NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2015-01-19
Peržiūrėta
651
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Žygis: sausio 16-17 d. keturioliktą kartą surengtame naktiniame pėsčiųjų žygyje „Klaipėdos sukilimo keliais“ iš Palangos į Klaipėdą žygiavo rekordinis skaičius dalyvių – 1915.
Šiais metais žygis buvo skirtas 1923 metų Klaipėdos sukilimo karinio vado Jono Budrio atminimui. Jo ir kitų žygio dalyvių atminimą susirinkusieji pagerbė tylos minute starto vietoje – Palangos sporto centro salėje. Stiprybės, ištvermės, būti garbingais garbingo krašto istorijos tęsėjais žygeiviams linkėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Palangos vikaras Romas Starkutis susirinkusiuosius palaimino, o Vakarų (jūros) šaulių rinktinės vadas Arvydas Daukantas palinkėjo žygiuoti su šūkiu „Mes nugalėsim!”
Iš tiesų žygeiviai įveikė visas 25 kilometrų ruože iškilusias kliūtis, miego trūkumą bei nuovargį ir beveik visi pasiekė finišą Klaipėdos dragūnų batalione. Pasak, A. Daukanto, pavežti reikėjo tik keletą vaikų. Žygis praėjo sklandžiai, be jokių incidentų.
Greičiausieji žygio dalyviai finišą pasiekė kur kas anksčiau nei planuota – apie 4 val. ryto. 6 val. ryte jau visi žygeiviai džiaugėsi diplomais ir medaliais.

Patarimai senjorams: Palangos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė ketvirtadienį gausiam Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) 200 studentų būriui vedė paskaitą. Paskaitos metu pristatyti pagrindiniai euro banknotų atpažinimo požymiai, studentai praktiškai galėjo išbandyti įgytas žinias ir savo turimose euro kupiūrose patikrinti apsaugos požymius.
Kitoje paskaitos dalyje pareigūnė aptarė įvairius sukčiavimo būdus, kurių metu išviliojami pinigai, kiti vertingi daiktai bei informacija, susijusi su konfidencialiais asmens bei elektroninės bankininkystės duomenimis. Senjorams patarta kaip apsaugoti savo asmeninį turtą, kaip elgtis įvykus nelaimei.
Bendruomenės pareigūnė paragino paskaitos dalyvius aktyviai dalyvauti saugesnės aplinkos kūrime, skatinant tarpusavio bendravimą su kaimynais, bendradarbiaujant su policijos įstaiga. Po paskaitos buvo suteikta galimybė pabendrauti asmeniškai, išsakyti rūpimus klausimus, problemas, paklausti patarimų.

Euras: penktadienį, sausio 16 d., baigėsi 15 dienų po euro įvedimo trukęs dviejų valiutų apyvartos laikotarpis ir vienintele teisėta mokėjimo priemone atsiskaitant grynaisiais pinigais tampa euras.
Ketvirtadienį, prasidėjus paskutinei dviejų valiutų apyvartos dienai, esantys apyvartoje eurai jau gerokai viršija litų kiekį. 2015 m. sausio 1-14 d. iš apyvartos buvo išimta 2,4 mlrd. litų (22,2 mln. vienetų banknotų ir 38,8 mln. vienetų monetų). Per ilgiau nei metus – nuo 2014 m. sausio 1 d., iš apyvartos išimta 8,5 mlrd. litų – iš gyventojų buvo priimta 421,6 tonos litų monetų ir 61,2 tonos litų banknotų.     
Lūžis, kai apyvarta grynaisiais eurais pranoko apyvartą litais, įvyko prieš savaitę, penktadienį, sausio 9 d. Antrąją sausio savaitę litų keitimo į eurus apimtis pradėjo mažėti. Viena iš priežasčių – gyventojai išgirdo raginimus, kad nėra būtina skubėti keisti litų į eurus, nes jie bus nemokamai keičiami ilgą laiką.
Lietuvos pašto skyriuose ir kai kuriose kredito unijose litai į eurus nemokamai bus keičiami iki 2015 m. kovo 1 d. Beveik 350 komercinių bankų padalinių litus neatlygintinai keis pusę metų, 89 padaliniai – dar ir visą 2015 m. antrąjį pusmetį (tik banknotus). Lietuvos banke litai į eurus bus keičiami nemokamai neribotą laiką ir neribojant sumos.

„Palangos tilto“, Palangos PK, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius