Kviečia devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“

Palangos tiltas, 2013-08-05
Peržiūrėta
1347
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

S. Sondeckis.
S. Sondeckis.

Rugpjūčio 7-11 dienomis Palangoje vyks jau devintąjį kartą rengiamas tarptautinis festivalis „Palangos vasara“. Per aštuonerius metus festivalyje dalyvavo atlikėjai iš Japonijos, Australijos, Kinijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Rusijos ir daugelio kt. šalių. Festivalyje dalyvavo iškilūs šalies ir užsienio menininkai – prof. Saulius Sondeckis, kamerinis orkestras „Maskvos virtuozai”, poetas Justinas Marcinkevičius, aktoriai Laimonas Noreika, Donatas Banionis, Remigijus Adomaitis, Rolandas Kazlas, publika susitiko su Galina Dauguvietyte, Algimantu Čekuoliu, Japonijos nacionaliniu ansambliu ir daugeliu kitų.
Šiemet jis atiduoda duoklę ir iškiliam lietuvių rašytojui Vincui Mykolaičiui-Putinui, paminėdamas  jo 120-ąsias gimimo metines. Palangos gintaro muziejaus terasoje išvysime dviejų dalių spektaklį „Altorių šešėly”, pastatytą pagal romano III dalį. Vaidins Viktorija Kuodytė, Redita Dominaitytė ir Raimondas Paškevičius. Modernia teatro kalba aktoriai spektaklyje prabils apie itin aktualią pagrindinę romano temą: skaudų, atkaklų gyvenimo prasmės, vertybių, identiteto, savojo kelio ieškojimą per tikėjimo ir meilės, pareigos ir pašaukimo, sielos bei kūno konfliktus. Spektaklis aktualizuos romano turinį, atskleisdamas, kad pagrindinės V. Mykolaičio-Putino autobiografinio romano idėjos ir pamatiniai konfliktai ne tik nepaseno, bet šių dienų kontekste tapo net aštresni ir skaudesni.
Ypatingą vakarą dovanos svečiai iš Gruzijos – Gruzijos folklore ansamblis „Gantiadi”. Kas bent sykį girdėjo gruzinų dainas, žino jų niekieno nepakartojamą atlikimo manierą. Gruzijoje per tūkstančius metų susiformavo savita muzikinė kultūra. Sakralios stačiatikių daugiabalsės giesmės bei polifoninės liaudies dainos, ko gero, įspūdingiausias šios tautos indėlis į pasaulio muzikos istoriją ir praktiką. Neatsitiktinai tradicinės gruzinų dainos fenomenas susilaukė išskirtinio muzikų ir mokslininkų dėmesio. Ansamblis įkurtas 2010 m. Tbilisyje, ir jau skynęs laurus daugelyje tarptautinių konkursų ir festivalių. „Gantiadi” užvaldo publiką nuo pat pirmojo garso. Jie dainuoja beveik visų Gruzijos regionų dainas. Jos autentiškos, nearanžuotos. Visų atliktų dainų amžius garbingas – nuo 400 iki 200 metų. „Gantiadi” kiekviename koncerte stengiasi atverti savo tautos dvasią, tolimo krašto gamtos atbalsius ir kasdienio žmogiškojo pasaulio jausmus, išsiliejančius daugiabalsėse dainose.
Koncerte skambės Gruzijos liaudies dainos a capella, o taip pat išgirsime melodijas, atliekamas gruzinų liaudies instrumentais – panduri, baspanduri, čonguri, salamuri.
Tačiau įspūdingiausi festivalio koncertai – tai „Nakties serenados su Sauliumi Sondeckiu”.
Profesorius S. Sondeckis, šiemet švęsiantis garbingą 85 metų jubiliejų – gyvoji batutos legenda, Lietuvos vardą garsinanti visame pasaulyje. 1971 m. Maestro S. Sondeckis surengė pirmąjį koncertų ciklo „Nakties serenados” koncertą Palangoje. Kiekvieną vasarą šis nepaprastai išpopuliarėjęs ir plačiai išgarsėjęs renginys sutraukdavo minias klausytojų. Su Maestro Palangoje koncertavo daug garsių menininkų, o S. Sondeckio paskatinta „Nakties serenadų” kibirkštis įsižiebė ir kituose pasaulio kurortuose ir miestuose.
Festivalio orkestras – Baltarusijos valstybinis kamerinis orkestras įkurtas 1968 metais. Šiandien tai vienas garsiausių kaimyninės šalies muzikos kolektyvų, kuriam plojo Rusijos, Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Švedijos, Ispanijos, Suomijos ir daugelio kitų šalių garsiausių koncertinių salių publika. Orkestras bendradarbiavo su žymiais solistais – S. Richteriu, V. Tretjakovu, J. Bašmetu, D. Baškirovu ir kt. Šiandien orkestrui vadovauja Rusijos l.a. Jevgenijus Buškovas.
Solistais Maestro pakvietė puikius muzikus – vieno garsiausių pasaulyje kamerinių orkestrų – Vladimiro Spivakovo vadovaujamo orkestro „Maskvos virtuozai“ primarijų ir solistą, smuikininką Aleksejų Lundiną, tarptautinių konkursų laureatą, violončelininką, vieno garsiausių pasaulyje –NDR (Vokietija) orkestro violončelių grupės koncertmeisterį Vytautą Sondeckį, žavias Lietuvos solistes dainininkes Saulę Šerytę ir Renatą Dubinskaitę, susibūrusias į duetą „Duo Barocco“.
Iki malonių susitikimų festivalio renginiuose.

Koncertai vyks Palangos gintaro muziejaus terasoje rugpjūčio 7-11 d.
Koncertų pradžia – 20 val.

Rugpjūčio 7 d.
(trečiadienis), 20 val.
Palangos gintar
 muziejaus terasoje

Spektaklis pagal V. Mykolaičio-Putino romano „ALTORIŲ ŠEŠĖLY” III dalį

Vaidina:
Viktorija Kuodytė
Redita Dominaitytė
Raimondas Paškevičius

Rugpjūčio 9 d.
(penktadienis), 20 val.
Palangos gintaro
muziejaus terasoje

Gruzijos balsai
Ansamblis „GANTIADI” (Gruzija)

NAKTIES SERENADOS SU SAULIUMI SONDECKIU
Palangos gintaro muziejaus terasoje

Rugpjūčio 8 d.
(ketvirtadienis), 20 val.

Atlikėjai:
BALTARUSIJOS VALSTYBINIS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistės: DUO BAROCCO: Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas)
Dirigentas: SAULIUS SONDECKIS

Programa:
W. A. MOZART – Serenada styginiams G-dur, Nr. 13 („Mažoji nakties muzika“)
G. F. HÄNDEL– Arijos ir duetai iš operų

Rugpjūčio 10 d.
(šeštadienis), 20 val.

BALTARUSIJOS VALSTYBINIS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas ALEKSEJ LUNDIN (smuikas)
Dirigentas SAULIUS SONDECKIS

Programa:
A. VIVALDI – „Metų laikai“, keturi koncertai smuikui ir orkestrui, op. 8.

Rugpjūčio 11 d.
(sekmadienis), 20 val.

BALTARUSIJOS VALSTYBINIS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas VYTAUTAS SONDECKIS (violončelė)
Dirigentas SAULIUS SONDECKIS

Programa:
J. HAYDN -
Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 2, D-dur,
Simfonija Nr. 45, fis-moll („Atsisveikinimo“)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ įvyks Palangoje rugpjūčio 20-22 dienomis. Palangos žiemos aikštė trims dienoms virs juoko ir geros nuotaikos oaze. Apie 50 dalyvių, lektorių, trenerių, edukatorių ir atlikėjų iš Lietuvos ir svetur, bei per pusšimtis įvairiausių veiklų suburs aktyviai ir prasmingai praleisti priešpaskutinį vasaros...


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Palangos „Jūros šaulių“ choras balandžio 3 dieną Tauragėje dalyvavo vieninteliame Lietuvoje vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. Festivalis, kasmet organizuojamas Tauragėje, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą, į jį susirinko geriausi šalies vyrų chorai ir vokaliniai ansambliai. Tauragėje susirinko 200 dainuojančių vyrų iš...


Palangoje tęsiasi tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanojantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Rugpjūčio 7-11 dienomis Palangoje vyks jau devintąjį kartą rengiamas tarptautinis festivalis „Palangos vasara“. Per aštuonerius metus festivalyje dalyvavo atlikėjai iš Japonijos, Australijos, Kinijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Rusijos ir daugelio kt. šalių. Festivalyje dalyvavo iškilūs šalies ir užsienio menininkai –...


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Visą savaitę Palangos viešbutyje „Žilvinas“ vyko šeštasis tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2009“, kuriame dalyvavo 209 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius