Modernizuotų Ganyklų g. 37 ir 41 daugiabučių namų rinkos vertė gerokai išaugo

Palangos tiltas, 2016-02-01
Peržiūrėta
1278
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ganyklų g. 37 daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas prasidėjo 2014 metais.
Ganyklų g. 37 daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas prasidėjo 2014 metais.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.
Daugiabučių gyvenamųjų namų adresu, Ganyklų g. 37 ir Ganyklų g. 41, Palangoje, gyventojai turi iš aplinkinių daugiabučių išsiskiriančius ryškių spalvų fasadų namus.
Šių daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas prasidėjo 2014 metais. Gyventojams pritarus investiciniams planams, per CPO katalogą nupirkti rangos darbai su projektavimu. Atrinktas rangovas – statybos įmonė turinti patirties daugiabučių namų renovacijoje.
Atlikti šie darbai: apšiltintos namo sienos ir stogas, pakeisti langai, laiptinių durys, įstiklinti balkonai, apšiltintas cokolis, pakeisti rūsio dalyje esantys šildymo, šalto ir karšto vandentiekio, buitinių bei lietaus nuotėkų vamzdynai, šildymo, karšto bei šalto vandens stovai, atstatyta nuogrinda. 2015 m. spalio 16 d. visi atnaujinimo darbai visiškai užbaigti, dokumentacija sutvarkyta, kreiptasi dėl Valstybės paramos. Darbų vertė Ganyklų g. 37 namui – 212 814,72 Eur su PVM, o Ganyklų g. 41 – 212 561,71 Eur su PVM. Prieš pat Kalėdas gyventojai gavo kalėdinę dovaną – visą 40 proc. Valstybės paramą už įgyvendintas energiją taupančias priemones bei klimato kaitos specialiąsias priemones. 60 proc. kredito gyventojai išsimokės iki 2024 metų lapkričio 20 d. pagal pateiktą kredito grąžinimo grafiką. Kai kurie gyventojai, kurie turi susitaupę lėšų, sumoka už kreditą iš karto ir nebeturės mokėti nei palūkanų, nei mokesčio už kredito administravimą.
Statybos eiga nebuvo be kliūčių. Vykdant projektą išaiškėjo investiciniuose planuose numatytų darbų kiekių trūkumai (atlikus techninį darbo projektą pasirodė, jog kai kurioms priemonėms įgyvendinti reikia gerokai didesnių darbų kiekių, nei nurodyti investiciniuose planuose). Daugiabučių namų gyventojai buvo supažindinti su šiomis iškilusiomis namų atnaujinimo problemomis ir pritarė atliekamų darbų pakeitimams. Dėka šių žmonių supratingumo visi atnaujinimo darbai buvo sėkmingai užbaigti ir namai priduoti statybos užbaigimo komisijai.
Atlikus namų modernizavimą, gyventojai išreiškė norą suremontuoti laiptines, ką šiuo metu mūsų įmonė ir atlieka.
Renovacijos pliusai jau aiškūs. Daugiabučiai namai tapo gražūs ir tvarkingi, modernizuotų namų rinkos vertė gerokai išaugo. Abiejų atnaujintų daugiabučių gyventojų išlaidos šildymui, palyginti su 2014 metais, sumažėjo daugiau nei dvigubai. Daugiabučio namo Ganyklų g. 37 šilumos energijos suvartojimas sumažėjo 60,63 proc. (šildymo kaina už 1 kv. m 2014 m. 12 mėn. – 1,68 Eur, 2015 m. 12 mėn. – 0,69 Eur), o Ganyklų g. 41 – 65,88 proc. (2014 m. 12 mėn. – 1,79 Eur, 2015 m. 12 mėn. – 0,64 Eur).
Daugiabučius namus Ganyklų g. 37 ir 41 administruoja UAB „Palangos komunalinis ūkis“, todėl visus namų priežiūros ir remonto darbus atlieka pagal daugumos gyventojų prašymus, kokybiškai ir mažiausiomis sąnaudomis.
Sausio 27 d. susitikime Aplinkos ministerijoje Būsto energijos taupymo agentūra pažadėjo, kad vasario mėnesį atnaujins mokėjimus ir pagaliau kitų užbaigtų modernizuoti daugiabučių namų gyventojai taip pat gaus visą Valstybės paramą.
Aplinkos ministerija yra paruošusi projektus ir siūlys vyriausybei pratęsti 100 proc. valstybės paramos teikimą už projekto įgyvendinimo administravimo bei statybos techninės priežiūros išlaidas. Taip pat siūloma iki 2016 m. gruodžio 31 d. pratęsti 40 proc. valstybės paramos teikimą daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti), kuriems projektas parengtas iki 2014 m. gruodžio 31 d. ir statybos rangos darbų pirkimas projektui įgyvendinti įvyko iki 2015 m. kovo 31 d. Be to, kaip iki šiol, taip ir toliau bus teikiama valstybės parama gyventojams, turintiems teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, bus padengiamos visos išlaidos, susijusios su projekto parengimu ir įgyvendinimu, įskaitant kiekvieno mėnesio kredito ir palūkanų įmokas.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Vidas MISIKONIS
Direktoriaus pavaduotoja Kristina VIŠČIŪNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje reikalinga daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių valytoja. Automobilis būtų privalumas. Telefonas pasiteiravimui : 8-616-00330


Pradėtos dezinfekuoti miesto daugiabučių namų laiptinės. Skelbiame jų dezinfekavimo grafiką.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Praėję metai Palangoje pasižymėjo itin sparčiu gyvenamųjų namų rinkos augimu, o susumavus visus per metus parduotus namus paaiškėjo, kad buvo pasiektos istoriškai rekordinės aukštumos, pastebi NT sandorių rinkos duomenis apibendrinęs Registrų centras.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai ėmėsi teritorijos ties S. Nėries g. 3 ir 5 numerio namais tvarkymo darbų. Ateityje planuojama pagražinti ir kitų miesto daugiabučių aplinką, ypatingą dėmesį skiriant renovuotiems namams, kad atnaujinta infrastruktūra padėtų sukurti puikų bendrą kvartalo vaizdą.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


„Atnaujindami daugiabutį namą sumažinsite būsto šildymo išlaidas, pagerinsite gyvenimo kokybę, aplinka taps komfortiškesnė. Investuodami į daugiabučio namo atnaujinimą didinate būsto vertę. Tai pajus ne tik visi namo gyventojai, bet ir jų šeimos nariai, vaikai ar vaikaičiai“, – miesto savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiems penktadienį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius