Mirusio Albino Stankaus šeima:„Žodžiai, kad velionis buvo prieš skiepus ir menkino pasaulinę pandemiją, žeidžia jo garbę ir orumą“

"Palangos tilto" informacija, 2021-11-10
Peržiūrėta
1873
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Albinas Stankus
Albinas Stankus

Nuo koronavirusio mirusio žinomo palangiškio gydytojo, mokslininko, politiko ir visuomenės veikėjo Albino Stankaus šeima išplatino prašymą žiniasklaidai, kuriuo reikalauja paneigti tikrovės neatitinkančius faktus, anot šeimos, žeidžiančius visos šeimos ir velionio garbę bei orumą.

Kaip nurodyta šeimos laiške žiniasklaidai, spalio 12 d. LNK transliavo interviu bei paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją apie velionį dr. Albiną Stankų bei jo šeimos narius: „Kaune palaidotas nuo koronaviruso miręs žinomas Palangos gydytojas Albinas Stankus, kuris nebuvo pasiskiepijęs. Kauno klinikų reanimatologai kovoja ir dėl jo žmonos gyvybės, COVID-19 susirgusi dukra taip pat medikų rankose. Išlydėti mediko ir politiko atėję žmonės pasakojo, kad medikas buvo įsitikinęs, kad koronavirusas kaip gripas, skiepytis nereikia, tuo tikėjo ir visa šeima“.

Ši, anot šeimos, klaidinanti informacija buvo išplatinta ir kituose žiniasklaidos šaltiniuose.

A.Stankaus šeimos narių pasirašytame laiške nurodoma, kad velionis negalėjo skiepytis COVID-19 vakcinomis ne dėl kažkokių įsitikinimų ar dėl to, kad menkino pasaulinės pandemijos grėsmę, o dėl medicininių kontraindikacijų.

„Nors dr. A. Stankus buvo atviro būdo, tačiau apie savo sveikatos problemas viešai neskelbdavo, šeimos narių prašė išlaikyti privatumą“, – rašoma laiške.

„Informacija, neva dr. A. Stankus buvo „prieš vakcinas“ ar menkino pasaulinę pandemiją sukėlusį virusą, taip pat neatitinka tikrovės. Kaip minėta, velionis turėjo sveikatos problemų, todėl negalėjo skiepytis. Nuo vakcinų neatkalbinėjo ir šeimos narių. Priešingai nei teigiama, didžioji dauguma velionio šeimos narių yra pilnai pasiskiepiję. A. Stankaus šeimoje nesiskiepijo tik asmenys, turėję medicininių priežasčių“, – teigia šeimos nariai.

„Remiantis tuo, kas išdėstyta, prašome įstatymų numatyta tvarka paneigti bei pašalinti tikrovės neatitinkančią informaciją apie velionį dr. A. Stankų bei jo šeimos narius, o būtent, kad „Išlydėti mediko ir politiko atėję žmonės pasakojo, kad medikas buvo įsitikinęs, kad koronavirusas kaip gripas, skiepytis nereikia, tuo tikėjo ir visa šeima“, nes ši informacija žeidžia velionio ir jo šeimos narių garbę ir orumą“, – prašo A.Stankaus šeima.

Taip pat laiške nurodoma, kad velionis nebuvo gydomas ir jo gyvybė užgeso ne Kauno klinikose. Kauno klinikose nebuvo gydoma ir velionio žmona.

A.Stankus nuo koronaviruso mirė spalio 8 – osios vakarą, jam buvo 79 – eri metai.

Su „Palangos tiltu“ daug kartų bendravęs A.Stankus nekart stebino žurnalistus savo įdomiomis mintimis.

„Ar žinote dar bent vieną kitą savivaldybės Tarybos narį, kuris turi numatęs asmeninį darbų planą kiekvieniems darbo metams Taryboje? Aš jį nuolat turiu,“ – sakė jis 2014-aisiais.

Jis nekart prisipažino pirmiausia laikąs save mokslininku „iki kaulų smegenų“. 

„Politikoje esu seniai, administratoriaus darbo nelabai mėgstu, o, va, mokslininko veikla – labiausiai man prie širdies“, – sakydavo A. Stankus.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje antradienį, atliekant kasimo darbus, rastas mirusio vyro kūnas, pranešė policija.


Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policija, apie 22.19 val. Medvalakio gatvėje, daugiabučio kieme, ant suoliuko, buvo rastas mirusio 41 metų vyro kūnas be išorinių smurto žymių. 


Policijos departamentas informuoja apie sausio 3-ąją (pirmadienį) Palangoje rastą mirusio vyro kūną.


Nuo koronavirusio mirusio žinomo palangiškio gydytojo, mokslininko, politiko ir visuomenės veikėjo Albino Stankaus šeima išplatino prašymą žiniasklaidai, kuriuo reikalauja paneigti tikrovės neatitinkančius faktus, anot šeimos, žeidžiančius visos šeimos ir velionio garbę bei orumą.


Trečiadienį, spalio 13 d. apie 8 val. Palangoje, Klaipėdos pl., po prekybos centro prekių iškrovimo-pakrovimo rampa, rastas mirusio nenustatytos tapatybės apie 50 metų amžiaus vyro kūnas be išorinių smurto žymių.


Palangiškis Seimo narys Dainius Kepenis, kurį per koronaviruso pandemiją daug kas „skalpavo“, susitikęs su žurnalu „Lietuvos pajūriu“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, juokėsi: „Gi aš buvau pirmas prieš beveik penkerius metus pradėjęs kalbėti apie „Sveikatos pasą“! Tik – su visai kitokiu turiniu: apie žmogaus sveikatos pagrindinius rodiklius, o ne apie jo skiepus nuo to...


Ne tik meilės Tėvynei ir savo artimui, bet ir keršto, pykčio bei politinių ambicijų apimti tradicinių šeimų „gynėjai" šeštadienį, birželio 12 dieną, mini šou surengė ir Palangoje: apie 10-12, daugiausiai senų ir apysenių automobilių kolona, padabinta Vyčio ir trispalve vėliavomis, važinėjo po Palangą. 


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas pagrįstai išteisino menininko seserį ir jos draugą, kuriems buvo pareikšti kaltinimai dėl menininko paveikslų ir skulptūrų vagystės.  Moteris ir jos draugas buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, moteriai turint priėjimą prie mirusio brolio turto, iš jo dirbtuvių ir buto Palangoje...


„Aš tikrai nenoriu dabar nieko kaltinti, juolab, kad mano velionis vyras Alfonsas mylėjo ligoninę, jos vedėją ir visą personalą. Tačiau kodėl niekas tą dieną ir naktį jo budėjimo metu niekas jo nesustabdė, nepaliepė pačiam skubiai pasitikrinti? Juk per laidotuves ne vienas ligoninės personalo darbuotojas man prisipažino, kad Alfonas visą budėjimą po ligoninę vaikščiojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius