Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014-03-20
Peržiūrėta
2345
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.

Kad posėdis būtų teisėtas, jame turėjo dalyvauti bent vienu politiku daugiau. Nesant kvorumo tarybos posėdis tiesiog neįvyko, o darbotvarkėje numatytus klausimus svarstyti pasiruošę politikai buvo priversti išsiskirstyti. Tokio akibrokšto Palangoje jau seniai nebuvo. Kvorumu politikai žaisdavo tik prieš gerą dešimtmetį, kai tuomet taryboje buvusią trapią valdančiąją daugumą tokiu būdu erzindavo opozicija.

Tačiau šį kartą tarybos posėdį sugriovė per vieną dieną susirgę politikai, kurie, nors ir formaliai, priklauso valdančiąjai daugumai. Kas atsitiko, kad sėkmingai peržiemoję tarybos nariai pavasarį ėmė kristi kaip lapai? Gal iki kadencijos pabaigos likus metams kai kurie tarybos nariai pavargo ir nebemato savo darbo prasmės? Tuomet dar yra laiko ant stalo padėti savo mandatą ir užleisti vietą kitiems.

Neatvykimas į posėdį būtų atleistinas Mindaugui Skritulskui ir Remigijui Kirstukui, kurių ligos abejonių nekelia, nes jie gydosi ligoninėje. Vicemeras Saulius Simė ir Albinas Stankus turėjo atstovauti Palangai Seime, kuriame 75 metų sukakties proga buvo pagerbtas amžinatilsį signataras ir buvęs kurorto meras Algimantas Ulba.

Apie tai, kad nedalyvaus posėdyje, prieš dvi dienas pranešė Aleksandras Jokūbauskas, kuris ketvirtadienį, kaip advokatas turėjo dalyvauti teismo posėdyje. Tiesą pasakius, paskutiniu metu šis tarybos narys vis dažniau tarybos posėdžius iškeičia į advokato darbą. Jei vienas kitam taip dažnai ima trukdyti, ar ne laikas būtų A. Jokūbauskui mesti politiką?

Valstybės reikalai į tarybos posėdžius dažnokai sutrukdo atvykti ir švietimo viceministrei Genoveitai Krasauskienei, kuri, ją paskyrus į aukštą postą, dievagojosi, kad kartą per mėnesį dalyvauti tarybos darbe laiko visuomet atras.

Panašu, kad darbas Palangos taryboje ima varginti ir verslininką Vytautą Stalmoką, kuriam tarybos posėdžiai dažnokai sutampa su kelionėmis. Neatidėliotini reikalai iškilo Sondrai Kulikauskienei, kuri įspėjo vėluosianti iki 11 valandos. Vėlesnis jos dalyvavimas tarybos nebūtų išgelbėjęs.

Tačiau ir be šių tarybos narių posėdyje turėjo likti 13 politikų, kurių būtų užtekę. Tačiau Eleną Kuznecovą, Eimutį Židanavičių ir Artūrą Sabaliauską netikėtai palaužė ligos. Pastarasis politikas prieš posėdį aiškino Kretingos ligoninėje atliekantis kažkokią procedūrą ir iki posėdžio pradžios žadėjo atvykti į Palangą. Matyt, nespėjo. Kad kitą kartą nereiktų iš namų strimgalviais lėkti į posėdžius Palangoje, gal jam kituose rinkimuose reiktų siekti tarybos nario mandato Kretingoje, ten kur politikas, regis, faktiškai ir gyvena?

Įdomiausiai sirgo E. Židanavičius, kuris ketvirtadienį dar prieš posėdį mieste buvo pastebėtas vairuojant automobilį. Tą patį rytą paskambinęs į savivaldybę jis guodėsi, kad jam lyg ir suskaudo galvą.

Kur gi ne, kai iš vakaro jam reikėjo atlikti tiek daug darbų. Posėdžio išvakarėse E. Židanavičius skambino Alvydui Dočkui, kuris primygtinai buvo įkalbinėjamas susirgti kartu su juo. Doras politikas jautėsi sveikas, todėl ne itin viliojančio pasiūlymo atsisakė. Rasti bet kokią priežastį ir neateiti į tarybos posėdį E. Židanavičius siūlė ir Edmundui Krasauskui, tačiau garbės nepraradęs politikas pagal užsakymą sirgti taip pat nepanoro.

Ko E. Židanavičius siekė sargdindamas kolegas ir taip stabdydamas tarybos posėdį? Gal jis tai vėliau paaiškins viešai. Juo labiau, kad išgirsti tikrąsias piežastis norėtų nemažai palangiškių.

Šį ketvirtadienį taryba turėjo patvirtinti biudžeto programas, kurios nustatytu laiku turėjo būti pateiktos Finansų ministerijai. Miesto taryba buvo pasiruošusi patvirtinti viešąsias prekybos ir paslaugų teikimo vietas. Smulkieji verslininkai būtų anksčiau sulaukę konkurso, o laimėtojai – anksčiau pradėję prekiauti miesto gatvėse. Eilei žmonių ir kurorte investuoti norinčių įmonių nebuvo patvirtinti detalieji planai.

Ne bėda, visi palauks savaitėlę. Svarbu, kad laiku susirgti mokantys politikai savo tikslą pasiekė – pritrūkus kažkurio vienintelio tarybos nario, posėdis neįvyko ir visi darbotvarkės klausimai liko atidėti mėnesio pabaigai.

Tragedijos, aišku, nėra. Savaitei stabtelėję savivaldybės sprendimai bus įgyvendinti vėliau. Tačiau nepaisant visam miestui daromos žalos, savivaldybės tarybos darbo griovimo ir ardymo tendencija jau ryški. Tarp miesto vadovų ir atskirų tarybos narių prasidėjęs šaltasis karas iki savivaldos rinkimų tik stiprės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar dienos popietę įvyko pirmasis 2024–2027 metų kadencijos Palangos kurorto muziejaus tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo išrinkti tarybos vadovai ir aptarti svarbūs muziejaus veiklos klausimai bei ateities perspektyvos.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Balandžio 14 dieną sukako lygiai dešimt metų, kai Palangos miestui vadovauja meras Šarūnas Vaitkus. Trečią kadenciją miesto vairą savo rankose tvirtai laikančio kurorto vadovo pasiteiravome, koks, jo nuomone, šis dešimtmetis buvo miestui, bei kokią Palangą Š. Vaitkus nori matyti ateityje.


Palangos koncertų salės (PKS) koncesininkas (nuomotojas), UAB „Pajūrio infrastruktūra“ aštriai reagavo į buvusio PKS nuomos konkurso dalyvio UAB „Universali arena“ kandžią pastabą mūsų laikraštyje, kad kai kurie renginiai Palangos koncertų salėje yra, girdi, „anekdotiški“, tai yra mažaverčiai.


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Pamatyti Seimo narių darbą iš arti šią savaitę susiruošė Palangos socialdemokratai. Seimo narių, opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko bei LSDP frakcijos pavaduotojo Algirdo Syso kvietimu, palangiškiai turėjo neeilinę progą gyvai stebėti Tautos atstovų darbą bei ministrų atsakymus į Seimo narių klausimus, keliamus per Vyriausybės valandą.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius