Neda ir Labučio džiazo kvartetas „Sounding City“ Palangoje

Palangos tiltas, 2013-04-18
Peržiūrėta
1662
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

N.Malūnavičiūtė – vokalas, fleita; V.Labutis – saksofonai; L.Bėkša – klavišiniai; E.Kanevičius –bosas; D.Rudis – mušamieji.
N.Malūnavičiūtė – vokalas, fleita; V.Labutis – saksofonai; L.Bėkša – klavišiniai; E.Kanevičius –bosas; D.Rudis – mušamieji.

Šeštadienį, balandžio 20 d., 19 val. kultūros centre „Ramybė“ koncertuos Neda ir Labučio džiazo kvartetas.
Girdėjusių šios grupės muziką įkalbinėti ateiti į koncertą nereikės. O jei šis vakaras jums bus pirma pažintis su Neda ir Labučio džiazo kvartetu, jaučiame pareigą duoti paprastą patarimą – tiesiog atverkite muzikai širdį. Nes šios natos sklinda būtent iš ten.
Tai, ką groja Neda ir Vytauto Labučio džiazo kvarteto muzikantai, kartais atrodo apgaulingai lengva ir paprasta, nors iš tiesų šios kompozicijos – rafinuotos, kupinos netikėtumų ir to, kas apibūdinama neišverčiamu žodžiu draivas.
Ko galima tikėtis iš šio pasirodymo, geriau nespėlioti – Vytauto Labučio arsenale yra tiek kūrinių, kad niekada negali žinoti, kurią nostalgiją keliančią melodiją ar negirdėtą staigmeną jis lyg tūzą ištrauks iš rankovės.
Intriguojantys muzikantų sumanymai iki paskutinės akimirkos lieka staigmena – to tikrai pakanka, kad Lietuvos džiazo mėgėjams nekiltų abejonių dėl būtinybės išgirsti jų koncertą.
Kuo Neda ir Labučio džiazo kvarteto vyrai pamalonins Lietuvos publiką šį kartą? Atsakymą į šį klausimą palikime koncerto vakarui. Puiki proga išgirsti ne praeities, o šių dienų džiazo pulsu gyvenančius meistrus.
Todėl jau balandžio – gegužės mėnesiais Vilniaus, Palangos, Birštono, Panevėžio bei Druskininkų miestų publikai, neabejojame, bus malonu pirmiesiems scenoje pasveikinti šiuos džiazo virtuozus. Vasarą ir rudenį grupės gastrolių maršrutas nusidirieks nuo Žagarės, Klaipėdos iki Madrido, Barselonos, Budapešto, Stokholmo ir Varšuvos.
Programoje skambės originalios ansamblio narių kompozicijos ir aranžuoti džiazo standartai. Dalis šių kompozicijų bus naujame grupės albume „Sounding City“, kuris pasirodys jau šią vasarą.
Muzikos stiliaus skalė labai plati – nuo paprasčiausio džiazo standarto iki išplėtotos siuitos, nuo savotiškos ragos iki funk ar free jazz. Visa tai susijungia į bendrą koncerto visumą, muzikinį veiksmą, kupiną muzikantų improvizacijos ir artistizmo.
Išskirtinei ansamblio spalvai lemiamą reikšmę turi Nedos partija, susidedanti iš dviejų vienodo ryškio linijų: vokalo ir fleitos – tai lyg muzikinė instrumento ir balso santuoka. Balsas šiuo atveju neretai pavirsta įmantriu, plačių galimybių instrumentu, o fleita nejučiomis perima vokalo, dainos vaidmenį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Jau tradiciškai koncertų ciklas rudenį pradedamas džiazo ritmu. Lapkričio antroje pusėje profesionaliosios muzikos gurmanai rinksis į solidžius, akademinės muzikos koncertus. O prieš šventes į kurhauzą kartu su šeima pakviesime jaunuosius...

Lapkričio 13 d. (penktadienis) 20 val. RJQ (Roko Jauniaus kvartetas)


Šeštadienį, balandžio 20 d., 19 val. kultūros centre „Ramybė“ koncertuos Neda ir Labučio džiazo kvartetas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius