Meras Š. Vaitkus: „Palanga turi pasistatyti vandens pramogų parką“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-01-09
Peržiūrėta
1989
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Š. Vaitkus.
Palangos meras Š. Vaitkus.

Miesto vadovas džiaugiasi, kad  skeptikų prognozės, jog socialdemokratų premjeras Palangos taip „nemylės“, neišsipildė.

2014-ieji žada būti labai įdomūs visiems: ar suteikti dar svaresnį mandatą merui Šarūnui Vaitkui ir jo vadovaujamiems kurorto konservatoriams, miestelėnai, nešykštintys šiandien pagyrų kurorto vadovui, pirmiausia spręs pagal 2014-ųjų, ikirinkiminių metų į savivaldą, pasiekimus. O populiariam miesto merui, siekiančiam dar didesnio Palangos gyventojų pasitikėjimo per būsimus rinkimus, teks ne tik sėkmingai per šiuos metus pabaigti planuojamus darbus, bet ir pateikti ambicingą rinkimų programą – miesto viziją – artimiausiems keturiems metams ir toliau. „Kitos kadencijos iššūkis bus pastatyti vandens pramogų parką“, – sakė Š. Vaitkus interviu „Palangos tiltui“.
– Praėjusių metų pabaigoje, pakviesdamas svečius į Kurhauzo restauracijos pabaigtuves, vėliau per jame įvykusius sportininkų, verslininkų, meno iškilių žmonių pagerbtuves, sulaukėte, ko gero, daugiausiai savo gyvenime komplimentų ir pagyrų. Kaip jie jus veikia?
– Puikiai suprantu, kad visi išsakyti komplimentai yra skirti ne man asmeniškai, o daugeliui žmonių. Juk sprendžiant su Kurhauzu susijusius klausimus prisidėjo labai daug specialistų: KPD ir ypač departamento direktorė Diana Varnaitė, tiek buvusios Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius, tiek dabartinis Premjeras Algirdas Butkevičius, taip pat Kultūros ministerija, padėję spręsti finansavimo klausimus, miesto Taryba, priėmusi itin svarbius sprendimus, Savivaldybės administracijos specialistai, ypač juristai Vytautas Korsakas, Petras Kaminskas, Indrė Gudavičienė, kurie įdėjo daug darbo ir jėgų atstovaujant Savivaldybės interesams teismuose su Kurhauzo bendrasavininkiais, taip pat – architektai, restauratoriai ir dar daugybė žmonių, kurie liko nepaminėti.
– Neabejoju, galite ilgai vardinti, ką pavyko pasiekti praėjusiais metais. Vis tik kuriais darbais labiausiai didžiuojatės?
– Pirmiausia noriu pabrėžti, kad darbai, kurie buvo atlikti praėjusiais metais, yra pasekmė darbų, kurie buvo pradėti nuo pat pirmos darbo Savivaldybėje dienos šią kadenciją. Vienas iš labai matomų darbų – Kurhauzo restauracija.
Didžiulis 2013 m. pasiekimas – rastas sprendimas dėl Palangos aplinkkelio statybos. Šis klausimas buvo pradėtas spręsti A. Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės, o Premjeru tapus A. Butkevičiui buvo padėtas galutinis taškas, ir jau šį mėnesį prasidės aplinkkelio statyba. Tai – 125 mln. litų investicija.
Labai svarbus darbas – ir daugiabučių renovacijos pradžia – Savivaldybė operatyviai parengė visą reikiamą dokumentaciją, ir jau šį mėnesį prasidės 16 daugiabučių renovacijos darbai, kurie užtruks metus laiko.
Aišku, džiugina ir kiti darbai: visi parengiamieji darbai, susiję su Koncertų salės rekonstrukcija, vykstančios kempingo, sporto komplekso statybos, pradėta Globos namų rekonstrukcija, baigiama tvarkyti Socialinių paslaugų tarnyba. Be abejo, kaip ir kiekvienam palangiškiui, man svarbu ir laidojimo namų rekonstrukcija. Džiaugiuosi, kad mieste buvo išplėstas automobilių stovėjimo vietų skaičius.
– Ar dėl kurių nors neįgyvendintų tikslų praėjusiais metais šiandien jums apmaudu?
– Vienas iš tokių – užstrigusios Autobusų stoties statybos, beje, dėl ne nuo Savivaldybės priklausančių priežasčių. „RIMI Lietuva“ dukterinės įmonės „Hakonlita“ prekybos centras bet kokiais būdais bando stabdyti didžiulę investiciją į Palangą – Autobusų stoties bei prekybos ir pramogų centro statybas. Tad šie darbai užtruko, nes yra didžiulis trukdymas konkurenciniu atžvilgiu.
Užsitęsė ir biokuro katilinės statybos darbai – jie galėjo vykti sparčiau. Sparčiau galėtų vykti ir teritorijos prie oro uosto detaliojo plano rengimas. Tiesiog visų darbų vienu metu nepavyksta aprėpti.
– Sakoma, kad vienas lauke – ne karys, bet liūto dalį tikslų, miestui svarbių sprendimų priėmimų jums pavyko pasiekti, akivaizdu, vienam, savarankiškai. Kokia yra jūsų paslaptis atidarinėjant Vyriausybės ir jos institucijų duris Vilniuje?
– Visiškai sutinku, kad vienas lauke – ne karys. Tad sprendžiant miestui svarbius klausimus visuomet pasitelkiu tos srities specialistus, politikus. O Vyriausybės ir jos institucijų duris atveriant nereikia jokios paslapties – tiesiog reikia nuoširdžiai bendrauti, dirbti, argumentuotai pristatyti sprendžiamą klausimą – įtikinti, kad jis yra labai svarbus. Be abejo, pirmaisiais meravimo metais buvo sunkiau – reikėjo pelnyti aukščiausių valstybės vadovų, ministrų, kitų institucijų atstovų pasitikėjimą.
– Bet, tarkime, jūs arti 10 milijonų litų Vasaros estrados restauracijos I-ajam etapui iš Kultūros ministerijos europinių pinigų likučio „ištraukėte“ paskutinę metų akimirką konkuruojant dėl pinigų su kitais paraiškų teikėjais šiems pinigams. Ar tokie kalėdiniai „stebuklai“ gali įvykti be šalies premjero asmeninio skambučio tam, kam reikia?
– Koncertų salės rekonstrukcijos finansavimo klausimu dirbta daug ir ilgai – jau nuo 2011 m. Tad gautieji 10 mln. litų nebuvo kokio nors vieno telefono skambučio pasekmė. Tai – didelio įdirbio rezultatas: 2012 m. buvusios Vyriausybės Palangos koncertų salei buvo skirta 3 mln. litų, o 2013 m., Vyriausybei vadovaujant A. Butkevičiui – dar 7 mln. litų. Be šio Ministro Pirmininko palaikymo visas projektas galėjo žlugti, už tai esu labai dėkingas dabartiniam Premjerui. Be abejo, džiaugiuosi, kad tiek Kultūros ministerija, tiek Premjeras A. Butkevičius supranta modernios Palangos koncertų salės svarbą ne tik mūsų miestui, bet ir visai Lietuvai. Šis požiūris atsispindi ir sprendžiant su rekonstrukcijos finansavimu susijusius klausimus – Premjeras labai padėjo Palangai.
– Akivaizdu, kad jūs su premjeru A. Butkevičiumi užmezgėte kone šiltesnius ir labiau asmeninius santykius nei su buvusiu premjeru, jūsų bendrapartiečiu A. Kubiliumi. Kaip tai pavyko?
– Negalėčiau sakyti, kad su buvusiu premjeru A. Kubiliumi mano santykiai buvo ar yra prasti. A. Kubilius, eidamas Ministro Pirmininko pareigas, labai daug padėjo, sprendžiant Palangai aktualius klausimus – būtent tuo metu iš mirties taško pajudėjo Kurhauzo restauracijos klausimas, tada, net ir per krizės piką, skirtas reikiamas finansavimas naujo objekto – Sporto komplekso statybai, kitiems objektams. Vyriausybei vadovaujant A. Kubiliui buvo priimta ir daugiau Palangai labai svarbių sprendimų.
Po rinkimų pasikeitus valdančiajai daugumai Seime bei Premjeru tapus A. Butkevičiui, skeptikai Palangai prognozavo sąstingį – neva Premjeras socialdemokratas taip „nemylės“ Palangos. Džiaugiuosi, kad jų prognozės neišsipildė – akivaizdu, kad Premjeras klausimus sprendžia dalykiškai, neteikdamas jokios reikšmės partinei priklausomybei.
– Ar Palangoje lankantis Premjerui, LSDP pirmininkui, jums nekilo įspūdis, kad jis šiek tiek ignoruoja savo partijos Palangos skyriaus pirmininką Daną Palucką? Kodėl taip yra?
– Kiek buvome susitikę, niekada su Premjeru nekalbėjome apie politiką – tik apie konkrečius Palangos miestui aktualius klausimus. Būdamas meru laikausi pozicijos, kad mano partija yra Palanga.
– Kokius didžiausius darbus išskirtumėte Naujiesiems metams?
– Darbų, būtinų atlikti, yra tikrai nemažai. Vienas iš jų – sėkmingai startuoti su Koncertų salės rekonstrukcija. Tai bus didelis iššūkis. Kitas iššūkis – sėkmingai pastatyti biokuro katilines, nes tai padėtų sumažinti šildymo kainas palangiškiams. Ne mažiau svarbu užbaigti jau pradėtus objektus: Sporto kompleksą, kempingą ir kitus.
Be abejonės, labai svarbu pabaigti iki galo įgyvendinti koalicijos programą.
– Kiti metai – rinkimų metai, o jiems pasibaigus, iškart – ir nauji savivaldybių rinkimai. Ar jau apie juos galvojate? Ar mintyse jau dėliojate naująją savo partijos, TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų programą? Kokia ji bus?
– Mintyse dėlioju ne tiek TS-LKD programą, kiek darbus, būtinus atlikti palangiškių bei kurorto svečių labui. O jų tikrai yra nemažai. Natūralu, kad matydami palangiškiams svarbius klausimus, ieškosime būdų juos išspręsti. Tai manau, turėtų atsispindėti ir TS-LKD rinkimų programoje.
Rinkimų programa bus reali, kaip, beje, ir dabartinė programa – be tuščių pažadų.
Kitos kadencijos iššūkis – Palanga turi pasistatyti vandens pramogų parką. Žinoma, tai turėtų daryti investuotojai, tačiau jų vis nėra, o laiko laukti nebeturime. Tad turime parengti visą reikiamą dokumentaciją ir ieškoti galimybių gauti ES fondų paramą ir tai pastatyti. 
Kiti labai svarbūs objektai, kuriems Palanga turi teikti prioritetą – modernūs gydomieji, sveikatingumo ir sanatoriniai kompleksai.
– Ar jus tenkintų po 2015-ųjų savivaldos rinkimų dabartiniai koalicijos partneriai būsimoje koalicijoje, jeigu jums tektų imtis jos formavimo? Kiek mandatų jus tenkintų po 2015-ųjų metų savivaldos rinkimų?
– Nemanau, kad šiandien būtų korektiška dėlioti būsimos kadencijos koaliciją. O kalbant apie šiandieninius koalicijos partnerius noriu pasidžiaugti, kad koalicija yra darbinga, tvirta, nepasiduodanti įvairioms provokacijoms bei intrigoms, be didelių ginčų randami kompromisai, sprendžiant miestui ir gyventojams svarbius klausimus. O tai yra svarbiausia. Kalbant apie mandatų skaičių reikia pabrėžti, jog jį lemia ne politikai, o Palangos ir Šventosios gyventojai.
– Kalbėdamas, pavyzdžiui, apie didelės teritorijos prie oro uosto vystymą, jūs, regis, kol kas neapsisprendžiate: viename „Palangos tilto“ interviu teigiate, kad joje galėtų būti verslo startuolių parkas, kitame kalbate apie mažytį „Disneilendą“. Ar šiandien jau turite konkretesnę minėtos teritorijos vystymo viziją? Kokia ji?
– Turime nemažą teritoriją, kurią galėtume pasiūlyti investuoti norintiems verslininkams. O kas šioje vietoje galėtų atsirasti, priklauso ne tik nuo mūsų norų, bet ir nuo investuotojų idėjų bei pasiūlymų. Abu Jūsų paminėti variantai būtų priimtini.
– Kada palangiškiams pastatysite pirtį? Ko gero, daliai palangiškių ji – svarbiausia.
– Šis klausimas nėra pamirštas – šiuo metu ieškome galimos vietos miesto pirčiai, bandysime įtikinti politikus šių metų biudžete numatyti lėšų parengiamiesiems darbams.
Vienas iš pamąstymų, kur galėtų atsirasti miesto pirtis – PASPC kieme esantys statiniai.
– Ar Šventajai kitų metų biudžete bus numatyta daugiau pinigų?
– Šių metų biudžetas dar tik dėliojamas, tad, kol jis nepatvirtintas, konkrečių skaičių vardinti nenorėčiau. Tačiau galiu patikinti, kad Šventoji tikrai nebus pamiršta. Iš didesnių projektų galiu paminėti, kad jau yra parengtas techninis projektas, ir šiais metais prasidės Jūros gatvės rekonstrukcija, taip pat bus tęsiami pradėti darbai.
Labai sparčiai juda į priekį Šventosios jūrų uosto projektas. Trečiadienį Vyriausybėje pritarta Šventosios uosto teritorijos plėtrai. Nacionalinė žemės tarnyba uostui perleis du žemės sklypus: 0,666 hektaro ploto sklypą, kuriame numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, ir 0,098 hektaro sklypą, skirtą uosto šiaurinio molo žemyninei daliai statyti. Bendras Šventosios uosto žemės sklypų plotas būtų 16,1 hektaro.
2013 metų spalį Klaipėdos uosto plėtojimo taryboje buvo pristatyta Šventosios uosto architektūrinė koncepcija. Šiuo metu toliau vyksta projektavimo darbai, o techninį projektą planuojama baigti 2014 metais.
Šventosios jūrų uosto atstatymas yra brangus – jam reikės apie 200 mln. litų investicijų. Skaičiuojama, kad Europos Sąjungos (ES) parama galėtų siekti apie 140 mln. litų.

Jūsų komentaras:

HAHAHA 2019-08-28 18:14 (IP: 86.100.102.56)
JEI AHMEDAS NEINA PRE KALNO,. PABAIGA.ACIU TADA KALNAS ATEIS PAS AHMEDO.PABAIGA ACIU UZ DEMESI.

Jooo... to:"dedeVytas"... 2014-01-18 16:36 (. / IP: 86.100.63.40)
...("sssr karinės įskaitos vėdėją, ponią kirijenko, kuri mūsų vaikus vežė į sovietinę kariuomenę. O jos vyras po šiai dienai gauna pensiją iš rusijos"). Dukra Ž.Kirijenko - Žulkuvienė -šiltoj kėdėj Savivaldybėj..o Žulkus- ledų pr. monopolistas visoj Palangos teritorijoj, -o kaip kitaip???

Ypatinga vieta!... 2014-01-16 06:22 (. / IP: 86.100.63.40)
Ypatinga vieta PRAMOGOMS -Kunigiškių karjeras! Laikas panaudoti šį idealų baseiną įv. vandens pramogoms! Nuošali miškinga, rami vietovė ir dabar labai mėgstama poilsiautojų bei vietinių, ypač jaunimo!..ir dabar atsivežamos baidarės, pripučiamos valtys , net meškeriojama-pramogaujama -kuo toliau nuo miesto šurmulio...

pritarta: 2014-01-12 18:09 (. / IP: 86.100.63.40)
-Pirtis reikalinga -staugte staugia žmonės!... (Reik suprasti, kad numatoma centrinės Poliklinikos kiemo pastate(už klebonijos);Nesvarbu kur,bet kodėl tyliai buvo PARDUOTA -ir šitiek metų-dešimtmečių žmonės palikti be pirties!? Tik paskutinis bukagalvis šitaip galėjo pasielgti! Tai turi ,pagaliau, būti ištemta į dienos šviesą ir parašytas straipsnis, kas toks iš miesto vadovų( leido privatizuoti) -šitaip niekšiškai pasielgė? Tikriausiai čia ir asmeniniai interesai?Kada pagaliau kas atsakys už eilę šunybių,skriaudos, padarytų gyventojams ? Tyliai į Privatininkų nasrus butų ū. adm. (kančioms) perrašyti gyventojai,Kurhauzo epopėja.., kas dedasi su žemės atgavimu -atviras tyčiojimąsis!ir t.t. Kada bus išklausyti žmonės?..jų nuoskaudos? Ar tik per rinkimus mes reikalingi? paskui užtrenkiamos durys!..

Taip pat skaitykite

Taip, taip, iš tiesų – jūs tai žinote: partijos prieš rinkimus yra linkusios žarstyti pažadus – „geriau, gražiau, pigiau, arčiau.“ „Palangos tiltas“ klausė mandatų Palangos miesto taryboje siekiančių politinių jėgų, kokių konkrečių darbų jos imsis, jeigu turės savo merą ir bus valdžioje kitus keturis metus, 2023-2027 metais – rinkimai į miesto tarybą įvyks kovo 5 dieną. 


Maža Palangos senbuvių lankytojų paslaptis: išvengti mokesčio už automobilio parkavimą kurorte galima – tereikia jį pasistatyti poliklinikos kieme, o iki nesenai – ir parapijos namų kieme prie poliklinikos. 


Vakar (rugsėjo 30 d.) miesto Tarybos narė Svetlana Grigorian išplatino pranešimą, kurio esmė – Palangoje gyvena nelaimingi žmonės, o laimės jie pasigenda todėl, kad žiemą kurorte šokteli nedarbo lygis. Anot pranešimo autorės, laimingus palangiškius padarytų kurorto Savivaldybė, jei plačiau pažiūrėtų į „Auskos“ įveiklinimo reikalą ir įkurdintų vilos vietoje vandens atrakcionų parką – pasak...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga, siekdama pritraukti daugiau turistų, svajoja apie didžiulį geoterminio vandens baseinų kompleksą ir atrakcionų parką.  Rita Gečiūnaitė Kurorto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad šiuo metu baigiamas rengti teritorijos detalusis planas, vėliau bus ieškoma investuotojų. Pasak miesto vadovo, galima teritorija investicijoms yra šalia Palangos oro uosto.


Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje...


Spustelėjus šaltukui, žiemos pramogų mėgėjai vėl kviečiami į Birutės parke, ant užšalusio tvenkinio ledo įrengtą čiuožyklą. „Žiema sugrįžo ir, kaip prognozuoja sinoptikai, neigiama oro temperatūra laikysis ir kitą savaitę, tad kviečiame palangiškius į Birutės parką pasidžiaugti žiemiškomis pramogomis“, – sakė Botanikos parko direktorius Valdas...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


2014-ieji žada būti labai įdomūs visiems: ar suteikti dar svaresnį mandatą merui Šarūnui Vaitkui ir jo vadovaujamiems kurorto konservatoriams, miestelėnai, nešykštintys šiandien pagyrų kurorto vadovui, pirmiausia spręs pagal 2014-ųjų, ikirinkiminių metų į savivaldą, pasiekimus. O populiariam miesto merui, siekiančiam dar didesnio Palangos gyventojų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius