LMS Palangos skyrius atšventė trečiąjį gimtadienį

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-24
Peržiūrėta
2037
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

LMS Palangos skyrius atšventė trečiąjį gimtadienį

Penktadienio vakarą restauruotoje Kurhauzo skyriuje smagiai, spalvingai ir netgi saldžiai savo trečiąjį gimtadienį atšventė Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius. Aktyviems jo nariams, įvairiais renginiais – nuo pilietinių akcijų bei konferencijų iki miesto šventes papuošiančių koncertų – budinantiems ne tik Palangos jaunimą, bet ir visą miestą, nuoširdžiai dėkojo ir aplodismentų negailėjo šventės svečiai.

 

Palangos ateitis

„Vien tik ji yra prasmė tikroji, nepakeis jos niekas niekada. Jai vienai tu viską paaukoji, ji tavo pradžia ir tavo pabaiga“, – šiuos Gyčio Paškevičiaus dainos „Mano kraštas“, kuria grupė „Kvy“ pradėjo Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Palangos skyriaus trečiojo gimtadienio šventę, dainavo visi: ir skyriaus nariai, ir LMS veiklai prijaučiantieji, ir svečiai, atėję pasveikinti iniciatyvių ir veiklių mūsų miesto moksleivių.

„Mes, vyresnioji palangiškių karta, išties džiaugiamės, kad jūs, Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius, prieš tris metus gimėte ir rodote didžiulį proveržį bei iniciatyvas, – vieno iš šventės vedėjų, LMS Palangos skyriaus Palangos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininko Žygimanto Mitkaus pakviestas tarti sveikinimo žodį sakė miesto meras Šarūnas Vaitkus. – Jūs esate puikūs, jauni ir energingi žmonės, jūs esate Palangos ateitis“.

Pasveikinęs LMS Palangos skyrių su gimtadieniu, meras miesto Tarybos ir Savivaldybės administracijos vardu įteikė švenčiantiesiems saldžią dovaną – didžiulį šakotį.

 

Atgimė prieš trejetą metų

Pasak Ž. Mitkaus, Lietuvos moksleivių sąjunga dar prieš šešerius metus bandė įkurti savo skyrių Palangoje. „Gyvybė užsimezgė 2008 metų balandžio 28-ąją. Bet praėjus maždaug pusmečiui, skyrius susirgo nuomonių išsiskyrimo ir tinginystės sindromu, kuris pasirodė mirtinas. Tačiau mūsų dėdė Antanas Mikalauskas, kuris buvo skyriaus krikštatėvis, norėjo dar kartą įkurti Palangos skyrių ir 2011 m. kovo 25 dieną jis įsikūrė daug stipresnis bei žvalesnis. Skyrius per metus plėtėsi ir augo, mokėsi ir dirbo, judėjo ir ūžė su trenksmais, kol visa Palanga sužinojo, kad mes, Palangos skyrius, esame! Ir jau sulaukėme savo trečiojo gimtadienio!“ – paskelbė Ž. Mitkus, pakvietęs visus pažiūrėti filmuotą medžiagą apie skyriaus gimimą ir pirmuosius veiklos metus.

Priminęs, jog per visus šiuos trejus metus Palangos miesto mokyklos buvo tos vietos, kur visada  buvo plačiai atvertos durys LMS Palangos skyriaus sumanymams bei projektams, Ž. Mitkus įteikė padėkas Senosios gimnazijos, „Baltijos“, V. Jurgučio bei Šventosios pagrindinės mokyklos atstovams.

„Ačiū jums už jūsų idėjas. Ir, kaip sako mūsų direktorius, linkiu: būkit žmonės. O nuo savęs pridursiu: būkit išsilavinę žmonės, nes neišsilavinusių lyderių mums nereikia“, – savo ruožtu sveikindama LMS Palangos skyrių su trečiuoju gimtadieniu bei įteikdama simbolinį puodelį arbatai kalbėjo Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Vaičiulienė.

Sveikinimo žodžius tarė ir padėką už iniciatyvas bei bendradarbiavimą įteikė ir V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė.

 

Trys metai darbų

Ž. Mitkui padėję vesti gimtadienio šventę Donata Šiaudvytytė, Eva Liubinovaitė ir Vidmantas Mitkus priminė antrųjų ir trečiųjų LMS Palangos skyriaus gyvavimo metų darbus.

„Prieš dvejus metus į Palangą sugužėjo net apie 300 moksleivių iš visų Lietuvos kampelių. Jų žingsniai dar girdisi ir šiandien, nes Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos miesto skyrius 2012 metais organizavo Lietuvos moksleivių sąjungos Rudens forumą. Aišku, šis nuostabus renginys, LMS‘iečių vadinamas legendiniu, kaip ir daugelis kitų renginių, minėjimu nebūtų įvykęs be rėmėjų, kurie mums padėdavo ir ištiesdavo pagalbos ranką net sunkiausiomis akimirkomis“, – sakė E. Liubinovaitė.

„Palangos orientacinės varžybos – tai startas, nuo kurio pradėjome savo veiklą ir tęsiame ją iki šiandienos, – priminė V. Mitkus. – Pirmaisiais metais tikrai nustebome, kai sužinojome, kiek moksleivių dalyvaus šiose varžybose. Metai iš metų renginys augo ir populiarėjo, ir šiandien turime labai gražią tradiciją, kurią šį pavasarį tęsime jau ketvirtą kartą“.

„Mūsų skyrius ne tik dirba su Palangos miesto mokyklų mokinių savivaldomis, ne tik organizuoja renginius Palangos miesto moksleiviams. Taip pat mes atkreipiame dėmesį ir į visuomenei aktualias problemas. Viena iš jų – patyčios tarp moksleivių. Jau keletą metų prisidedame prie „Savaitės be patyčių“ organizuojamų renginių ir skleidžiame šią idėją bei prevenciją Palangoje“, – pasakojo D. Šiaudvytytė.

 

Daugybė bičiulių ir rėmėjų

Kiekvienas pasakojimas buvo iliustruojamas filmuota medžiaga, ją ir moksleivių kalbas pagyvino šokėjų Aivos Vaičiūtės solo pasirodymas, duetas su Ugnė Venckūnaitė bei Aistės Domaitytės ir Lukrecijos Kazlauskaitės atlikti šokiai. O tarpuose tarp kalbų, šokių bei filmuotos medžiagos įteiktos padėkos bičiuliams bei rėmėjams, kurių LMS Palangos skyrius per trejetą gyvavimo metų įsigijo išties daug.

Padėkos įteiktos merui Š. Vaitkui, vicemerui Sauliui Simei, mero patarėjai Karolinai Kubeldzienei, Jaunimo reikalų koordinatorei Laurai Grendienei, Palangos miesto tarybos nariui Nerijui Stasiuliui, Palangos kultūros centro direktoriui Žilvinui Kažiui, renginių režisierei Aušrai Latonienei ir visam Kultūros centrui, folkloro ansambliui „Mėguva“, Savivaldybės administracijai, Švietimo skyriui, Palangos moksleivių klubui, Palangos dramos sambūriui „M“ 3-oji karta, neformaliai grupei „Aš esu kultūra“, organizacijai „Palangos sniego gniūžtė“, Jaunimo reikalų tarybai, Ateities specialistų klubui, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijai, „Cafe Bandukė“, restoranėliui „A-petit“, uždarosioms akcinėms bendrovėms „Žibosa“, „Rūta“, „Viskas jūsų kontorai“, Vidmantui Mitkui, Raimondai Mitkuvienei, Eimučiui Židanavičiui, laikraščiui „Vakarinė Palanga“, studijai „Palangos vėtrungė“ ir jos vadovei Birutei Gikarienei ir, žinoma, laikraščiui „Palangos tiltas“.

„Gal kam nors trys metai yra mažai, bet mums tai yra daug, nes per trejus metus mes augome ir  keitėmės, plėtojome savo veiklą. Šiandien tariame AČIŪ, jog Jūs su mumis esate visą šį laiką ir  pažadame, jog per ateinančius trejus metus mes užaugsime dar didesni, stebinsime jus įvairiomis veiklomis ir kursime moksleiviams rytojų, – kalbėjo Ž. Mitkus, pakvietęs scenon Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus savanorius. – Sakome: iki pasimatymo!“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kostancija Strikienė, ilgametė Meno mokyklos pedagogė, kuri gyvenimo saulėlydyje gyvena Palangos senelių globos namuose, švenčia savo 91-ąjį gimtadienį.


Miesto visuomenininką Justiną Masalskį 80 metų jubiliejaus proga Viloje „Pas Justiną" sveikino ne tik artimieji, bet ir kolegos su bendražygiais, kurie negailėjo gražių žodžių.


Palangos baseinas kovo 1-ąją šventė savo trečiąjį gimtadienį. Kaip ir dera tokiai progai, buvo supjaustytas didelis tortas, baseinas išgirdo daug sveikinimų ir pagyrų.


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


Palangos baseinas šventė pirmąjį gimtadienį

"Palangos tilto" informacija, 2020 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį, kovo 1 d., Palangos baseinas šventė savo pirmąjį gimtadienį.


Palangos globos namai šeštadienį, gruodžio 21 d., atšventė 25-ąjį gimtadienį.


Malonus sutapimas: Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi 12-ą gimtadienį šventė grodamas scenoje. Ir ne bet kur: Austrijos sostinėje Vienoje vyko tarptautinis akordeonistų konkursas VAMO.


  Birželio pabaigoje neformali Palangos jaunimo grupė „Aš esu kultūra“, nuo praėjusių aktyviai įsijungusi į mūsų miesto visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą, pati organizuojanti renginius ir savanoriškai padedanti juos rengiantiems kurorto kultūrininkams bei visuomenininkams, išleido jau trečiąjį laikraštį, kuris taip pat pavadintas...


Birželio pabaigoje neformali Palangos jaunimo grupė „Aš esu kultūra“, nuo praėjusių aktyviai įsijungusi į mūsų miesto visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą, pati organizuojanti renginius ir savanoriškai padedanti juos rengiantiems kurorto kultūrininkams bei visuomenininkams, išleido jau trečiąjį laikraštį, kuris taip pat pavadintas „Aš esu...


Penktadienio vakarą restauruotoje Kurhauzo skyriuje smagiai, spalvingai ir netgi saldžiai savo trečiąjį gimtadienį atšventė Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius. Aktyviems jo nariams, įvairiais renginiais – nuo pilietinių akcijų bei konferencijų iki miesto šventes papuošiančių koncertų – budinantiems ne tik Palangos jaunimą, bet ir visą miestą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius