Liepos 3 d. Palangoje – istorinė eisena, skirta paminėti Palangos grąžinimo Lietuvai 100-metį

"Palangos tilto" informacija, 2021-06-10
Peržiūrėta
1870
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepos 3 d. Palangoje – istorinė eisena, skirta paminėti Palangos grąžinimo Lietuvai 100-metį

Visus šiuos metus mūsų miestas švenčia Palangos grąžinimo Lietuvai šimtąsias metines. Jauna Lietuvos valstybė didelių pastangų dėka 1921 metais susigrąžino Palangą. Šis svarbus įvykis yra ir visos Lietuvos šventė.

Pagrindinis iškilmių akcentas buvo Istorinis žygis iš Kretingos geležinkelio stoties į Palangą. Traukiniu iš Kauno atvykusius aukščiausius šalies pareigūnus, arbitražo komisijos narius, kariuomenės atstovus pasitikę Kretingos, Kartenos, Gargždų gyventojai pėsčiomis ir važiuoti pajudėjo pasveikinti palangiškių. Svetingai sutikta Palangos miesto vadovų ir miestelėnų, lydima karinio orkestro, eisena pajudėjo prie Birutės kalno, kur įvyko iškilmės.

Minėdama šio istorinio įvykio svarbą mūsų valstybei, be kitų liepos 3-4 dienomis vyksiančių renginių, Palangos miesto savivaldybė liepos 3 d. organizuoja Istorinį žygį.

Kviečiame visus palangiškius ir miesto svečius pajausti praėjusio šimtmečio žygio dvelksmą ir įsilieti į teatralizuotą Istorinį žygį.

Liepos 3 d. 13 val. susitinkame Kretingos ir Vytauto gatvių sankirtoje prie Istorijos vartų. Lydimi istorinių asmenybių, pučiamųjų orkestrų žygiuojame prie Birutės kalno paminėti mums visiems svarbią sukaktį.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai rinksis į šventinį suvažiavimą, skirtą paminėti partijos įkūrimo 30-metį.


Gegužės 29 d.-birželio 5 d. Palangos miesto savivaldybės 2 a. fojė pristatoma paroda „Laisvėjanti Palanga“, skirta Sąjūdžio 35-mečiui paminėti.


Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Birželio 29-ąją Palangos vardas skambėte skambėjo Seime. Seimo nario Mindaugo Skritulsko iniciatyva Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų Vitražo galerijoje surengta paroda, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai šimtmečiui paminėti. Vakar Seime vyko parodos pristatymo renginys, kurį pagerbti atvyko gausus būrys Seimo narių, Palangos miesto meras, Palangos miesto savivaldybės administracijos...


Kviečiame dalyvauti nemokamame šventiniame koncerte, skirtame Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečiui paminėti, kuris vyks liepos 4 d., 19.00 val. Palangos koncertų salėje.


Visus šiuos metus mūsų miestas švenčia Palangos grąžinimo Lietuvai šimtąsias metines. Jauna Lietuvos valstybė didelių pastangų dėka 1921 metais susigrąžino Palangą. Šis svarbus įvykis yra ir visos Lietuvos šventė.


Nauja bibliotekos paslauga – knygų grąžinimo dėžė

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 09 | Rubrika: Miestas

Nespėjote grąžinti pasiskolintos knygos bibliotekos darbo metu? Jau galite tai padaryti ir kai biblioteka uždaryta. Knygų grąžinimo dėžė yra prie pagrindinio įėjimo į biblioteką iš Vytauto gatvės. Knygų grąžinimo dėžė atidaroma bibliotekai baigus darbą. Dėžė bus atidaryta ir tomis dienomis, kai biblioteka nedirba (sekmadieniais, šventinėmis dienomis ir pan.). Maloniai...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius