Lik sveika, mokykla!

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-05-28
Peržiūrėta
151
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lik sveika, mokykla!

Šypsenos, dainos, šokiai, ovacijos, sveikinimai – tokiomis nuotaikomis nuvilnijo paskutinis skambutis kurorte.

Nors prieš akis dar egzaminų maratonas, tačiau Palangos senojoje gimnazijoje tarp gerai nusiteikusio jaunimo netrūko klegesio.

 

Egzaminų šventė

Pats direktorius  Algirdas Karačionka pajuokavo, jog dar laukia ne tik išleistuvių, bet ir egzaminų šventė.

Palangos senojoje gimnazijoje atsisveikinti su mokyklos suolu šiemet teks septynioms klasėms, kuriose mokosi 178 jaunuoliai. Pernai jų buvo kiek daugiau nei porą šimtų, o kitąmet – per 190 auklėtinių.

„Čia pradėjote mokytis, sportuoti, logiškai mąstyti. Linkiu nepamiršti tai, ką pradėjote. Juk sakoma, jei raumuo netreniruojamas, tai jis virsta lašiniu. Norint ką turėti, reikia dirbti“, – kalbėjo gimnazijos direktorius A.Karačionka.

Įstaigos vadovas palinkėjo lengvų bei sėkmingų egzaminų. Taip pat pridūrė gyvenimišką patarimą, kad verčiau reikia suprasti esmę, o ne jaudintis dėl smulkmenų.

 

Vaikystės norai

Šventėje netrūko ir nuotaikingų nuotraukų iš abiturientų gyvenimo. Jaunuoliai net susuko filmuką apie savo kasdienybę, kuriame netrūko puikios nuotaikos ir humoro dozės. Jie patys palinkėjo vienuoliktokams kitais metais sukurti dar geresnį filmuką, tačiau salėje vienas iš gimnazistų sušuko, kad neįmanoma padaryti geresnio filmuko už šiųmetinį.

Per video abiturientai sulaukė ir kelių sveikinimų iš savo pirmųjų mokytojų. Viena netgi paskaitė jų ant lapo surašytus ir į butelį sumestus norus, kai jie dar buvo ketvirtokai.

Ko pageidavo vaikai? Viena mergaitė parašė, kad norės turėti neblogą darbą, gerą vyrą bei du vaikus. Kitiems galvoje buvo, kad gerai sektųsi mokslai, gautų daug gerų pažymių. Vieni norėjo tapti teisininkais, futbolininkais ar NBA lygos krepšininkais.

 

Renkasi užsienį

Tokios buvo vaikystės svajonės. Dabar jaunuoliai rimčiau vertina savo norus ir planus. „Palangos tilto“ kalbinta gimnazistė Jurgita jau yra pasiruošusi studijuoti Ajurvedą Londone.

„Kodėl pasirinkau tokias studijas? Todėl, kad man patinka gydyti žmones“, – šyptelėjo mergina.

Abiturientė Vidmantė nuo mažens mėgsta menus, todėl Vilniuje ketina pasirinkti interjero dizaino studijas arba bandyti aktorystės mokslus.

Palangos senosios gimnazijos auklėtinė Aušra svajoja apie turizmą ar marketingą. Greičiausiai rinksis pastarąjį. Studijuoti ji ketina Danijoje.

Merginos prisipažino, kad gyvena puikiomis nuotaikomis. Tačiau kyla ir liūdesys, kad jau reiks palikti gimnaziją.

„Gražios akimirkos, nostalgija. Žinoma, su mokytojais visokių dalykų nutikdavo, bet lieka tik geri prisiminimai“, – kalbėjo merginos.

Abiturientai pasakojo, kad paliks visas mylimas gimnazijos vietas. Pusiau juokais, pusiau rimtai jie prisipažino, kad sunkiausiai atsisveikinti su valgykla ir bufetu. Jie dėkojo virtuvės virėjoms už skanų maistą. Padėkų negailėjo ir mokytojams už tai, kad juos mokė, gerbė, mylėjo, taisė kontrolinius, klausėsi jų priekaištų. Prašė kitų moksleivių tausoti atnaujintas sporto bei aktų sales.

„Saugokite gimnaziją kaip savo namus“, – sakė gimnazistai. 

Abiturientai simboliškai perdavė medinį mokyklos raktą vienuoliktokams.

 

Egzaminų taisyklės

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiais mokslo metais mokyklas baigia 46 tūkst. abiturientų. Iš jų 36,7 tūkst. mokosi bendrojo lavinimo mokyklose, 9,3 tūkst. – profesinio mokymo įstaigose.

Dar gegužės 5 dieną abiturientams užsienio kalbos valstybiniu brandos egzaminu prasidėjo 2012-ųjų metų brandos egzaminų pagrindinė sesija.

Populiariausių valstybinių brandos egzaminų eilutėje po valstybinio lietuvių kalbos egzamino šiemet, kaip ir pernai, yra  užsienio kalbos anglų egzaminas, istorijos, matematikos valstybiniai egzaminai.

Šiais metais brandos egzaminų sesijoje dalyvaus mažiau buvusių mokinių – 745, kai pernai buvo 946.

Beje, šiais metais geografijos egzaminas tampa valstybiniu.

2012 m. neišlaikiusiems lietuvių kalbos valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino bus galima laikyti lietuvių kalbos mokyklinį egzaminą pakartotinės sesijos metu.

Brandos atestatui gauti mokiniai ir buvę mokiniai privalo išlaikyti du brandos egzaminus: vienas iš jų privalomas lietuvių kalbos (gimtosios) arba lietuvių kalbos (valstybinės), kitą egzaminą mokinys turėjo galimybę laisvai pasirinkti iš valstybinių matematikos, istorijos, geografijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų, arba mokyklinių gimtųjų kalbų, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminų. Abiturientai išvis galėjo rinktis laikyti ne daugiau kaip penkis egzaminus, o iš viso laikyti ne daugiau kaip šešis.

Norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o universitetą – tris valstybinius egzaminus.

Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Praėjusią savaitę Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis 74-osios šios mokyklos laidos abiturientams. O iškart po jo 164 dvyliktokai – ketvirtosios gimnazijos klasės moksleiviai – pradėjo egzaminų maratoną. Jau išlaikytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas, vakar buvo matematikos egzaminas.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Lik sveika, mokykla!

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Šypsenos, dainos, šokiai, ovacijos, sveikinimai – tokiomis nuotaikomis nuvilnijo paskutinis skambutis kurorte. Nors prieš akis dar egzaminų maratonas, tačiau Palangos senojoje gimnazijoje tarp gerai nusiteikusio jaunimo netrūko klegesio.


Gimnazistams nuskambėjo paskutinis skambutis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 31 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Lietuvos gimnazijos ir vidurinės mokyklos paskutinio skambučio švente atsisveikino su savo abiturientais. Šiemet mokyklas baigia 40 544 abiturientų. Palangos senajai gimnazijai pamoti turėtų 205 abiturientai, žinoma, sėkmingai išsilaikę egzaminus. Praėjusiais metais gimnaziją baigė 175 abiturientai.


Orkestro garsais lydima eisena Palangos centre vakar ryte sukėlė diskusijų – ar kurorto šventė prasidėjo kiek anksčiau, nei numatyta, ar tai visą savaitgalį truksiančių linksmybių repeticija, ar tiesiog atrakcija gyventojams. Tačiau iš tiesų, abiturientai šventė savo šventę – vakar Palangos mokyklose tilindžiavo Paskutinis Skambutis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius