NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2015-03-30
Peržiūrėta
1674
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Pikčiausiose“ vietose siūloma statyti nuotaiką gerinančius ženklus. Organizatorių nuotr.
„Pikčiausiose“ vietose siūloma statyti nuotaiką gerinančius ženklus. Organizatorių nuotr.

Pykčio žemėlapis: Lietuvos gyventojai identifikavo kelių vietas, kuriose vairuodami dažniausiai patiria pyktį ar susierzina. Vasarį ir kovą didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ inicijuotame „Pykčio keliuose žemėlapyje“ internete vairuotojai pažymėjo apie 4 tūkst. eismo vietų, kuriose dažniausiai patiria neigiamas emocijas. Žemėlapyje identifikuoti „karščiausi taškai“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose.
„Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys atskleidė, kad daugiausia pykčio vairuotojai patiria didmiesčiuose: apie 75 proc. pažymėtų taškų – 5 šalies miestuose. Duomenys taip pat atskleidė, kad vairuotojai dažniausiai neigiamas emocijas patiria intensyvaus eismo vietose, kur neretai susidaro spūstys. Pavyzdžiui, Klaipėdoje gyventojai daugiausiai neigiamų emocijų patiria Šilutės plento ir Baltijos prospekto bei Jakų žieduose. Kituose miestuose daug streso vairuotojams sukelia vietos, kuriose, pasak jų, – netinkamai veikiantys šviesoforai, sudėtingai įvykdomi posūkiai į kairę, susidaro spūstys ar atsiranda kitos kliūtys, neleidžiančios ramiai ir saugiai važiuoti.
Palangoje pažymėtos septynios tokios vietos: keturis kartus paminėta Kretingos ir Plytų/Ganyklų gatvių sankryža, po vieną kartą – Vasario 16-osios g. ir Klaipėdos plento sankryža, pėsčiųjų perėja Kretingos g. netoli naujosios autobusų stoties ir Kretingos bei Sodų g, sankryža.

Vasaros laikas: Lietuva pradėjo gyventi pagal vasaros laiką. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodyklės pasuktos viena valanda pirmyn.
Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.
Kasmet du kartus per metus laikrodžiai pasukami, siekiant racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Tačiau medikai tvirtina, kad rodyklių sukiojimo sukeliamo streso neatperka ekonominis efektas. Esą niekas nėra pateikęs jokių konkrečių skaičių, kiek tokiu virsmu pavyksta sutaupyti elektros energijos. Nėra ir receptų, kaip atsikratyti dirglumo ar nemigos, kurie gresia persukus rodykles.
Daugelis Europos Sąjungos šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus 9-ąjį dešimtmetį.

Dėkoja šventojiškiams: Palangos policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai dalyvavo Šventosios bendruomenės susirinkime.
Susirinkimo metu buvo aptarti aktualūs gyventojams klausimai, išklausyti gyventojų pastebėjimai. Policijos pareigūnai su gyventojais diskutavo dėl saugesnio eismo gyvenvietėje, papildomų pėsčiųjų perėjų įrengimo, kelio ženklų, greičio ribotuvų. Taip pat tartasi dėl artėjančio vasaros sezono, kurio metu, siekiant užtikrinti viešąją tvarką, gyventojų ir svečių saugumui tarpusavio bendradarbiavimas ypač svarbus.
Pareigūnai dėkoja Šventosios bendruomenės nariams, kad jie aktyviais savo veiksmais prisideda prie saugesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo ir glaudžiai bendradarbiauja su pareigūnais.


„Palangos tilto“, Palangos PK, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Ar Palangos centre sovietų armijos didvyrius šlovinančio memorialo vietoje iš tiesų yra palaidoti žuvę kareiviai? Tokios abejonės sklinda kurorte nutarus pašalinti antkapinį obeliską.


Per koronaviruso pandemiją ir ją lydintį karantiną palangiškiai neskuba žadėti amžinos meilės ir lipdyti lizdų – vestuvių Palangoje, kaip ir visoje šalyje, palyginus periodą nuo praėjusių metų kovo 15 d. iki vasario 12 d. šiemet sumažėjo penktadaliu: nuo 266 vestuvių tokiu pat periodu 2019 metais, 268 – 2020 metais iki 203 šiemet. Kaip „Palangos...


Palangiškiai kviečiami naudotis asmeninio asistento paslauga

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 17 | Rubrika: Miestas

Savivalybė kviečia Palangos mieste bei Šventojoje gyvenančius neįgaliuosius (jų šeimos narius, tėvus ar globėjus) pasinaudoti nemokama asmeninio asistento paslauga. Asmeninio asistento paslaugų teikimo trukmė – 12 mėn.


Palangos senosios gimnazijos trečiokė Austėja Mikutytė – pirmoji palangiškė, per 10 metų patekusi į Nacionalinio diktanto finalą. Mergina tvirtina, kad gimtosios kalbos pagrindus ji įgijusi dar besimokydama pradinėje mokykloje.  


Dar visai neseniai, praėjusių metų spalio mėnesį, įkurta Palangos futbolo mėgėjų komanda „Irenita“, surinkusi geriausius futbolininkus bei pakvietusi trenerius Marsel Balasanov ir Gvidą Jušką, nusprendė dalyvauti Klaipėdos apskrities salės futbolo čempionate, kuriame dalyvavo dvylika stipriausių apskrities komandų.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palanga prisimena kanauninką Kazimierą Prapuolenį

Bronislava SPEVAKOVIENĖ, 2013 04 11 | Rubrika: Kultūra

Kazimieras Prapuolenis – kunigas, kanauninkas, visuomenės veikėjas. Šį pavasarį minime jo gimimo 155-ąsias ir mirties 80-ąsias metines.


Daryti gerus darbus, pasirodo, labai paprasta, tik reikia turėti noro. Šio noro pastūmėti žmonės gali padovanoti stebuklą ne tik švenčių proga. Palangoje jau daug metų gyvenanti Lina Birutė Gaudiešienė puikiai žino, koks jausmas apima, kuomet ištiesiama pagalbos ranka tiems, kuriems jos išties reikia. Ji nuolat aukoja įvairius daiktus vargingiau gyvenančioms šeimoms, o didžiausiu atlygiu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius