Mindaugą Skritulską dėl partnerystės įstatymo parėmęs TS-LKD Palangos krikdemas Vaidas Šimaitis: „Gėjai vaikų iš šeimų neatiminėja, o tradicinės orientacijos vyrų tapti biseksualais plakatai taip pat neragina“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-05-27
Peržiūrėta
2062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaidas Šimaitis
Vaidas Šimaitis

Antradienį Seime vyko „amžiaus“ balsavimas – dėl lyčiai neutralaus partnerystės įstatymo svarstymo. Tam pritrūko dvejų balsų. Už tokio įstatymo projekto svarstymą balsavęs palangiškis Seimo narys, TS-LKD frakcijos Seime narys Mindaugas Skritulskas sulaukė ir pylos: kai kurie Palangos politikos marginalai ir prieštaringai vertinamų „Facebook“ Palangos grupių nariai keikė Seimo narį ir trijų vaikų tėvą.

M. Skritulskui palaikymą išreiškė ir dauguma TS-LKD Palangos skyriaus narių. TS-LKD krikdemas Vaidas Šimaitis sakė „Palangos tiltui“: „Aiškumas turi būti. Reglamentacija turi būti – tos pačios lyties partnerystėms taip pat. Atleiskite, bet gėjai vaikų ir šeimų neatiminėja, o plakatų, kurie ragintų tradicinės orientacijos vyrus, tapti biseksualais taip pat niekur nemačiau. Nesąmonės pasidaro, kai mes imame kištis į kitų žmonių gyvenimus. Krikščionybės esmė yra ne smerkti, o mylėti. Manau, kad partijai tokio įstatymo palaikymas tikrai „neatsirūgs“: žmonėms svarbiau ekonomika, o ne kas su kuo miega.“

Tomas Julius Žulkus sakė „Palangos tiltui“, kad jam, kaip žmogui, toks įstatymas atrodo reikalingas. „Mano mokykliniais metais sovietmety nuogos moters nuotrauka buvo tabu. Visuomenė keičiasi, tobulėja – toks įstatymas seniai buvo reikalingas. Aš tik pasisakau prieš teisę gėjams įsivaikinti. Čia – mano nuomonė, ne partijos,“ – sakė T. J. Žulkus.

Jis mano, kad, nepraėjus įstatymui, žmonės „užmirš“, kaip dėl jo balsavo TS-LKD. „Manau, kad tokį įstatymą galėjo priimti ir „valstiečiai“ – tyliai ramiai. O dabar „Laisvė“ šį įstatymo projektą labai išreklamavo, dar vyko Šeimų maršas, Prezidento pasisakymas. Tai galėjo nuteikti ir kai kuriuos Seimo narius, kurie balsavo prieš įstatymo projekto svarstymą, nors gyvenime tokioms partnerystėms galbūt ir pritaria.“
Vis tik T. J. Žulkus samprotauja, kad TS-LKD krikdemiškas sparnas gali sustiprėti po TS-LKD palaikymo lyčiai neutralaus partnerystės įstatymo projekto. „Ypač kaimiškuose rajonuose,“ – spėjo Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys.

Į pyktį ir neapykantą M. Skritulskas atsakė krikščioniškai, jausmingu įrašu savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje: „Taip, man šeima yra didžiausia vertybė! Taip pat kartais lankausi ir bažnyčioje. Labai vertinu Konstitucijoje apibrėžtą šeimos sąvoką. Tačiau turiu ir trūkumą: nesu homofobas, nes gerbiu visus žmones, jų teises, nepriklausomai nuo jų rasės, įsitikinimų, lyties ar jos orientacijos. O dabar už šį mano trūkumą užmėtykite mane akmenimis...“

 

Jūsų komentaras:

NEBUDULĖS atsakymas Paln 2021-06-02 07:09 (IP: 162.158.183.222)
Nėra dėl ko Skritulskiui parsiduoti, nes jis balsavo pagal savo pažiūras ir išsilavinimą. Būčiau nustebusi, jei jis būtų balsavęs kitaip. Monopolizuoti žmonių balso nėra reikalo, nes jis yra labai įvairus. Už tokios partnerystės įteisinimą pagal apklausas pasisako aukštesnį išsilavinimą turintys, didesnes pajamas gaunantys, daugiausiai jaunesni miestų gyventojai. Pasisakančių "Prieš" tipinis portretas būtų priešingas. Gal buduliai už jį ir nebalsuos, bet yra pakankamai LT vakarietiškai mąstančių, išsilavinusių žmonių, kurių balsų gali ir užtekti.

Paln 2021-06-01 07:30 (IP: 172.69.194.7)
Tie, kurie negirdi daugumos žmonių balso ir atstovauja siaurai intersesų grupėj yra neverti būti seime. Šio parsidavėlio tai paskutinė kadencija.

Taip pat skaitykite

Skaičiuojama, kad prostatos vėžys – dažniausia vyrų piktybinė liga Lietuvoje. Ši liga kasmet diagnozuojama apie 2 tūkst. vyrų ir nusineša per 500 gyvybių. 


Jau šią savaitę Palangoje griaudės gražiausių ir greičiausių sportinių automobilių varikliai – vyks tradicinės tarptautinės „Aurum 1006 km“ lenktynės. 


Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje svarstėme, kas užims du Palangos mero vicemerų postus. Žinia, pasikeitus įstatymui, dabar pats meras Šarūnas Vaitkus juos pasirinks. Neabejotina, iš savųjų, tai yra konservatorių tarpo. Pagal naują įstatymo redakciją, vicemerai negalės būti Tarybos nariais. „Palangos tiltas“ neteisingai paskelbė, kad pirmasis, likęs „už brūkšnio“, tai yra...


Metų pradžioje šalies vaikų globos namuose gyveno daugiau nei 1340 vaikų. Daugiausia tai vyresni nei 7 m. vaikai, kurie turi brolių ar seserų.


Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Dalis į Lietuvą atvykstančių pabėgėlių yra tėvų globos netekę vaikai. Tikėtina, kad toliau siaučiant karo baisumams, į mūsų šalį atvyks daugiau vaikų, kuriems bus reikalinga globa. Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis, kad prireikus galėtų tapti pabėgusių iš Ukrainos vaikų globėjais.


Antradienį Seime vyko „amžiaus“ balsavimas – dėl lyčiai neutralaus partnerystės įstatymo svarstymo. Tam pritrūko dvejų balsų. Už tokio įstatymo projekto svarstymą balsavęs palangiškis Seimo narys, TS-LKD frakcijos Seime narys Mindaugas Skritulskas sulaukė ir pylos: kai kurie Palangos politikos marginalai ir prieštaringai vertinamų „Facebook“ Palangos...


Antradienį, gegužės 25 d., Seime vyko „amžiaus“ balsavimas – dėl lyčiai neutralaus partnerystės įstatymo priėmimo. Jam priimti pritrūko dvejų balsų. Už tokį įstatymo projektą balsavęs palangiškis Seimo narys, TS-LKD frakcijos Seime narys Mindaugas Skritulskas sulaukė ir pylos.


Baigiantis mokslo metams mokiniai ir jų tėveliai ima žvalgytis, kaip smagiau praleisti vasaros laiką. Visi su malonumu juo džiaugtųsi rengiamose stovyklose, vietoj to, jog vaikai šlaistytųsi gatvėse be veiklos. Šiemet dvigubai daugiau vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų stovyklaus konkursą nugalėjusioje „Raganės“ stovykloje. „Palangos miesto...


Socialiai remtinų šeimų vaikai atostogaus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė skyrė per 20 tūkst. litų vaikų iš socialiai remtinų šeimų poilsiui organizuoti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius