Naujovė leidžia nebežvilgčioti į vandens skaitiklius

Palangos tiltas, 2022-08-22
Peržiūrėta
1656
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujovė leidžia nebežvilgčioti į vandens skaitiklius

UAB „Palangos vandenys“ diegiama šiuolaikiška nuotolinė vandens suvartojimo apskaita jau yra prieinama kiekvienam miesto geriamojo vandens vartotojui.

Už patrauklią kainą įmonė siūlo įsigyti inovatyvius naujos kartos vandens apskaitos skaitiklius, kurie radijo bangomis patys siunčia duomenis apie vandens suvartojimą be papildomai diegiamos įrangos, arba tokią funkciją atliekantį priedą prie turimo skaitiklio.

Palangiškiams sumažės rūpesčių

Bendrovės „Palangos vandenys“ Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjos Editos Silkauskienės teigimu, toks apskaitos būdas gerokai sumažina gyventojų rūpesčius, kas mėnesį įmonei pranešant apie vandens suvartojimą.

„Tokius skaitiklius įsigijusiems palangiškiams nebereikės nuolat stebėti vandens skaitiklių parodymų, užsirašinėti ir kiekvieną mėnesį juos deklaruoti.  Bendrovės „Palangos vandenys“ nuotolinio skaitiklio parodymus pati fiksuos 4 kartus per parą ir vartotojus informuos apie sunaudoto vandens kiekį.

Vartotojui kas mėnesį bus pateikiama sąskaita, kurią jam tereikės apmokėti“, –  pagrindinį nuotolinio skaitiklio privalumą įvardino E. Silkauskienė.

Dar patogesnis atsiskaitymo būdas – sudaryti sutartį banke dėl tiesioginio nuskaitymo.  Tuomet duomenis apie sunaudoto vandens kiekį „Palangos vandenys“ pateiks bankui ir už paslaugas mokėtina suma bus nuskaitoma nuo savininko sąskaitos.

Duomenis galės stebėti patys

Senuoju būdu deklaruojant vandens apskaitą gyventojai į skaitiklį dažniausiai pasižiūri tik kartą per mėnesį, arba duomenis deklaruoja „iš akies“ net nepažvelgę į skaitiklį.

Nereti atvejai, kai šitaip ilgesnį laiką lieka nepastebėtas dėl kokio vamzdynų gedimo vartotojo būste įvykęs vandens nuotėkis.  Fiksuojant vandens suvartojimą nuotoliniu būdu, ne Palangoje gyvenantis vartotojas apie tai sužinos iš kas mėnesį pateikiamos sąskaitos.

Be to, nuotoliniu būdu fiksuojamą suvartojimą 4 kartus per parą savo išmaniuosiuose įrenginiuose – telefone, planšetėje ar kompiuteryje galės matyti ir pats vartotojas. Tam tereikės prisijungti prie

nuotolinio nuskaitymo paslaugos tiekėjo apskaitos sistemos.

Galimybė matyti keletą kartų per parą fiksuojamą vandens suvartojimą ypač naudinga savo būstą poilsiautojams nuomojantiems palangiškiams, kurie galės kontroliuoti, ar jų svečiai nepiktnaudžiauja naudodami vandenį.

E. Silkauskienės teigimu, geriamojo vandens tiekėjui suteikta galimybė vandens naudojimą fiksuoti nuotoliniu būdu, ypač turėtų sudominti tuos vartotojus, kurie Palangoje nuolat negyvena, o į kurorte esantį antrąjį būstą atvyksta tik pailsėti.

Tokiu atveju savo būstą nuomojantiems, arba jame automatinę augalų laistymo sistemą turintiems savininkams nereikia kartą per mėnesį vykti į Palangą vien tam, kad deklaruoti vandens suvartojimą.

Daugiabučius stebi jau seniai

Kiek paprastesnę kitokią nuotolinio nuskaitymo technologiją „Palangos vandenys“ naudoja jau nuo 2014 metų.

Daugiabučių namų butuose prie įprastų vandens skaitiklių diegiamas priedėlis, o pačiame name statomas skaitiklių parodymus surenkantis koncentratorius, kuris duomenis apie vandens suvartojimą vandens tiekėjui siunčia mobiliuoju ryšiu.

Dideliuose ar nestandartinės konfigūracijos namuose prireikdavo ir kelių koncentratorių.  Sistemos įdiegimo kaina su įrengimo darbais siekia iki 4 tūkst. eurų.

Palangoje tokiu būdu vandens suvartojimas per nuotolį yra apskaitomas apie 140 daugiabučių namų, kuriuose yra apie 3,8 tūkst. skaitiklių.

Diegiama naujuose namuose

Tačiau tokia brangi nuotolinio nuskaitymo sistema netinkama individualiuose namuose, privačiuose svečių namuose, kuriuose tėra vienas ar du vandens skaitikliai.

„Daugiabučiuose namuose mums pigiau yra naudoti įprastus skaitiklius montuojant koncentratorius, tačiau nuotolinio vandens nuskaitymą diegiant individualiuose namuose, naujoji „LoRa“ sistema kol kas yra vienintelis priimtinas būdas.

Svarbu ir tai, kad duomenų perdavimo įranga autonomiškai veikia nuo baterijos, kuri tarnauja virš 10 metų“, –  teigė „Palangos vandenų“ direktorius Virgilijus Beržanskis.

Statant naujus gyvenamųjų namų ar kotedžų kvartalus iš nekilnojamojo turto plėtotojų jau yra reikalaujama diegti nuotolinio vandens nuskaitymo įrangą.

Šiuo metu naudojant „LoRa“ technologiją „Palangos vandenys“ per nuotolį duomenis apie vandens suvartojimą gauna iš keleto kurorte pastatytų namų kvartalų, kuriuose yra stebima 800 skaitiklių.

Paslaugos kaina – iki 100 eurų

Nuotolinio nuskaitymo įranga ir jos įdiegimas šiandien gyventojui kainuotų nuo 80 iki 100 eurų vienam skaitikliui, kurių kaina ateityje gali didėti.

Norintys įsigyti nuotolinio suvartoto vandens nuskaitymo galimybę turėtų kreiptis į UAB „Palangos vandenys“ Klientų aptarnavimo skyrių, arba užsiregistruoti telefonu 8 460 30547. Kiekvieną atvejį įvertinus individualiai, klientui bus pasiūlytas geriausias techninis sprendimas ir labiausiai tinkamas skaitiklio modelis.

UAB „Palangos vandenys“ informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Fotografuojami įvažiuojantys automobiliai, atnaujinta paplūdimių infrastruktūra, pasodinta naujų želdinių, maitinimo paslaugos ir pramogos orientuotos į vaikus auginančias šeimas, kova su triukšmu – tai naujovės, su kuriomis vasaros sezoną pasitinka 770-ąjį gimtadienį švenčianti Palanga.


Retas apie tai susimąstome, tačiau už galimybę kasdien kibti į darbus, keliauti, bendrauti, džiaugtis gyvenimu ir netgi skaityti šį tekstą turime būti dėkingi nedideliam, kumščio dydžio, ir bene svarbiausiam organui, kuris nepailstamai darbuojasi net ir tuomet, kai miegame.


UAB „Palangos vandenys“ diegiama šiuolaikiška nuotolinė vandens suvartojimo apskaita jau yra prieinama kiekvienam miesto geriamojo vandens vartotojui.


UAB „Palangos vandenys“ praneša, kad dėl vykdomų darbų geriamojo vandens tinkluose laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas.


Vakcina nuo COVID-19 ligos leidžia paaugliams mokykloje jaustis saugiau

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija, 2021 10 14 | Rubrika: Miestas

Susirgimų skaičius COVID-19 liga vis labiau auga, ir tai kelia didelį nerimą tiek medikams, visuomenės sveikatos specialistams, tiek ir visų amžiaus grupių gyventojams. Visuotinai pripažįstama, kad geriausia apsauga nuo ligos bei sunkių jos sukeltų pasekmių yra vakcina, kuria pasiskiepyti gali visi 12 metų ir vyresni asmenys. Paauglių tėvai neretai susiduria su abejonėmis, ar tikrai verta...


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Palangos miesto įmonių ir gyventojų reikmėms išgaunamo vandens kiekis nuolat didėja nepaisant dėl Covid – 19 pandemijos viešajam gyvenimui šiemet taikomų apribojimų. Nors gyventojų skaičius Palangoje yra stabilus arba auga nežymiai, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Palangos vandenys“ vandens pardavimai kasmet didėja po daugiau nei 50 tūkst....


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Palangos miesto savivaldybės specialistai ragina poilsiautojus paplūdimiuose elgtis atsakingai ir galvoti ne tik apie savo poilsį, bet ir apie mus supančius žmones bei aplinką. „Džiaugiamės, kad kurorte poilsiaujantys mūsų tautiečiai bei svečiai iš užsienio paplūdimiuose elgiasi kultūringai, tačiau smulkių atliekų, tarp jų – ir plastiko bei nuorūkų smėlyje vis dar pasitaiko....


Vasarą Palangoje poilsiauja didžioji dalies šalies gyventojų, o kurorto verslininkai ir įvairių įstaigų darbuotojai pluša visu pajėgumu, kad atvykusiųjų poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Ar lieka laiko atostogoms tiems, kurie rūpinasi, kad aplinkiniai būtų viskuo patenkinti? Atostogos savame pajūryje Tarybos narys Vaidotas Bacevičius pasakojo, kad atostogauti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius