Naujai rekonstruota Jūratės gatvė pėstiesiems atvira taps jau šį savaitgalį

Palangos tiltas, 2014-05-15
Peržiūrėta
1985
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujai rekonstruota Jūratės gatvė pėstiesiems atvira taps jau šį savaitgalį

Jau nuo šio savaitgalio – Kurorto šventės „Myliu Palangą“ – gatvė bus prikelta naujam gyvenimui. Su atnaujintais pėsčiųjų ir dviračių takais, naujais žibintais ir artimoje ateityje iškilsiančiu „muzikiniu“ fontanu ji vilios tiek palangiškius, tiek ir miesto svečius. Dar daugiau – tikimasi, kad rekordiškai greitai rekonstruota pėsčiųjų alėja privilios dalį svečių iš judriausios Palangoje J. Basanavičiaus gatvės.

 

Darbus atliko „Akordas1

Rekonstrukciją atlikusios UAB „Akordas1“ darbų vadovas Algimantas Kisieliauskas pripažino – Jūratės gatvės rekonstrukcijos pabaigta jau ne už kalnų. „Darbai vyko dviem etapais. Šią savaitę baigsime pėsčiųjų takų dangų klojimo darbus. Visus gatvės rekonstrukcijos darbus planuojame baigti dar šiais metais, tai yra, gerokai anksčiau, nei buvo numatyta projekte. Pagal projektą, alėją rekonstruoti turėjome iki 2016-ųjų, bet laiku gavus visą projektui numatytą finansavimą, galėjome skirti daugiau žmogiškų resursų ir svarbiausius darbus baigti anksčiau“, –  sakė A. Kisieliauskas.        

 

Pėstiesiems – šį savaitgalį

Palangos meras Šarūnas Vaitkus džiaugėsi, kad Kurorto šventės metu palangiškiai ir miesto svečiai jau galės vaikščioti rekonstruota Jūratės gatve.

Visi baigiamieji gatvės rekonstrukcijos darbai – tarp jų ir muzikinio fontano įrengimas – bus baigti šiek tiek vėliau. „Už tai, kad gatvė rekonstruota iki Kurorto šventės, esame dėkingi ne tik rangovams, bet ir dabartinei bei praėjusios kadencijos Vyriausybėms, Kelių direkcijai, kurie Jūratės gatvės rekonstrukcijos darbams skyrė finansavimą iš rezervo“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūratės gatvės rekonstrukcija pradėta 2012 m. gruodį. Projektas kainuos 4,9 milijono litų.

 

Mažoji architektūra

Jau netrukus – iki birželio – Jūratės gatvę papuoš mažosios architektūros elementai: bus įrengti suoliukai, šiukšlių dėžės, taip pat – pasodinti želdiniai, pažymėti dviračių takai. Jūratės gatvės aikštėje bus įrengti stovai vėliavoms.

Link jūros vedanti Jūratės gatvė yra labai patraukli pėstiesiems, tačiau iki rekonstrukcijos jos būklė buvo labai prasta. Todėl dar 2011 metų liepą Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo pasitarimo metu, be kitų su Palangos infrastruktūra susijusių klausimų, priimtas sprendimas ir dėl Jūratės gatvės rekonstrukcijos finansavimo.

 

Muzikinis fontanas

Jūratės gatvės aikštėje artimiausiu metu planuojama įrengti muzikinį fontaną. Muziką bus galima pasirinkti iš pateikto sąrašo bei užsisakyti trumpąja SMS žinute.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybėje palei jūrą nuo Monciškių gyvenvietės iki Šventosios atsiradusi dviračių gatvė įžiebė aistras. 


Paspirtukų eismas gatvėje nemenkas galvos skausmas automobilių vairuotojams ir pėstiesiems. Skaitytojai pasidalino savo pastebėjimais apie šią transporto priemonę.


Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


Pagrindinė miesto gatvė – Vytauto g. – netrukus taps draugiškesnė pėstiesiems – šiuo metu intensyviai vyksta atkarpos nuo Bangų g. iki Kastyčio g. šaligatvio remonto darbai. Šaligatvis bus sutvarkytas vakarinėje minėtos Vytauto g. atkarpos pusėje.


Vytauto gatvės atkarpa nuo Druskininkų g. iki Ligononės g. iš esmės pasikeitė: viena pagrindinių miesto arterijų išplatinta, paklota nauja gatvės danga, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, palei gatvę driekiasi dviračių takas bei šaligatvis. 


Jau nuo šio savaitgalio – Kurorto šventės „Myliu Palangą“ – gatvė bus prikelta naujam gyvenimui. Su atnaujintais pėsčiųjų ir dviračių takais, naujais žibintais ir artimoje ateityje iškilsiančiu „muzikiniu“ fontanu ji vilios tiek palangiškius, tiek ir miesto svečius. Dar daugiau – tikimasi, kad rekordiškai greitai...


Palangos Vytauto gatvė taps patrauklesnė pėstiesiems

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – Vytauto g. – šiandien pradėjo darbuotis kurorto komunalininkai. Iki lapkričio vidurio planuojama sutvarkyti šaligatvį gatvės atkarpoje nuo Kastyčio g. iki Bangų g. Senosios plytelės bus pakeistos naujomis trinkelėmis, taip pat naujais bus pakeisti šaligatvio bortai.   


Besibaigiančius jubiliejinius – dvidešimtuosius – metus po Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo norėjome paminėti su žinomu pajūrio advokatu, Palangos, o vėliau ir Klaipėdos Sąjūdžio tarybos pirmininku, Nepriklausomybės akto signataru Liudviku Narcizu Rasimavičiumi-Rasimu. Meilę Tėvynei pajutęs dar mokyklos suole dėjo visas pastangas, jog Lietuva nusikratytų...


Sovietmetis kurorte dar labai gajus. Šį pavasarį Susisiekimo ministerija Palangos miesto savivaldybei skyrė  daugiau kaip per pusantro milijono litų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms suremontuoti. Miesto valdančiųjų balsų dauguma, net už 1 mln.300 tūkst.litų bus rekonstruota Maironio gatvė, kurioje, anot opozicijos, įsikūręs liberalcentristų „patronas“, Vidaus reikalų ministras...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius