Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013-06-17
Peržiūrėta
2121
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į Palangą, kur šią lenktynių seriją po savo sparnu vėl svetingai priglaus 1000 km lenktynės.
Kasmet vis augančios tiek lenktynininkų, tiek žiūrovų skaičiumi mini žiedinės lenktynės šiemet į Palangą atvažiuoja dar galingiau nei pernai. Jei prieš metus Palangoje prie starto linijos išsirikiavo 39 automobiliai, tai šiemet jų laukiama per 50, o po sportinių automobilių variklių dangčiais žvengs gerokai didesnė arklių kaimenė nei pernai. Taigi, mini žiedo lenktynės, pasak vieno jų organizatoriaus Remigijaus Venio, auga ne tik kiekybės, bet ir kokybės aspektu.
Jau pats mini žiedo lenktynių pavadinimas byloja, jog nuo įprastų žiedinių jos skiriasi trumpesne distancija, kurią privalu įveikti šios serijos dalyviams. Kiekvieno etapo varžybose rengiama po dvejas lenktynes, kurių pirmosiose įveikiama 6 ratų distancija, o antrosiose – 8 ratų. Antrųjų lenktynių startinės pozicijos skirstomos pagal pirmojo važiavimo finišą, tačiau atvirkštine tvarka. Tai reiškia, jog finišavęs paskutinis antrąsias lenktynes pradeda iš pirmosios vietos, o lenktynių lyderis – iš paskutiniosios starto pozicijos. Tokiu būdu atsiranda vietos taktikos vingrybėms, įvairiems skaičiavimams ir strategavimams, kurie žiūrovą užkrečia tikru lenktynių azartu.
Dar vienas įdomus mini žiedo elementas – vadinamasis „Joker“ ratas. Tai ilgesnė papildoma distancijos atkarpa, kurią kiekvienas lenktynininkas privalo nuvažiuoti vieną kartą kiekvieno važiavimo metu. Čia ir vėl vieta pasireikšti sportininko strateginiam mastymui, kai jis pats, atsižvelgdamas į aplinkybes ir kitų dalyvių važiavimus, turi numatyti, kuriame rate tai atlikti kuo mažiau turint įtakos savo turimai pozicijai ir rato laikui.
Mini žiedo serijos patrauklumu žiūrovai dar kartą galės įsitikinti atvykę į Palangą stebėti 1000 km lenktynių. Pati mini žiedo varžybų organizacija nesikeičia: treniruotės, kvalifikaciniai važiavimai ir dvejos lenktynės, kurioms dalyviai grupuojami į klases pagal pilotuojamo automobilio variklio darbo tūrį, pradedant nuo 1600 ir didėjant iki „Open” bei išskirtinės RWD klasių. Pastarojoje paprastai dominuoja BMW ir kiti automobiai, varomi galiniais ratais.
Nors mini žiedo lenktynių organizatoriai pradžioje orientavosi į pradedančiuosius sportininkus, tačiau dabar džiaugiasi, kad jas pamėgo ir vieni labiausiai tituluotų šalies sportininkų, tarp kurių visai sportinei visuomenei puikiai pažįstamas Dovilas Čiutelė, Ramūnas Čapkauskas ar moterų vardą lenktynėse garsinanti Indrė Senkutė.
„Regis, jau atėjo metas, kai iš mažų lenktynių išaugęs mini žiedas žodelytį „mini“ gali turėti tik pavadinime: dalyvių skaičius didesnis nei kas nors galėjo tikėtis, didėja šios serijos lenktynėse dalyvaujančių automobilių galingumai, o emocijos kiekvienose varžybose putoja per kraštus, – sako šios serijos renginių koordinatorė Inga Juškevičiūtė. – Todėl ir atvykusieji į Palangą pasižiūrėti lenktynių tikrai neturėtų nusivilti: bus ir veiksmo, ir vaizdų, ir strategijų“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Raudonos vėliavos pirmą kartą užbaigė 1000 km lenktynes Palangoje. Jos lyderiams baigėsi įveikus 303 ratus-iki finišo likus dar 70 ratų. Tokį sprendimą komisarai priėmė po avarijų virtinės, kai nebebuvo galima užtikrinti saugumo trasoje. Automobiliai avarijos metu sulankstė trasą juosiančius atitvarus, o tai trasos teisėjams tapo pretekstu stabdyti lenktynes – jas tęsti būtų per...


Šį savaitgalį startuosiančias jubiliejines jau 15-ąsiais 1000 km lenktynes galima pavaidinti istorinėmis Palangai: pirmąkart tarp 44 besivaržysiančių komandų startuos „Palanga Visit Apartaments“ rinktinė, kurioje debiutuos ir šventojiškis Tomas Jurevičius, pernai tapęs jauniausiu šalies automobilių sporto istorijoje Lietuvos automobilių žiedinių...


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


Keturioliktosios 1000 km lenktynės statistikos veidrodyje

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

2013 m. keturioliktosiose paeiliui surengtose 1000 km lenktynėse dalyvavo 38 komandos, kurių sudėtyje buvo 132 sportininkai iš septynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Belgijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos.  


1000 kilometrų lenktynių finišo liniją Palangoje pirmas kirto lietuvis

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Tradicines 1000 kilometrų autolenktynes savaitgalį laimėjo Nemunas Dagilis, atstovaujantis komandai „General Financing-Autopaslauga“. Jis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.


1000 km lenktynių uvertiūra – Vytauto gatvėje  2

„Palangos tilto“, lenktynių organizatorių inf., 2013 07 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, liepos 13 d., 12.15 val. Palangoje bus duotas startas keturioliktosioms 1000 km lenktynėms, kurios išlaikė pasitikėjimo egzaminą ir pagrįstai tituluojamos prestižiškiausiomis Baltijos šalyse.


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Šeštadienio vakarą didžiausio mūsų šalies kurorto Palangos padangę nušvietė margaspalviai fejerverkai, skirti „Omnitel 1000 km lenktynių“ čempionų iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) „Oktanas Racing“ garbei. PAR sportininkai Sunas Moodley, Manoghas Maharajus ir Andrew Culbertas su „Porsche 911 GT3“ pirmieji kirto 1000 km...


Rūta STANIULYTĖ   Palangos Vytauto gatvė seniai nematė tiek automobilių ir žmonių, kuriuos sutraukė trečiadienį prasidėjusios tryliktosios „Omnitel 1000 km lenktynės“. Jos liepos 18-22 dienomis vyks kelių Palanga – Kretinga – Klaipėda sankirtoje. Ketvirtadienio rytą, 10.30 val.,  visi automobiliai iš trasos pajudėjo į Vytauto gatvę...


Triukšmingai pradėtos dešimtosios 1000 kilometrų lenktynės

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienio rytą J.Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimiuose buvo, kaip reta, tuštoka: palangiškių ir poilsiautojų dėmesį prikaustė Vytauto gatvė, į kurią triukšmingu motorų gaudesiu viliojo jubiliejinių „Omnitel 1000 km lenktynių“ dalyvių paradas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius