Nauja elektronika ir buitinė technika – tarp populiariausių kalėdinių dovanų, bet nepamirškime tinkamai atsisveikinti su senaisiais prietaisais

Palangos tiltas, 2023-12-07
Peržiūrėta
961
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nauja elektronika ir buitinė technika – tarp populiariausių kalėdinių dovanų, bet nepamirškime tinkamai atsisveikinti su senaisiais prietaisais

Ausinės, telefonai, žaidimų kompiuteriai, kolonėlės, elektriniai dantų šepetėliai ir kitokie elektronikos prietaisai bei šokantys, grojantys ar judantys žaislai kasmet yra tarp populiariausių kalėdinių dovanų. Be to, prieš žiemos šventes ir po jų pirkėjai viliojami didelėmis nuolaidomis, tad dažnas būtent tuo metu nusprendžia įsigyti naują televizorių, skalbimo mašiną, šaldytuvą ar kitą didesnį buitinį pritaisą. Tad artėjant šventėms, o elektronikos atliekoms išliekant sparčiausiai augančiu atliekų šaltiniu visame pasaulyje, aplinkosaugos specialistai primena, kaip tinkamai atsisveikinti su prietaisais, kurie tapo nebereikalingi namie atsiradus naujiems, ir kodėl svarbu tai daryti.

„Dažnai žmonės, dovanų gavę naujas ausines ar telefoną, senuosius padeda kur nors į stalčiuką ir viliasi, kad kada nors jų dar prireiks. Dažniausiai sena elektronika taip ir lieka nepanaudota arba galiausiai nukeliauja į šiukšlių konteinerį. Tačiau nebereikalingos elektronikos vieta – tikrai ne ten, ji turi būti rūšiuojama ir nukeliauti pas teisėtai ir tvariai veikiančius atliekų tvarkytojus, kurie ją gali prikelti naujam gyvenimui arba perdirbti ir atgauti vertingas medžiagas.

Panašiai nutinka ir su sena skalbimo mašina ar televizoriumi, kai į namus atkeliauja naujas prietaisas. Senieji nuboginami kur nors į sandėliuką ar sodybą ir užmirštami. Bet lygiai taip pat, kaip smulki elektronika, jie, jei patektų pas atliekų tvarkytojus, galėtų būti prikelti antram gyvenimui arba perdirbti. O iš patekusių į mišrius konteinerius ar išmestų kur nors pamiškėje elektronikos ir buitinės technikos atliekų į aplinką gali pasklisti gamtai ir žmogui kenksmingų medžiagų“, – sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos direktorė Veronika Masalienė ir primena, kaip reikėtų taisyklingai atsisveikinti su nebereikalingais prietaisais.

Stambi buitinė technika. Jeigu namie prieš šventes ar po jų atsirado nebereikalinga skalbimo mašina, orkaitė ar kitoks stambus buitinės technikos, elektronikos prietaisas, galima užsisakyti nemokamą jo išvežimą. Surinkti atitarnavusių stambių prietaisų į bet kurią Lietuvos vietą ir į bet kurį aukštą nemokamai atvyksta „Man rūpi rytojus“ komanda, tereikia užsiregistruoti telefonu 8 600 90030 arba internetu https://manrupirytojus.lt/buitines-technikos-isvezimas/. Be to, jei užsisakysite, pavyzdžiui, šaldytuvo išvežimą, kartu galėsite atiduoti ir visus nebereikalingus smulkius elektronikos prietaisus bei baterijas.

Smulkūs elektronikos prietaisai. Senus lygintuvus, virdulius, elektrinius dantų šepetėlius ir kitus smulkius elektronikos prietaisus galima nunešti į specialias talpas, esančias prie prekybos centrų įėjimų.

Baterijos. Senas baterijas reikia mesti į joms skirtas talpas, kurias galima rasti kone kiekvienoje parduotuvėje, įvairiuose biuruose bei įstaigose.

Visų rūšių elektronikos ir baterijų atliekas bet kuriuo paros metu galima atvežti į „Man rūpi rytojus“ namelius, įrengtus miestelių centruose ir prie didžiųjų prekybos centrų didžiuosiuose miestuose.

Nebereikalingus, bet dar tinkamus naudoti daiktus verta parduoti arba kam nors atiduoti.

Visą informaciją vienoje vietoje apie tai, kur ir kaip priduoti nebereikalingas baterijas, akumuliatorius, kitą seną elektros ir elektronikos įrangą ar buitinę techniką, arba užsiregistruoti, kad ji būtų nemokamai išvežta, galima „Man rūpi rytojus“ svetainėje www.manrupirytojus.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ausinės, telefonai, žaidimų kompiuteriai, kolonėlės, elektriniai dantų šepetėliai ir kitokie elektronikos prietaisai bei šokantys, grojantys ar judantys žaislai kasmet yra tarp populiariausių kalėdinių dovanų.


Juodasis penktadienis („Black Friday“) – puiki proga pasirūpinti ilgai geistais pirkiniais. 


COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Per Kalėdas draugus ir artimuosius nustebinkite išmaniomis dovanomis. Išskirtiniais šventiniais „Tele2“ pasiūlymais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Klaipėdos „Neptūno“ komandoje sezoną pradėjusi Justė Jocytė pasitinka etapo Moterų lygoje pabaigą. Penktadienio mūšis uostamiestyje su Kauno „Aistėmis-LSMU“ 14-metei merginai taps atsisveikinimo rungtynėmis, mat jau lapkričio 27-ąją ji pakels sparnus į Prancūziją, kur karjerą tęs Tony Parkerio valdomoje Vilerbano ASVEL krepšinio akademijoje. „Bus...


Palangos paplūdimiuose – moderni smėlio valymo technika

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 14 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiuose nuo rugpjūčio 14 d. triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione. Tokios technikos Palangai bei Šventajai labai trūko, nes anksčiau kurorto paplūdimiuose stambesnės atliekos buvo surenkamos rankiniu būdu. 


Vasario 16-ąją palangiškiai ne tik šventė valstybės gimimo dieną. Susirinkę į nauja parodų erdve tapusią Palangos autobusų stoties salę, klausydamiesi Roko Smilingio skrabalais atliekamų melodijų, jie turėjo galimybę pagerbti Palangoje gimusio lito tėvu vadinamo Vlado Jurgučio atminimą, susipažinti su Lietuvoje nuo pat T. Kosciuškos laikų iki šių dienų...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė – jau vienuoliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Keturiolika Palangos dailininkų čia pristato per 120 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.


Į namus – drabužiai, buitinė technika, kosmetika

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 17 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi jaunas palangiškis ir pasakojo pavargęs nuo namų durų varstytojų. Anot Povilo R., dieną prieš šv.Velykas jam net tris kartus teko aiškinti, jog visus reikiamus produktus nusiperka parduotuvėse. „Nešė viską – nuo siurblių, statybos darbų įrankių, iki kosmetikos ir apatinio trikotažo“, - teigė 29-erių palangiškis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius