Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-06-01
Peržiūrėta
773
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje, regis, pakvipo rinkimais. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Taryboje vardu Dainius Želvys perskaitė net du kreipimusis.
Vienas jų buvo skirtas Tarybos Etikos komisijai dėl Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus elgesio Klaipėdos apygardos teisme ir jo prieigose.
„Palangos tiltas“ jau rašė, kad gegužės 4 dieną, prieš šiame teisme skelbiant neskundžiamą nutartį dėl kurorto verslininko Dariaus Miklovo ir Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Petro Keinio incidento 2016 metais savivaldybėje (teismas paskelbė P. Keinį išteisinančią nutartį, – aut.) E. Židanavičius filmavo P. Keinį į teismą atlydėjusią jo pavaduotoją Danutę Mikienę. O vėliau, išėjus iš teismo, galimai trukdė jai išvažiuoti iš automobilių stovėjimo aikštelės, siuntė jai kandžias ir galimai įžeidžiančias pastabas, anot D. Mikienės, kvietė kitus vairuotojus jai ir P. Keiniui neleisti išvažiuoti, nes, girdi, jie buvo „girti“. Patyrusi stresą savivaldybės darbuotoja kreipėsi į policiją.
Kitas D. Želvio kreipimasis skirtas Seimo nariui Antanui Vinkui dėl jos padėjėjos-sekretorės Palangos mieste Elenos Kuznecovos prisijungimo prie Tarybos frakcijos „Vieninga Palanga“, kurioje pirmu smuiku griežia E. Židanavičius.
„Jos dalyvavimas frakcijoje, kurioje yra E. Židanavičius, teistas už nusikaltimus nusikalstamoje grupuotėje 1990-ųjų pradžioje, yra tiesiog nesuderinamas su jūsų reputacija, prasminga profesine veikla ir visa jūsų gyvenimiška patirtimi“, – sakė D. Želvys.
„Šiais pareiškimais yra peržengtos bet kokios ribos – trukdoma Tarybos nariams vykdyti savo funkcijas. Konservatoriai kažkodėl nusprendė, kad tokia frakcija negalima, nes Tarybos narys E. Židanavičius, anot jų, yra raupsuotas. Jie užmiršo, kad jis yra į Tarybą išrinktas Palangos miesto gyventojų“, –atrėžė D. Želviui Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas.
Tarybai pasiekus klausimą „Dėl kontrolės komiteto pirmininko“ (jau anksčiau ja nebuvo patvirtinta Elena Kuznecova), buvęs kurorto liberalsąjūdiečių vedlys, o dabar konservatorius Saulius Simė siūlė klausimą „atidėti“, nes Etikos komisija dar nėra gavusi „visų atsakymų“ dėl E. Kuznecovos galimo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje pažeidimo prieš beveik trejus metus.
„Palangos tiltas“ kovo pabaigoje rašė, kad 2015 metų rugsėjo 23 d. įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas Tarybos sprendimo projektas „Dėl šalto geriamojo vandens suvartojimo normų nustatymo“ E. Kuznecova, kuri kartu su savo vyru Andrejumi yra miesto savivaldybės įmonės UAB „Palangos vandenys“ akcininkai, nenusišalino nuo klausimo svarstymo ir balsavimo.
Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas aiškiai pasako, kad valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui (cituoju) „draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą“.
Taigi, pagal įstatymą, E. Kuznecova, kuriai „Palangos vandenyse“ priklauso vos 17 (septyniolika) akcijų, kurios sudaro 0,00038 procentų nuo visų įmonės akcijų sumos, privalėjo tai padaryti.
Miesto Tarybos Etikos komisija atlaidžiai pažvelgė į politikės nusižengimą ir paragino ją „atidžiau“ sekti įstatymą, tačiau dar laukiama atsakymo iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos. Jai E. Kuznecovą yra apskundęs Danas Paluckas.
A.Jokūbauskas S. Simės siūlymą vadino „pigiu postaliniu politikavimu“, o E. Židanavičius vadino E. Kuznecovą „sąžininga ir principinga“ ir kvietė balsuoti už ją.
Tačiau 12 Tarybos narių balsavo prieš, 3 – susilaikė, o 5 – už. E. Kuznecova nepatvirtinta Kontrolės komiteto pirmininke.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Reprezentacinio renginio statusas gali būti suteikiamas Palangoje rengiamiems tęstiniams renginiams, kurių tikslas – Palangos bendruomenei, miesto svečiams pristatyti ir populiarinti aukšto meninio lygio (kokybišką) Palangos, Lietuvos ir užsienio šalių profesionalųjį bei mėgėjų meną, sportinius turnyrus ar čempionatus, mokslines konferencijas, plėsti turistinę rekreacinę veiklą.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Liepą Palangos miesto savivaldybė paskelbė, jog ketina įrengti miesto prieigose miesto ženklą, tad laukianti pasiūlymų. Pateikė ir konkrečius reikalavimus, ko lauktų iš miesto ženklo. Terminas, iki kada buvo laukiama pasiūlymų, jau baigėsi, tačiau konkursas dar neįvykdytas – netrukus paaiškės, ar buvo sulaukta dėmesio vertų pasiūlymų, o gal teks procedūrą ir pakartoti.


Palangos didžiajame krepšinyje pakvipo perversmu. Krepšinio klubo BC „Palanga“, kuriai pastaruosius keturis metus dirigavo iš Vilniaus atvykęs verslininkas Arūnas Vaitulionis, po nesėkmingo sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pernai – komanda liko paskutinė – neliko, nors po jo „Palangai“, NKL sprendimu, buvo palikta...


Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 06 01 | Rubrika: Miestas

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje, regis, pakvipo rinkimais. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Taryboje vardu Dainius Želvys perskaitė net du kreipimusis.


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Šventosios seniūno rinkimai pakvipo pigia režisūra

Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 25 | Rubrika: Miestas

Norą tapti Šventosios seniūnu pareiškė apie 20 kandidatų, bet miestelis šurmuliuoja, kad būsimasis seniūnas, tiksliau seniūnė, jau seniai šildosi gūžtą senokai tuščiame seniūno kabinete. Vos pusę metų Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialiste dirbanti Veronika Skeberdytė, viena iš kandidačių į pareigas, vis dažniau...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius