Kurorto viešbučių verslui šventės buvo dosnios

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-03
Peržiūrėta
1913
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino.
Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino.
Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino: viešbučiai buvo pilni arba beveik pilni svečių, kurie, skirtingai nei ankstesniais metais, nelaukė paskutinės minutės ir rezervavosi vietas jau lapkričio pradžioje. Daugiausia svečių, kaip ir tikėtasi, būta per Naujųjų metų sutiktuves, tačiau ir Kalėdos buvo dosnesnės nei anksčiau.

Skubėjo užsisakyti vietas
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Giedrė Kvedaravičienė dar gruodžio pradžioje buvo minėjusi, kad pasibaigusių metų tendencijos maloniai nustebino: netikėtai aktyvios rezervacijos, iki šventės likus bemaž mėnesiui, ypač džiugino kurorto verslininkus.
„Bent jau Palangos svečiai nakvynes Naujųjų metų sutiktuvėms įprastai užsisakydavo paskutinę minutę – likus savaitei dviem iki šventės. Praėjusiais metais, faktiškai nuo lapkričio pradžios, stebėjome gana intensyvų pavienių poilsiautojų domėjimąsi tokiomis galimybėmis ir aktyvias rezervacijas. Jau gruodžio pradžioje galėjome teigti, kad apie pusė nakvynės vietų Palangoje yra rezervuota. Palyginti su ankstesniais metais, tai išties geras rodiklis“, – pripažino G. Kvedaravičienė.
Vienas iš motyvų, kodėl buvo suskubta rezervuotis vietas iš anksto tas, kad metų pabaigoje „išpuolė“ daug laisvadienių – tai galėjo paskatinti žmones pasiplanuoti išvykas.
„Iš esmės mūsų lūkesčius praėjusios šventės pateisino, – sakė  PVRA prezidentė ir viešbučio „Vanagupė“ direktorė. – Viskas buvo taip, kaip mes ir planavome: kadangi užsakymai prasidėjo gerokai anksčiau, buvo gerokai mažiau „vėluojančių į traukinį“, tad ir programas atitinkamai pasirengėme. Galima sakyti, kad didžiąja dalimi į Palangą rinkosi nuolatiniai klientai, tačiau pastebėjome ir svečių skaičiaus augimą“.
Kalbant apie viešbučių užimtumą, pašnekovė pastebėjo, jog jis buvęs nevienodas – tai iš dalies priklausė ir nuo to, į kokius klientus orientuojamasi. Vis dėlto didžioji dalis šventusiųjų Palangoje buvo lietuviai, tačiau sulaukta palyginti nemažai svečių iš Rusijos, kurie, skirtingai nuo mūsų tautiečių, po Naujųjų metų sutiktuvių neišvažiavo.
„Tikrai smagu, kad viešbučiai buvo pilni arba beveik pilni, smagu ir tai, kad šventės praėjo be jokių nelamingų atsitikimų ar blogų istorijų“, – sakė G. Kvedaravičienė.

Geresnės buvo Kalėdos
„Auskos“ direktorius Vygintas Lekavičius sakė, jog viešbučiui dosnesnės svečių, kaip nekeista, buvusios Kalėdos, o ne Naujųjų metų sutiktuvės. Galbūt iš dalies todėl, kad jokių specialių programų šiai šventei kurta nebuvo.
„Mūsų viešbutis palyginti nedidelis. Kai paskaičiavome, kiek mums kainuotų fejerverkai, koncertas, renginio vedėjai, pamatėme, jog kaina gerokai išaugtų. O kadangi pastebėjome, jog išankstinių užsakymų nėra labai daug, nusprendėme nieko ypatingo Naujųjų metų sutiktuvėms ir neorganizuoti“, – sakė direktorius, pridūręs, jog per Naujuosius viešbutyje buvo užimta maždaug pusė vietų.
Tačiau maloniai nustebinęs ilgasis Kalėdų savaitgalis – „Auska“ buvo užimta per 80 proc.
„To, tiesą sakant, nesitikėjome – juk paprastai Kūčios bei Kalėdos būna šeimos šventė, lietuviai stengiasi toli iš namų nevažiuoti. Šįkart buvo kitaip“, – pripažino V. Lekavičius, paminėjęs, jog absoliučią daugumą svečių sudarė lietuviai.

Rezervavosi anksčiau
„Išties praėjusiomis šventėmis skųstis negalime“, – taip į klausimą, ar Kalėdos ir Naujieji metai buvo dosnūs, atsakė viešbučio „Pušų paunksnėje“ vadovė Ramunė Paulikienė.
Pasak jos, tradiciškai daugiau svečių apsistojo palydėti senųjų ir sutikti naujus metus.
„Per Kalėdas viešbutis buvo apgyvendintas maždaug 50 proc., per Naujuosius metus – apie 70-80 proc. Tendencija, kad daugiau svečių atvažiuoja prie jūros sutikti naujų metų išliko, tačiau dera pastebėti, jog Kalėdų švęsti atvažiavo kiek daugiau žmonių nei įprasta“, – pasidalijo pastebėjimais R. Paulikienė, pridūrusi, jog pas juos ilsėjosi daugiausiai lietuviai, buvo svečių iš Latvijos bei Rusijos.
Viešbučio vadovė sakė, jog ir „Pušų paunksnėje“ vietų rezervacija prasidėjusi anksčiau nei įprasta.
„Domėtis ir iš anksto užsisakyti vietas pradėta nuo lapkričio, ir iki gruodžio 10-osios „tikrieji“ svečiai jau buvo aiškūs, kai tuo tarpu kitais metais gruodžio 15-20 dienomis būdavo pats užsakymų karštymetis“, – sakė R. Paulikienė.

Laisvi liko tik trys numeriai
Viešbučiui „Palangos vėtra“ vadovaujanti Ingrida Valaitienė patvirtino kolegų žodžius, kad rezervuoti vietas norintieji atvykti į Palangą pradėjo gerokai anksčiau – pirmieji užsakymai gauti jau rugsėjo pabaigoje.
„Galima sakyti, jog mūsų lūkesčiai išsipildė, – gan atsargiai vertino švenčių dosnumą I. Valaitienė, pridūrusi, jog per Naujųjų metų sutiktuves jų viešbutyje buvę tik trys laisvi numeriai, iš kurių vienas buvęs vienvietis. Ir tie patys svečių nesulaukė ne todėl, kad nebuvo norinčių – tiesiog paskutinėmis akimirkomis svečiai pranešė, jog planai dėl tam tikrų priežasčių pasikeitė.
Per ilgąjį Kalėdų savaitgalį buvę užimta apie pusę numerių.
„Kalėdos vis dėlto šeimos šventė, tad mes net neplanavome turėti daugiau svečių. Atvyko tie, kurie turėjo galimybes pasiplanuoti tokiu metu atostogas, kai kurie atvykusieji liko ir Naujųjų metų sutikti“, – sakė I. Valaitienė, užsiminusi, jog ir „Palangos vėtroje“ didžioji dalis apsistojusiųjų buvo iš Lietuvos miestų, į 2013-ųjų sutiktuves atvyko ir latvių, ir rusų.
   

Jūsų komentaras:

taigis 2013-01-05 20:53 (IP: 78.61.104.50)
o man irgi idomu kaip sekasi tam verslininkui , kuris gyresi , kad jam dirbs uz morkas ir miegos ant grindu ...

Taigis taigis kaipgis... 2013-01-05 11:20 (IP: 86.100.60.112)
Tai miesto laikrastis tik tiek besugeba landžioti po svetimas-privačias kišenes, ir skaičiuoti kiek kas uždirbo? Kitų problemų mieste-nėra?

Taip pat skaitykite

Sekmadienio (rugpjūčio 13 d.) naktį tragiškai žuvusio Vaido Šimačio, žinomo Palangos ir Šventosios verslininko ir politiko, bendražygiai ir bičiuliai braukia ašarą. „Likimas būna įvairus. Kartais – ir žiaurus, ir netikėtas...“ – įrašą Facebook pradeda ilgametis Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, dabar – Seimo narys Mindaugas Skritulskas.


Į viešbučių su didžiausiais atlyginimais penkioliktuką pateko tik keturi viešbučiai, įsikūrę ne Vilniaus mieste, o kurortuose – „Preilos Vėtra“ Neringoje (1505 eurai),  „Palangos žuvėdra“ (1384 eurai), „Pušų paunksmė“ (1239 eurai) bei „Medūza“ (1232 eurai) Palangoje. 


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Nuo rugpjūčio pirmos aukštai iškelta „blaivybės kartelė“ pamažu leidžiasi žemyn – Seimas antradienį balsavo už Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios vėl leidža prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais paplūdimio ir lauko kavinėse. Vadinasi, šaltas alus ir vyno taurė vėl grįžta. O kokia situacija, esant draudimams, buvo Palangos paplūdimyje?...


Nuo rugpjūčio pirmos aukštai iškelta „blaivybės kartelė“ pamažu leidžiasi žemyn – Seimas antradienį balsavo už Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios vėl leidža prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais paplūdimio ir lauko kavinėse. Vadinasi, šaltas alus ir vyno taurė vėl grįžta. O kokia situacija, esant draudimams, buvo Palangos paplūdimyje?...


Saugodama kurorto gyventojus nuo galimos grėsmės, Palangos miesto Savivaldybė priėmė sprendimą, pagal kurį nuo pirmadienio uždrausta apgyvendinti svečius tiek viešbučiuose, tiek privačiuose būstuose.


Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino: viešbučiai buvo pilni arba beveik pilni svečių, kurie, skirtingai nei ankstesniais metais, nelaukė paskutinės minutės ir rezervavosi vietas jau lapkričio pradžioje. Daugiausia svečių, kaip ir tikėtasi, būta per Naujųjų metų sutiktuves, tačiau ir Kalėdos buvo dosnesnės nei...


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius