Palanga poilsiautojams vis dar neturi ko pasiūlyti

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013-05-09
Peržiūrėta
1097
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

„O karalius juk nuogas”, – taip būtų galima pasakyti apie paskutiniu metu viešoje erdvėje be saiko giriamą Palangą. Tiesa pasakius, nemažą dalį viešosios nuomonės užima pačios savivaldybės savigyra.
Matyt, niekas neišdrįstų ginčyti, kad meru tapus Šarūnui Vaitkui kurortas sparčiai keičiasi į gerąją pusę. Pradėtos ankstesnių miesto valdžių tik ant popieriaus paišytų svarbių objektų statybos, sparčiai tvarkomos gatvės, iš griuvėsių pakilo Kurhauzas, iš esmės imtasi Vasaros estrados rekonstrukcijos darbų, išspręstas automobilių stovėjimo vietų trūkumas daugiabučių namų gyvenamajame kvartale.
Tačiau Palanga – ne eilinis Lietuvos miestas prie jūros, o didžiausias šalies kurortas, kuris be patogių gyvenimo sąlygų palangiškiams, turi būti įdomus ir poilsiautojams. Ar jis tapo patrauklesnis per gerais pokyčiais pasižymėjusius dvejus metus?
19 amžiuje gyvenęs danų rašytojas H. K. Andersonas yra parašęs ir šiuo metu miesto valdžią pamokyti galinčią pasaką „Nauji karaliaus drabužiai”. Pasakoje pasamdyti siuvėjai karaliui siuvo rūbus, medžiagas ausdami tuščiomis staklėmis, dygsniavo adatomis be siūlų, bet karaliui sugebėjo įteigti, kad ir audeklas, ir drabužiai esą neregėto grožio. Gėdydamasi pripažinti nematą nei audeklo, nei drabužių ir bijodama valdovui atverti akis, karaliaus aplinka tik tvirtino siuvėjų žodžius.
Karaliui išėjus pasivaikščioti su neva naujais drabužiais, tiesą atskleidė minioje buvęs vaikas, kuris išdrįso sušukti, kad karalius yra nuogas.
Šią pasakos alegoriją galima pritaikyti ir šiandienos Palangai. Visi palangiškiai džiaugiasi gerais pokyčiais mieste, sparčiai kylančia sporto arena, šiuolaikiniu kempingu, žaidimų aikštele vaikams, tačiau neturime teisės užsimerkti ir nepastebėti, kad per dvejus metus kurorte taip ir neatsirado nė vienas žiemą poilsiautojus į Palangą galintis pritraukti objektas.
Be jokios abejonės, dveji metai yra per trumpas laikas, kad kurorte atsirastų žiemą į pajūrį žmones viliojantys šiuolaikiniai sveikatingumo centrai, visuomenei prieinami baseinai, pramogų objektai, originalios atrakcijos. Tačiau neramina tai, kad per tą laiką šia linkme realiai taip ir nėra pasistūmėta.
Palangos, kaip kurorto, nuogumą dar kartą atskleidė per tris pirmuosius metų mėnesius Druskininkuose, Birštone ir mūsų kurorte suskaičiuotos pajamos iš „pagalvės” rinkliavos.
Per šį laikotarpį Druskininkų viešbučiuose ir poilsio namuose užfiksuota per 150 tūkst. nakvynių, o Palangoje – vos 37,5 tūkst. Kad vandens pramogų parką, dengtą slidinėjimo trasą, populiarius sveikatingumo centrus turinčiame Dzūkijos kurorte svečiai nakvojo 4 kartus daugiau nei Palangoje, dar galima suprasti.
Tačiau kaip atsitiko, kad žiemos mėnesiais vos dešimt poilsiautojus priimančių sanatorijų, viešbučių ir šildomų poilsio namų turinčiame Birštone svečių nakvynių buvo užfiksuota tik du kartus mažiau nei Palangoje?
Gali kilti abejonės, ar Palangos viešbučiai, sanatorijos, žiemą veikiantys poilsio namai sąžiningai deklaruoja poilsiautojų nakvynes. Įtartina, kai vasarį, vien Stintų šventei pritraukus minias žmonių, Palangoje buvo užfiksuotas mažiausias nakvynių skaičius – 11 tūkst. 758.
Negi viešbučiai neapskaito dalies svečių pajamų ir taip sumažina oficialių nakvynių skaičių? Tačiau mokesčių inspektoriai šias abejones sklaido teigdami, kad verslininkai nerizikuotų taip slėpti mokesčius, gresiant milžiniškoms baudoms. Kita vertus, vargu ar toje pačioje Lietuvoje – Druskininkuose ir Birštone verslininkai sąžiningesni nei Palangoje?
Labiau tikėtina, kad Palangoje žiemą iš tiesų yra tuščia ir nyku, nes tokiu metu į mūsų kurortą atvykusiems poilsiautojams iš tiesų nėra ką veikti. Tokia yra realybė, su kuria reikia susitaikyti. Bergždžias reikalas pykti ant veidrodžio, kad jis atspindi realų vaizdą, o ne tokį, kurį norisi matyti.
Racionaliau būtų ne piktintis objektyviais skaičiais ir mėginti ieškoti kaltų, o žiemą egzistuojantį atsilikimą nuo Druskininkų bei pavojingą Birštono priartėjimą vertinti, kaip rimtą pavojaus signalą ir skubiai daryti išvadas.
Kol tarp Palangos kurorto paklausos žiemą ir vasarą bus toks milžiniškas kontrastas, nesulauksime nė vieno rimto investuotojo dėmesio. Joks verslas Palangoje negali tikėtis stabilios apyvartos ir planuoti darbo, kol mūsų kurorte visus metus nebus pasiektas daugmaž stabilus poilsiautojų srautas.
Vien tik sėdint kabinetuose, to sulaukti neįmanoma. Reikia ambicingų idėjų ir aiškaus jų įgyvendinimo plano. Reikia plačiau važinėti po pasaulį ir drąsiau siūlyti verslo plėtros galimybes Palangoje.
O kol kas esame nuogi ir basi. Artėjant šiai vasarai poilsiautojams negalime pristatyti nė vienos naujienos, o į svarbiausią kurorto šventę – sezono atidarymą svečius bandome privilioti pabodusiomis S. Povilaičio dainomis.

Jūsų komentaras:

palangiskis 2013-07-02 21:06 (IP: 78.61.43.127)
priglusink savo idiotine isaukiancia tupa kalba ,kad yra ka veikti Palangoje ,atvykele - ateive is gylaus kaimo.Palangoje jau senai nera ka veikti ir griauciausiai nuo tos dienos ,kai tu gluse cia atsikraustei.Pakeliauk kaimiete po pasaulinius kurortus ir tada ciulbek cia savo perektom balso stygomis didziosiomis raidemis-ubage tu !

Vilija 2013-06-07 14:48 ([email protected] / IP: 78.58.50.180)
TO PRITARIU ZURNALISTUI. UZSIKISKIT AUSIS IR NEBEKLAUSYKIT POVILAICIO.DAR INSULTA GAUSIT.JUS ZMOGUI SLOVES PAVYDIT-TAIP IR RASYKIT.JUS PATS TIEK PASIEKIT KIEK POVILAITIS,TADA NEZLIUMBSIT KROKODILO ASAROM APIE JO SENAS DAINAS.BENDRAI,MANO PATARIMAS BUTU TOKS-DAINUOKIT JUS VIETOJ POVILAICIO,TADA PACIAM BYRES SLOVES ZVAIGZDES IOS DANGAUS.NUOSTABUS BUVO JO KONCERTAS 2013 METU VASAROS SEZONO ATIDARYMO PROGA JURATES IR KASTYCIO SKVERE.ZMONIU BUVO SAUSAKIMSA.PATS,MATYT,KAIP IR PALANGISKIS NUEJOT LIULIA,LIULIA SU PIRMAIS GAIDZIAIS BEI VISTOM. MUSU SEIMA GERBIA STASI POVILAITI IR LINKI JAM SEKMES,KURYBINES UGNELES BEI DAR ILGAI,ILGAI ISLIKTI SCENOJE.JUS NUOSTABUS VISU LAIKU MAESTRO.SEKMES.

Vilija 2013-06-07 14:36 ([email protected] / IP: 78.58.50.180)
TO PALANGISKIUI TAI IR VARYK I TARYBINIUS LAIKUS-KO ASAROJI.DAR BATKA STALINA PRISIKELK,BREZNEVA IR T.T O GAL VARYK PAS PALECKI-PADES GRIZT I TARYBINIUS LAIKUS.BUSI LAIMINGAS IR NEBEREIKS DUSAUT.MES PALANGOJE 14 METU IR TAI RANDAME KA VEIKT.SAKAU,GAL KIEMA SAVO ISSIKUOPK.TAI IRGI BUS SIOKIA TOKIA VEIKLA.KADA PASKUTINI KARTA BUVAI ISKISES NOSI I MIESTA.A.PALANGOJE NAKTINIS GYVENIMAS VYKSTA,TIK TU,MATYT EINI MIEGOT SU PIRMOM VISTOM-UZTAT IR RASAI NESAMONES.VISU PIRMA,KAS KRENTA I AKIS-NESKIRI ARKLIO NUO ZIRGU.GAILA.TAU JURA-PELKE.TAI KAS PAGAL TAVE TIKROJI PELKE,RAISTAS.VASAROS ESTRADA BUS RESTAURUOJAMA,REIKIA SPAUDA SKAITYT.PVZ.PALANGOS TILTO DIENRASTI.MATAU,NEBLOGAI RUSU KALBA IVALDES.GAL PALANGISKI,SAKAU LIETUVOJ GYVENAM,O NE RUSIJOJ.ZODI PLASCIADKE GALIMA PAKEIST AIKSTELE.PASIIMK RUSU-LIETUVIU KALBU ZODYNA IR PASIMOKYK NAUJU LIETUVISKU ZODZIU.NUO KADA FILMAI YRA JAUNI,A.GAL,SAKAU,YRA ZODIS NAUJI.NEBEJUOKINK SVIETO,DIEDUSKA.KA REISKIA TAVO ISSIREISKIMAS PRAEITU METU.2012,2011,2010,2009 IR T.T GAL DAR PASAKYSI KAD PRIES KRISTU.SKIRK DU ZODZIUS SENI-JAUNI IR SENI-NAUJI.KIEK IS LIETUVIU KALBOS MOKYKLOJ TUREJAI,KAD TEISINGAI ZODZIO PARASYT NESUGEBI.SENIUK,GRIZK I PIRMA KLASE IR ISMOK TEISINGAI ZODZIUS RASYT.O,APLAMAI,JEI PALANGOJE JAU TAIP PACIAM NUOBODU,KRAUSTYKIS GYVENT I DYKUMA-TEN VARANAI PRASKAIDRINS TAVO NUOBODU GYVENIMA.

pritariu žurnalistui 2013-06-05 10:10 (IP: 86.100.60.125)
Povilaitis dainuoja 50m. tas pačias dainas. Taip, jis gerbiamas dainininkas, manyčiau, bent iš pagarbos klausytojui, retkarčiais reiktų papildyti savo senąjį repertuarą naujomis dainomis. /atidarymo metu skambėjo senos "geros" dainos/.

Vilija,Palanga 2013-05-15 19:51 ([email protected] / IP: 78.58.50.180)
Ponas Ziabkau,Jus rasote,kad Povilaitis atsibodes su savo dainomis.O ar Jus nepagalvojate,kad Jus pats esate atsibodes.Yra tokia patarle-kas sako ant kito,pasisako ant saves.Jus pasiekite tiek,kiek pasieke Stasys Povilaitis ir nepilkit zibalo i ugni.Negrazu.Pasiskaitykit dienrasti Lrytas.Berods,Balandzio men.kazkur apie 26-27 diena.Ten rasite didelios apimties straipsni kaip tik apie Povilaiti.Nemirkite is pavydo,nes sis zmogus kaip tik gyvenime pasieke labai daug ir yra legendinis dainininkas dar is anu laiku.Linkiu Stasiui Povilaiciui sekmes ir dideles kurybines ugneles scenoje.Sekmes,Jums Stasy.Musu seima visada klausosi Jusu dainu.Turime Jusu kaseciu,bei disku.Senos dainos-geros dainos ir nera ko ciz virkaut,kad jos pabodusios.Jus patys atsibode,jei taip rasot.Pagalvokite apie tai ir daugiau tokiu nesmoniu nerasykit,nes mane vemt vercia nuo Jusu debilisku komentaru apie Povilaicio dainas.

ava 2013-05-15 13:09 (sfjdijf / IP: 81.7.90.216)
nesupykite, Alvydai, kaip rasytojas Jus ir neblogas, bet va atskirti pelus nuo grudu Jums sunkiau sekasi. Sakyciau Jusu izvalgos ne visada teisingos, kartais pavirsutiniskos, o kartais ir visai i pievas. Si karta, manau, tai daugiau butu antrasis variantas. Visgi, budamas palangoje turejote apie tai trimituoti jau seniai. As palangoje dirbu ir dalinai gyvenu jau kokius 12 metu ir pasakysiu atvirai apie tai kalbu jau nuo pirmuju metu Palangoje, tik tiek Jus, tiek tuo labiau valdzia- spjaudesi ir netikejo... net ignoravo mano tokias kalbas.. Ka gi, rezultatas, nenoriu prikarkseti, bet busdar blogesnis, nes ant daugelio zmoniu yra pakankamai sumaniai uzleistas "gerio ir dideliu darbu sydas" (taryba, net ir isvardyti ju negali). Zodziu, kol nebus reliai atsisukta i zmones i versla, tol nieko ir nebus, isskyrus, gelytes, pasisypsojima, pasveikinmus ir viena kita darbeli del akiu. Cia jau mentaliteto nepakeisi..

p.ziabkau 2013-05-15 05:24 (jdjk / IP: 188.69.227.158)
galu gale, matau kazka kritisko is jusu puses, nors ir tai nelabai pajegiate rezti tiesos is esmes. O tiesa tokia- net vaitkus- tai popierinis meras. Tiek metu dirbdamas as nematau esminio skirtumo nuo kitu meru, iskyrus tai kad jis aktyviai piarinasi. Tai patvirtina daug geresni dzukijos rezultatai. O tie apzaveti zmogeliukai, kurie taip giria mera, tures nusivilti ir tai labai gaila. Palanga eina draudimu, iniciatyviu zmoniu stabdymo, savu siauru interesu isstatymo keliu. Jus pasiziurekit kaip dirba viskokie palangos keiniai!!!!! Tai yra nesuvokiama.. Tai yrA realybe, o pasiziurekit kaip jie uokia irciulba spaudoje.. Stai ir skirtumas- palangoje musama ir kartu rekiama- gelbekit... O ka gero ir kurybisko gali padaryti "musami" zmones/ imones?

neteisus 2013-05-13 19:41 (IP: 176.31.186.220)
Klaida cia parasyta

senbuvis 2013-05-13 14:48 (ai / IP: 109.128.4.247)
kada bus paviesintas JURATES baseino projektas?

palangiskis 2013-05-13 09:59 (IP: 78.61.231.131)
norint pinigu reikia siemet uz ivaziavima i Palanga apmokestinti 25 litai.

aliosa 2013-05-13 07:59 (a / IP: 109.128.4.247)
greiciau statykit S> NERIES prospekta link naujo MONSTRO/tai merui/bo vilniuj IKEJA baigta.

gerb Autoriau 2013-05-12 08:35 (IP: 78.61.104.50)
Tiesa rasot. Bet klokit kortas viesai ant stalo ir konkreciai ivardinkit tuos kaltininkus del purvo gydyklu pastatu, del - svarbiausia - "Lino " baseino su juros vandeniu sunaikinimo...Turejom tai vieninteliai...Ir dar ne i tema- visi tyciojosi is leniniu talku, bet dabar vel renkasi su partiju sukiais, o kas viesai ivardins tuos didziuosius "siukslintojus"...

Palangiskis 2013-05-11 21:05 (IP: 84.15.184.184)
Labai geras straipsnis... Ziabkus parase visiska teisybe...Kol Druskinikams neatsipirks investicijos tol Palangoje nauju pramogoms skirtu traukos objektu nepamatysim...

Darius 2013-05-10 19:48 ([email protected] / IP: 78.61.123.109)
Ziapkus tik purvus moka drapstyti. Depresija sergančio žmogaus paistalai. Ir pastoviai tas pats, nieko naujo neparašo. Tik virkauja, kaip čia viskas blogai. Tik šikti savo kieme moka, daugiau nieko...

Vilija 2013-05-10 18:02 ([email protected] / IP: 78.58.50.180)
Jus man atleiskit,bet Palangoje yra kas veikti.Nereikia cia asaroti,kad kurorte nera kas veikt...Iseina taip,kad visais 4metu laikais turi buti kazkokie klaunai,kurie PRIVALO UZIMINET POILSIAUTOJUS.Gal i Palanga atvyksta zmones,kuriems reikalingas poilsis,kas i sanatorijas,kas siaip turiningai laiko praleist.Ir vos tik islipus is autobuso stoty privalo prisistatyt kazkoks klaunas ir pareikst atvykusiam-as jus uziminesiu,kad nebut nuobodu.Tai yra visiskas absurdas.Atvyke zino kokiu tikslu jie atvyko ir ka veiks.Palanga yra grazi ir nuostabi visais 4 metu laikais ir nera cia ko dejuot,kad nera kas veikt.Tiems,kas dejuoja ir aimanuoja,kad Palangoje is vis ner kas veikt-lai eina i vaiku darzeli.Ten juos uzims aukletojos ir su jais bovysis.Man geda skaityt si straipsni apie tuos nelaiminguosius,kuriems Palanga yra NUOBODI.Mes jau 14 metu gyvename Palangoje ir mums tikrai yra ka veikt.Tad nesmeizkite musu kurorto.Kam Palanga nuobodi-sedekite pas bobute uz peciaus,gal palinksmins.Saunuolis musu meras Vaitkus,kad graziai tvarko Palanga.Aciu jam ir sekmes.Ji smeizti jums niekas neletdo ir neleis.Musu seima asmeniskai nuvyks i miesto merija ir padekos jam uz jo pasiaukojanti darba miestui.Sekmes Jums Gerbiamas mere uz tai,kad graziai tvarkote miesta.Aciu Jums.

ATSIPRAŠAU - KLAIDA 2013-05-10 06:34 (IP: 195.182.76.59)
Galima mėgti, galima nemėgti vieno ar kito dainininko, tačiau S. Povilaičiui, šiemet švenčiančiam savo 50 metų koncertinės veiklos jubiliejų, skirtas paskutinis sakinys, rodo, kad ponas Ziabkus yra elementarus CHAMAS.

ZIABKAU, ZIABKAU 2013-05-10 06:32 (IP: 195.182.76.59)
Galima mėgti, galima nemėgti vieno ar kito dainininko, tačiau S. Povilaičiui, šiemet švenčiančiam savo 50 metų koncertinės jubiliejų, skirtas paskutinis sakinys, rodo, kad ponas Ziabkus yra elementarus CHAMAS.

Taip pat skaitykite

Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Energetikos ministras Dainius Kreivys sureagavo į Palangos miesto bendruomenės ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos keltą problemą dėl jūroje ties Palanga statyti planuojamų vėjo jėgainių parko poveikio kraštovaizdžiui.


Praėjusį sekmadienį Baltarusijos opozicija surengė Tarptautinę susigiminiavusių miestų solidarumo akciją. Ta proga kai kuriose Lietuvos savivaldybėse plevėsavo baltarusiškos vėliavos, pastatai buvo apšviesti jos spalvomis. Nors Palanga ir Plungė neturi miesto-partnerio Baltarusijoje, jos taip pat pranešė dalyvausiančios solidarumo akcijoje. Palangos koncertų salė tautinės...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Praėjusį penktadienį, gegužės 14 d. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) išplatino pranešimą spaudai „Mažesnių miestų šilumos tinklai naujo šildymo sezono gali nebesulaukti“. Jame pažymėta, kad itin griežtas ir nelankstus reguliavimas, šylantis klimatas ir paveldėtos infrastruktūros problemos nemažai daliai Lietuvos...


Vėlinės – tai vėlių diena, laikas, kuomet pagal mūsų protėvių padavimus bei pasakojimus, į gyvųjų pasaulį grįžta vėlės. Tai ir tarpsnis, kai arčiau susieina gyvųjų ir mirusiųjų pasauliai, o šiuos skirtingus būvius skirianti trapi riba tampa lengviau įveikiama. Ar žinomi palangiškiai bijo mirties? Ar yra patyrę pranašiškų sapnų ir regėjimų? Ką reiškia...


Atsikėliau anksčiau už mano ypatingą žmogų. Nusiprausiau ir nusprendžiau trumpam išeiti įkvėpti gryno oro. Praktiškai visos vietos, kuriose teko apsistoti, buvo be langų – kad gyventojai, o dabar ir šalies svečiai, galėtų pasislėpti nuo Afrikos karščio. Tokiose vietose naktį tvyro aklina tamsa, o laiko nuovoka tiesiog ištirpsta erdvėje. Tad ir oro man...


Palanga poilsiautojams vis dar neturi ko pasiūlyti  17

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 09 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

„O karalius juk nuogas”, – taip būtų galima pasakyti apie paskutiniu metu viešoje erdvėje be saiko giriamą Palangą. Tiesa pasakius, nemažą dalį viešosios nuomonės užima pačios savivaldybės savigyra.


Pastaraisiais metais socialiniai tinklai tapo ypač populiarūs. Šių tinklų esmė – pritraukti interneto vartotojus, mėgstančius bendrauti virtualiai, suteikiant jiems galimybę išreikšti save bei surasti „draugų“ su panašiais interesais. Savęs rodymas, viešas asmeninių duomenų, intymių smulkmenų skelbimas labiau būdingas jaunimui. Tačiau žinių...


Socialdemokratų ir „darbiečių“ vadų skelbiamos draugystės ir paramos vieni kitiems Seimo rinkimų antrajame – ten, kur „nesikerta“ abejų partijų keliai, nė su žiburiu nerasi Palangoje, kurioje sekmadienį susikaus „darbietė“ Genoveita Krasauskienė ir konservatorius Pranas Žeimys. O kai kurie socialdemokratai neslepia, kad balsuosią už konservatorių P....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius