Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje

Palangos tiltas, 2024-05-06
Peržiūrėta
672
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje

Siekiant suteikti daugiau ir kokybiškesnių ambulatorinių slaugos paslaugų pacientams namuose, kurorte įgyvendinamas projektas „Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje“. 

Daugiau kokybiškų paslaugų

Viešoji įstaiga Palangos asmens sveikatos priežiūros centras ambulatorines slaugos paslaugas namuose teikia nuo 2022 metų. Jas daugiau nei 400 asmenų namuose teikia penkių specialistų komanda: bendrosios praktikos slaugytoja ir koordinatorė, bendrosios praktikos slaugytoja, dvi slaugytojų padėjėjos ir kineziterapeutas. 

Per dvejus metus, iki 2023 metų pabaigos, ambulatorinės slaugos paslaugos namuose suteiktos 554 pacientams, iš kurių 89 proc. yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. 

Palangos miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis, mūsų kurortas iš kitų Lietuvos savivaldybių išsiskiria ypač dideliu pagyvenusių ir senų žmonių skaičiumi, kuris kasmet didėja. Prieš šešerius metus, 2018 m., Palangoje 65 metų amžiaus ir vyresnių gyventojų buvo 4235, o praėjusių metų pradžioje – jau 4749. Tad akivaizdu, jog ambulatorinių slaugos paslaugų namuose poreikis Palangos mieste yra didelis. 

Būtina įranga

Palangos asmens sveikatos priežiūros centras aptarnauja ne tik centrinės miesto dalies, bet ir Šventosios bei Būtingės gyventojus, o šios gyvenvietės nuo Palangos miesto centro yra nutolusios apie 15 kilometrų. Tad siekiant užtikrinti kokybiškas ir prieinamas ambulatorinės slaugos paslaugas namuose visiems miesto gyventojams, yra būtina įsigyti medicininę ir kitą įrangą, lengvąjį elektromobilį.

Kasdien ambulatorinės slaugos paslaugas namuose gauna apie 50 Palangos miesto gyventojų. Kad galėtų laiku susisiekti su pacientu ir vietoje suvesti duomenis apie aplankytą pacientą, kiekvienas iš specialistų privalo turėti mobilųjį telefoną ir nešiojamą kompiuterį. Taip pat yra būtina įsigyti vieną mobilų ne mažiau kaip 12 derivacijų elektrokardiografą ir infuzomatą – šios įrangos poreikis yra didelis, o iki šiol komanda minėtais medicinos prietaisais dalinasi. Įsigijus reikiamus medicininius prietaisus ir elektromobilį, pagerėtų ambulatorinių slaugos paslaugų namuose koordinavimas, jų prieinamumas ir kokybė Palangos miesto savivaldybėje. 

Planuojamas projektas prisidės prie hospitalizuojamų pacientų skaičiaus stacionaruose mažėjimo, darnaus vystymosi, lygių galimybių bei nediskriminavimo, užtikrinant sveikatos paslaugų prieinamumą visiems Palangos miesto savivaldybės gyventojams.

Įvairaus amžiaus gyventojams

Projekto tikslinė grupė bet kokio amžiaus asmenys, kuriems yra nustatyta negalia, atliktas slaugos paslaugų poreikio vertinimas pagal klausimyną, taip pat asmenys, kuriems ilgalaikė priežiūra reikalinga dėl psichikos sveikatos sutrikimų (sergantys senatvine demencija, depresija, bipoliniu sutrikimu, Alzheimerio liga). 

Projektas taip pat skirtas ir pensinio amžiaus sulaukusiems asmenims, dėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekusiems gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantiems lėtinėmis ligomis, kuriems reikalingos ilgalaikės priežiūros paslaugos, bei pacientams po chirurginių intervencijų.

Planuojama projekto veiklų vykdymo pabaiga – 2025 m. vasario 28 d.

Bendra projekto veiklų tinkamų finansuoti išlaidų suma – 72 661,72 eurų.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija siekia nuolat gerinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Jūsų nuomonė mums labai svarbi.


Siekiant suteikti daugiau ir kokybiškesnių   ambulatorinių slaugos paslaugų pacientams namuose, kurorte įgyvendinamas projektas „Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje“. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi UAB „Palangos vandenys“ faktines bei planuojamas būtinąsias sąnaudas, vartotojams, gaunantiems paslaugas butuose, nustatė 2,57 Eur/m3 (be PVM) bazinę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą.Bendruomeniniai šeimos namai, Jūratės g. 42 (II aukštas), Palanga. Būtina registracija tel. nr. 869491354.Nuotolinės mediacijos paslaugos. Mediacija – tai konfidencialaus pobūdžio konfliktų sprendimo procesas (konfliktuojančių pusių sutaikymas turto dalybų, vaiko ugdymo/išlaikymo, skyrybų ir kt. klausimais), kuriame mediatorius padeda konfliktuojančioms šalims pasiekti priimtiniausią konflikto sprendimą. Registracija tel. nr. 867453558. Mediatorė Kristina Martinkienė


Šalies savivaldybės pagal 2012 metais Seimo patvirtintą Lietuvos pažangos strategiją iki 2020 m. įpareigotos bent 15 procentų savo teikiamų viešųjų paslaugų palaipsniui perduoti nevyriausybinių organizacijų (NVO) sektoriui. NVO ir biudžetinės įstaigos turėtų konkurencinėmis sąlygomis dirbti švietimo, kultūros, sporto bei socialinėje srityse. Kaip tam ruošiasi...


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius