„Nei „subyrėjome“, nei išsivaikščiojome – tik įrodėme, kad mokame dirbti kaip komanda“

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-04-19
Peržiūrėta
1722
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Nei „subyrėjome“, nei išsivaikščiojome – tik įrodėme, kad mokame dirbti kaip komanda“

Kiti metai pažers net tris – savivaldybių tarybų, prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, o Palangai, neabejotinai, yra svarbiausi pirmieji, nes kam patikėsime kurorto valdžios vairą kitus ketverius metus, gerokai atsilieps ir kiekvieno palangiškio gyvenimui. Žvelgdamas į šią kadenciją jau baigiančią miesto Tarybą, Tarybos narysGediminas Valinevičius džiaugiasi, kad nepasitvirtino oponentų spėlionės, kad Taryba, nors ir monolitinė iš pirmo žvilgsnio, suskils.
„Panašių kalbų, kad „subyrėsime“, išsivaikščiosime kas sau, buvo nemažai. Man labai smagu, kad įrodėme, jog galime susiburti ne tik rinkimams, bet ir dirbti kaip komanda jau daugiau ne trejus metus“, – „Palangos tiltui“ sakė G. Valinevičius.
Kas gi buvo ta sąsaja, Tarybos daugumą „klijuojanti“ medžiaga?
Pasak miesto politiko, lyderystę įrodė Tarybos pirmininkas ir meras Šarūnas Vaitkus.„Būkime objektyvūs: jis – įžvalgus, mokantis rasti kalbą su kiekvienu ir kartu ginti pamatines pozicijas vienu ar kitu klausimu, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)narys. – Antra, visi valdančiosios koalicijos nariai įrodė esą asmenybės, kurioms rūpi ne asmeninės ambicijos, o Palanga, jos reikalai ir ateitis. Kaip sakau, viskas „sukrito“ labai gerai“.
Nors per šios Tarybos posėdžius, skirtingai nei ankstesnėse kadencijoje, didesnių diskusijų ar ginčų nebūta, tai nereiškia, anot G. Valinevičiaus, kad nebūta aštresnių nuomonių Tarybos komitetuose ar Tarybos konservatorių „valandėlėse“.
„Man tokia susiformavusi klausimų svarstymo praktika atrodo ideali. Kam trukdyti kitų brangų laiką per Tarybos posėdžius? Ir sutikite, „balagano“, kurio būta ankstesnėse Tarybos kadencijose, niekam nereikia“, – sakė G. Valinevičius.
Svarbiausia, anot pašnekovo, per daugiau kaip trejus šios Tarybos veiklos metus buvo išvengta didesnių klaidų.
„Na, prašau, nurodykite jas?“ – šypsojosi politikas.
Į pastabą, kad klaida galima būtų vadinti sumanymą apmokestinti įvažiavimą į Palangą, G. Valinevičius atsakė trumpai: „Jam nepritariau nuo pat pradžių. Gerai, kad ši idėja buvo greitai pamiršta“.
Pastebėjus, kad dalis miestiečių yra pasipiktinę dėl Kretingos gatvės rekonstrukcijos darbų, išpjaunant ne vieną dešimtį medžių joje, jis kvietė palangiškius ir kurorto svečius spręsti apie darbus ne pagal tai, kaip gatvė ir jos aplinka atrodo dabar, o palaukti rudens, kai darbai bus užbaigti.
„Man atrodo, kad net ir didžiausi kritikai liks patenkinti. Juk ne tik gatvė išplatės, bet bus įrengtas ir modernus apšvietimas, pasodinta daugybė augmenijos. Eismo sąlygos palengvės visiems, o aplinka pasikeis neatpažįstamai, – pastebėjo. – Mano įsitikinimu, jeigu yra statoma ir kuriama, labai gerai. Blogiausia būtų stovėti vietoje“.
Jeigu viskas pavyks, jau rudenį visus pasitiks ne tik neatpažįstamai pasikeitusi Kretingos gatvė, bet ir miesto baseinas su pirtimi.
„Baseinas– labai ilgai visų lauktas. Gal truputį su juo ir vėluojame. Man džiugu, kad projekto įgyvendinimas – nuo projekto paskelbimo iki interjero statiniui parinkimo – vyksta labai demokratiškai, suteikiant gyventojams galimybę pasisakyti viešai. Tam puikiai tarnauja socialinis tinklas „Facebook“, – sakė miesto Tarybos konservatorių frakcijos narys.
Paklaustas, kurie infrastruktūros projektai, įgyvendinti per pastaruosius metus, yra svarbesni nei kiti dėl savo kuriamos didesnės pridėtinės vertės, jis išskyrė ne tik Kurhauzą, bet ir Koncertų salę, „Anapilį“.
„Imkime, kad ir pastarąjį. Su juo atsirado ir nauji renginiai, nauji miesto svečių srautai, „Anapilis“ tapo žinomas kaip dar vienas kultūros traukos centras, – sakė G. Valinevičius. – Baseino atveju, pridėtinė vertė miesto infrastruktūrai–ir didesnės miesto pajamos“.
Tarybos narys „dideliu pasiekimu“ vadina koncesininkų radimą Koncertų salei ir Nemirsetos kempingui: „Neslėpsiu, net ir tarp mano bendrapartiečių kai kas, matyt, abejojo, kad mums pavyks pasirašyti tokius koncesijos modelius, kai ne miestas moka objektų valdytojams, o pastarieji - miestui“.
Pasak jo, žvelgiant į Palangos ir viso šalies vakarų regiono ateitį, būtina dar labiau didinti jų žinomumą ir vykdyti iš Palangos oro uosto kuo daugiau skrydžių.
„Žinia, kalbama ir apie Hamburgą, kitus miestus. Tokie skrydžiai reikalingi ne tik mums, lietuviams. Su jais į Palangą atvyksta čia niekada anksčiau nesilankę turistai, kurie apie ją papasakoja grįžę namo. Tai irgi – labai daug“, – sakė G. Valinevičius.
Svarbus yra ir proveržis dėl Šventosios uosto.
„Jo nauda bus realiai apčiuopiama įgyvendinus jau pirmąjį jo atstatymo etapą – bus žvejai, valtys, prekeiviai, miestelio svečiai“, – įsitikinęs Tarybos narys.
Artimiausiu metu Seime vyks balsavimas dėl Šventosios uosto įstatymo pakeitimo – Vyriausybė jau priėmė sprendimą jį panaudos teise perduoti Palangos miesto savivaldybei.
„Siurprizų neturėtų būti. Uosto perėmimas, jo išlaikymas ir panaudojimas – nemažas iššūkis Palangai“, – sakė G. Valinevičius.
Nors TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis kalba apie būtinybę jaunimui leisti aktyviau dalyvauti šalies ir savivaldybių politiniame gyvenime, 50-ešimtsulaukęs jaunatviškas vyras viliasi, kad bendrapartiečių, o tada ir rinkėjų, palaikymo sulauksiąs ir ateinančiuose savivaldybės Tarybos rinkimuose.
„Pirmiausia partijos skyriuje vyks vidinis reitingavimas. Naujoje Taryboje, ko gero, pamatysime ir naujų konservatorių veidų. Aš palaikau atsinaujinimo politiką – ji skatina konkurenciją, naujų idėjų generavimą. Bet šiandien jauni žmonės įprastai yra maksimalistai, kurie nori visko ir iškart, – juokėsi G. Valinevičius. – Tokių vyresnės kartos realistų kaip manęs ar kitų mano kolegų Taryboje taip pat reikia, kad būtų geras balansas“.
G. Landsbergis, beje, neseniai yra išsakęs mintį, kad partijos pirmininkai ir taip pat skyrių pirmininkai turėtų užimti tokias pareigas tam tikrą kadenciją.
Kokia dėl to yra G. Valinevičiaus nuomonė?
„Man tokia idėja – svarstytina. Jeigu pirmininkas dirba labai gerai ir turi didelį pasitikėjimą tarp bendrapartiečių ir vietos gyventojų, kodėl turėtumėme jį „varyti“ iš politinio gyvenimo? Ypač tai pasakytina apie pasiūlymą taikyti terminų apribojimą merams“, – pabrėžė jis.
Nors per pasaulį nusirito populistinių, netradicinių partijų, atėjusių į valdžią, banga, G. Valinevičius abejoja, ar Palangoje po kitų savivaldybės Tarybos rinkimų gali būti „didelių netikėtumų“.
„Logiška būtų manyti, kad prieš rinkimus valdantieji „valstiečiai“ ir „žalieji“ norės stiprinti savo pozicijas savivaldybėse, tačiau didelių lūkesčių Palangoje jie negali turėti“, – įsitikinęs Tarybos narys.
Anot jo, „tikėtina“, kad rinkimų biuleteniuose kitąmet bus „koks nors“ visuomeninis judėjimas, tačiau ir jam didelių galimybių G. Valinevičius neįžvelgia.
„Vienas toks dalyvavo praėjusiuose rinkimuose. Tik kažin ar palangiškiai šiandien atsimena jo vardą? Ne tik man keista, kad jo lyderis viską, absoliučiai viską, tik neigia. Man vien tai jau kelia įtarimų, – šyptelėjo. – Manyčiau, kad visuomeniniai judėjimai gali būti kuriami siekiant, pirmiausia, savo asmeninių ambicijų išpildymo, tikintis sulaukti protesto balsų.Nenoriu, populiariai šnekant, nieko laidoti ar piktdžiugiškai džiaugtis kurios nors partijos ar jų Palangos skyrių susilpnėjusiomis pozicijomis, tačiau akivaizdu, kad kai kurios partijos šiandien tiesiog negali daug tikėtis Palangoje“.
Pašnekovas siūlo visiems įvertinti, kad šiandien Palanga, kaip kurortas, yra patraukli, su gerai išvystyta infrastruktūra, kokybiškomis paslaugomis ir geru jos pasiekiamumu.
„Ta linkme buvo labai daug padaryta per paskutinius trejus metus, – reziumavo pašnekovas. – Tik tokių pastangų niekada nebus per daug. Ypač didinant Palangos žinomumą ir patrauklumą“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Norite dirbti sau? Kad ir kokia veikla Jums arčiausiai širdies – svarbiausia yra nepamiršti, kad veiklos įteisinimas yra pirmas žingsnis, kurį reikia padaryti. 


Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties.


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Kiti metai pažers net tris – savivaldybių tarybų, prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, o Palangai, neabejotinai, yra svarbiausi pirmieji, nes kam patikėsime kurorto valdžios vairą kitus ketverius metus, gerokai atsilieps ir kiekvieno palangiškio gyvenimui. Žvelgdamas į šią kadenciją jau baigiančią miesto Tarybą, Tarybos narysGediminas Valinevičius džiaugiasi, kad...


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


Ar visi mokame pasidžiaugti savo miestu?  12

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 02 02 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Viešojoje erdvėje už neveiklumą ilgai koneveikti Palangos vadovai pagaliau sulaukė šiokio tokio pripažinimo.


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Konkurse renkamės pigiau, bet mokame dar brangiau

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 05 26 | Rubrika: Miestas

Pamažu ima atsirūgti buvusios Palangos valdžios nešvarūs darbeliai.


Kol kas mokame daugiau negu šiukšliname

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 04 03 | Rubrika: Miestas

Balandžio mėnesį palangiškių namus turėtų pasiekti pirmosios sąskaitos už atliekas. Pirmą kartą miesto gyventojai už šiukšles mokės nepriklausomai nuo to, kiek jų prikaupia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius