Mintys paraštėse

Linas Jegelevičius, 2013-06-10
Peržiūrėta
1900
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius
Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius

Klausimas jums, skaitytojai: jeigu laikraštyje perskaitote ar per TV išgirstate žinią apie susikompromitavusį valdininką, kokia pirmoji mintis šauna į galvą?
Šaunu, kad pričiupo nenaudėlį?
Koks vargšas (kvailys), nemokėjo kaip kiti pėdų sumėtyti!
O gal tokia: kiek sumokėjo žurnalistui (redakcijai), kad parašytų?..
Ar įsivaizduojate, kad atėjęs tūlas į redakciją, ištiestų pluoštą šimtinių ir, paplekšnojęs per petį, paprašytų: „Parašyk, kad mano žmona neištikima su Petru iš kito kvartalo!“
Ar kad miesto valdžia kiekvieną penktadienio popietę audringai švenčia būsimą savaitgalį?
Jeigu sąžinė ir sveikas protas paves, tiesiu taikymu lėksi į teismą ir liksi be kelnių.
Šiandien skaitytojai (žiūrovai) nuolat abejoja ne tik žurnalistų sąžine, išprusimu, dalyko išmanymu, bet ir protu.
Tebūnie. Galvoti neuždrausta. O žurnalistų yra visokių.
Kaip ir gydytojų, advokatų, verslininkų ar bandelių kepėjų.
Bet mąstymas, kad viską – ir straipsnį (reportažą) galima nu(si)pirkti – blogas ženklas ne tik žiniasklaidai, bet pirmiausia pačiai visuomenei, kuriai, pavyzdžiui, labiau gaila susikompromitavusio valdininko, vietoj to, kad didžiuotųsi apie jį rašančiu drąsiu žurnalistu.
Tai, apie ką kalbu, ypatingai iškreipta Palangoje.
Atsimenate, atskleidžiau, kad Palangos vicemeras S. Simė, mero palaiminimu, už savivaldybės pinigus vykta į bokso varžybas, įforminęs jas kaip komandiruotes, Lietuvoje ir užsienyje?
Komentatoriai rėkė: „Užsakyta!”
Kieno? Konservatorių!
Net paprastai šaltas kaip belgas meras nervinosi, girdėdamas tokią nesąmonę.
Žaibais svaidęsis vicemeras, nesiėmė žurnalisto po teismus tampyti. Nes protingas vyras – piktnaudžiavimo padėtimi faktai buvo akivaizdūs.
Kai praėjusią savaitę atskleidžiau, kad vietos socialdemokratų vadas D. Paluckas mynė kelius – su savo partijos bičiuliais ir vienas – pas buvusią ministrę B. Vėsaitę, kad ši parūpintų jiems nors direktoriaus pavaduotojo vietą Ūkio ministerijos valdomuose poilsio namuose „Baltija“ (ministrė dar spėjo palaiminti, kad būtų pakeista jos valdyba ir įkurtas direktoriaus pavaduotojo etatas), D. Palucko gynėjai suputojo: „Politinis užsakymas! Susidorojimas!”
Gal Danas, kurį laikau perspektyviu, įdomiu politiku, padaręs viešą pareiškimą, pripažins, kad elgėsi neteisingai?
Ne.
Vėl tie patys kaltinimai: „Užsakyta! Kompromituoja!“
Kviečiu dar kartą atidžiai perskaityti straipsnį.
O gerbiamą D. Palucką, visuomenei pasiaiškinti dėl pateiktų faktų.
O jeigu jie išgalvoti, „užsakyti“, jau šiandien kreiptis į teismą.

 

Jūsų komentaras:

,,,,,,,,,,, 2013-07-02 11:11 (.......... / IP: 109.128.4.104)
grazuole /krasavica/

redaktoriui 2013-06-24 20:12 (n / IP: 109.128.49.219)
ivanas solzenycinas ,,mike melagelis;

...ir dar 2013-06-22 15:25 (IP: 78.61.56.200)
Kaip bebūtų,man patinka Jūsų straipsniai, įdomu skaityti, bet negalėčiau PAtikėti,kad jie atspindi tiesą.Daugiau galima sužinoti TIK KAS SU KUO RIEJASI, ir su kuo Jūs p.redaktoriau "šiuo metu einate "..

palanga 2013-06-22 15:19 (IP: 78.61.56.200)
Skaičiau Jūsų straipsnį ir apie p.Simę,bet man tai atrodė juokinga.Juokinga dėl padarytos "žalos valstybei", na už pora šimtų litų...Man nejuokinga,kai 'nugvelbiami milijonai,valdininkai statosi namus,o atlyginimai ne tokie ir dideli.Va,čia jau -nejuokinga.Bet apie tokius nrašoma.Labai šlykštu,kai viena partija "kompromituoja "kitą,nors tos partijos visos vienodos, ir "apetitai" panašūs".

senjorė 2013-06-22 15:08 (IP: 78.61.56.200)
Visada tokia mintis šauna : "kitaip ir būti negali,nes dabar jau įprasta mūsuose pelnytis valdiškame darbe' Apie žurnalistus irgi prastai galvoju, tik vienetai sąžiningi,dori ?Dabar pats didžiausias "gėris" tik pinigai,kitų vertybių.. nebėra.HOMO SAPIENS tapo "pabaisa "žemėje,nedoru padaru.

redaktorius 2013-06-20 22:08 (IP: 86.100.75.88)
neisimame

jonas 2013-06-17 07:47 (a / IP: 109.128.9.247)
jus ISIMAT komentarus?????????????????

Taip pat skaitykite

„Žinojau, koks jis darbštus ir kaip žiūri į savo komandas. Visuomet siekia aukščiausių tikslų ir motyvuoja savo žaidėjus jų siekti“, „ Maniau, kad bus griežtesnis ir piktesnis“, – taip apie klubo prezidentą Joną Vainauską „Olimpo“ tinklalaidėje kalbėjo Palangos ekipos krepšininkai. 


Jei turite jums priklausančią erdvę – sodą ar kiemą, tokiu atveju, verta pagalvoti ir apie tai, kokie elementai turėtų joje atsirasti, kad jūsų gyvenimas būtų dar kokybiškesnis. Bene greičiau į galvą ateina mintis, kad šias erdves reikia puošti įvairiais augalais – tam, kad būtų galima mėgautis itin estetišku vaizdu, o taip pat – įvairiais...


Nors šie metai dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo istoriškai sunkūs pasauliui, Lietuvai ir Palangai, Šarūnas Vaitkus, didžiausio šalies kurorto, Palangos, meras tiki, kad Naujieji visiems bus geresni. „Nuoširdžiai linkiu, kad 2021 metais vėl galėtume drąsiai susitikti ir bendrauti, nedėvėdami veidus dengiančių apsauginių kaukių, lankyti...


Į žinią, kad valstybė į privačias rankas ketina atiduoti 1973 metais statytą legendomis apipintą Palangos vilą „Auska“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo greitai. www.palangostiltas.lts kelbia jo pareiškimą.


Savivaldybės savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, yra apie 30, tačiau itin aktyvių – apie 10. Bendru sutarimu su Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, „Palangos tiltas“ pristato Savivaldybės savanorius.


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Atsikėliau anksčiau už mano ypatingą žmogų. Nusiprausiau ir nusprendžiau trumpam išeiti įkvėpti gryno oro. Praktiškai visos vietos, kuriose teko apsistoti, buvo be langų – kad gyventojai, o dabar ir šalies svečiai, galėtų pasislėpti nuo Afrikos karščio. Tokiose vietose naktį tvyro aklina tamsa, o laiko nuovoka tiesiog ištirpsta erdvėje. Tad ir oro man...


Jeigu ne žurnalistika, ne literatūrinės vagos ir net „šunvagės“, jeigu ne knygos, kuriose – visas žmogiškumo kodeksas,jeigu ne žinių ir šviežumo paieškos“, – mauk... bėk... greit... dabar... tuoj pat – „į Numerį“,– jeigu nespėčiau „su jūra Palangos akių“...Tai mano gyvenimas būtų beaistris ir...


Mintys paraštėse  7

Linas Jegelevičius, 2013 06 10 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Klausimas jums, skaitytojai: jeigu laikraštyje perskaitote ar per TV išgirstate žinią apie susikompromitavusį valdininką, kokia pirmoji mintis šauna į galvą? Šaunu, kad pričiupo nenaudėlį?


Mokslo metai eina į pabaigą. Kokia nuotaika tvyro dvyliktokų „fronte“? Pasirinkti gyvenimo kelią išties nelengva.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius