiam pareigūnui tenka liudyti kitoje baudžiamojoje byloje – dėl prekybos poveikiu.


Įvykiai kelyje, regis, koją pakiš jau antram Palangos policijos komisariato viršininkui – prieš Alvydą Katkauską pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Įtariama, kad jis šiemet tarpininkui ir nežinomam asmeniui sutiko „pagelbėti“ – susigrąžinti teismo atimtą vairuotojo pažymėjimą anksčiau laiko. Į tarpininkavimo istoriją...


Palangos verslininkai ir vėl verkia, kad kurortas – apytuštis, o jie priversti skaičiuoti nuostolius. Regis, dar nebuvo nė vienos vasaros, kad nebūtų tokių kalbų, tačiau tuoj vidurvasaris, o poilsiautojų išties mažoka. Visi kurortai priklausomi nuo gero oro, tačiau, pasak kai kurių palangiškių, įvedus eurą, dažno tautiečio kišenėje vėjai švilpauja....


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai įtaria įmonės „Palangos komunalinis ūkis“ vadovą piktnaudžiavimu tarnyba. Antradienį direktorius Konstantinas Skierus iš jo kabineto buvo išvežtas į Klaipėdą apklausai.


Vos pusantrų metų Palangos policijai vadovavęs, iš Pasienio policijos departamento į policiją dirbti atėjęs Jurgis Kažys, regis, įklimpo iki kaklo į bėdą - ketvirtadienio vakarą, įtariama, neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją, po kurios jis gali netekti savo darbo. Apie 21 valandą 30 minučių Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai...


Vasarą kurortas pritraukia ne tik daugybę garbingai duonai užsidirbančių pramogautojų, bet ir įvairaus plauko nusikaltėlių – smulkių vagišių ar organizuotų gaujų šulų. Bet kažin, ar nusikalstamo pasaulio veikėjai gali tikėtis išnykti margoje kurorto minioje...


Pradėjo dirbti naujasis policijos vadovas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 06 | Rubrika: Miestas

Prieš praėjusį savaitgalį kurorto policijos pareigūnams pristatytas naujasis jų vadas Jurgis Kažys, iki šiol dirbęs Kretingos rajono policijos komisariato vadovu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius