Nelinksma žinia iš SAM – nuo lapkričio 2 d. iki lapkričio 8 d. imtinai Palanga kaip ir dar 12 šalies sanvivaldybių įtraukiama į RAUDONĄJĄ COVID-19 zoną

"Palangos tilto" redakcija, 2020-10-31
Peržiūrėta
2053
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nelinksma žinia iš SAM – nuo lapkričio 2 d. iki lapkričio 8 d. imtinai Palanga kaip ir dar 12 šalies sanvivaldybių įtraukiama į RAUDONĄJĄ COVID-19 zoną

Šeštadienio, spalio 31 rytą, miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidalino nelinksma žinia savo Facebook paskyroje - Palanga, kaip ir dar 12 šalies savivaldybių, dėl palyginus aukšto koronaviruso epidemiologinio lygio savivaldybėje, yra įtraukiama į raudonąją COVID-19 zoną.

"Prieš keletą minučių pasiekė nelinksma žinia iš SAM – atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją savivaldybėje, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai Palanga (kaip ir dar 12 šalies savivaldybių) įtraukiama į RAUDONĄJĄ zoną. Kitą savaitę, trečiadienį, LR Vyriausybės posėdyje bus sprendžiama dėl lokalaus karantino Palangoje paskelbimo.
Ši žinia nebuvo netikėta – jau keletą mėnesių kasdien įdėmiai sekame situaciją Palangoje bei visoje šalyje, tad žinojome, kad epidemiologinė situacija mūsų kurorte bet kurią dieną gali pablogėti. Deja, taip ir įvyko. Šios dienos duomenimis, per dvi paskutines savaites Palangoje COVID-19 susirgo 58 žmonės, iš viso šiuo metu kurorte koronaviruso infekcija serga 68 asmenys, pasveikusiųjų yra 12. Pagal sergančiųjų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Palanga šalyje užima 9 vietą.
Dėl to, kad atsidūrėme raudonojoje zonoje, nereikia panikuoti – esame pasirengę, planą, kokių priemonių turėtume imtis. Trečiadienį, iš karto po to, kai Vyriausybė apsispręs dėl lokalaus karantino įvedimo, į posėdį rinksis Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija bei priims reikiamus sprendimus. Svarbiausia – vaikai ir švietimo sistema. Paskelbus lokalų karantiną, darželinukai, ikimokylinukai ir priešmokyklinukai ir toliau lankys ugdymo įstaigas, o vyresniųjų klasių mokiniams bus pratęstas nuotolinis mokymas. Jei mažųjų klasėje ar grupėje bus užfiksuotas koronaviruso atvejis, nedelsiant bus skelbiamas nuotolinis klasės ar grupės mokymas.
Neformalusis ugdymas bus vykdomas nuotoliniu būdu, jei tokios galimybės nėra – stabdomas.
Ekstremalių situacijų komisija priims ir daugiau sprendimų, visi jie įsigalios nuo ketvirtadienio. Tačiau prašau jūsų, mieli palangiškiai – nelaukite ketvirtadienio, imkitės visų galimų atsargumo bei saugumo priemonių jau dabar. Nesiburiuokime, atsisakykime nebūtinų išvykų, laikykimės socialinio atstumo, tinkamai naudokime apsaugos priemones. Suprantu, kad daugelis jau pavargo nuo ribojimų ir draudimų, tačiau turime suprasti – visa tai būtina, jei norime pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo artimaisiais.
Viskas praeina, anksčiau ar vėliau praeis ir ši pasaulį apėmusi nelaimė. Tačiau suvaldyti bei įveikti ją galime tik visi kartu – elgdamiesi sąmoningai, supratingai kitų atžvilgiu bei būdami susitelkę. Labai prašau jūsų visų – saugokime save ir tuos, kurios mylime," - kreipiasi į miestelėnus meras Šarūnas Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 7-asis posėdis įvyks lapkričio 23 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje., Gintaro g. 33A, Palangoje. Į darbotvarkę įtraukti šie sprendimų projektai.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai, prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) , jau gali rasti žemės mokesčio deklaracijas už 2023 m. Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Antradienį, lapkričio 16 d., Palangoje patvirtinti 27 nauji COVID-19 atvejai, 157 palangiškiai šiuo metu juo serga. Nuo pandemijos pradžios virusas buvo diagnozuotas 2 520 palangiškių.


75 metų ir vyresni senjorai, kurie planuoja pasiskiepyti ir tuo pačiu norėtų gauti  100 eurų vienkartinę išmoką turi suskubti ir pirma vakcinos nuo COVID-19 doze spėti pasiskiepyti lapkričio 8 d. (pirmadienį) arba lapkričio 9 (antradienį). Suskubti reikia dėl to, kad 100 eurų vienkartinė išmoka skiriama už pilną vakcinacijos kursą, todėl, tam, kad antru skiepu senjorai spėtų paskiepyti...


ESO informavo, kad dėl transformatorinės remonto darbų, penktadienį, lapkričio 13 d., daliai Palangos miesto vartotojų bus laikinai nutrauktas elektros energijos tiekimas. Apie tai visi vartotojai yra informuoti.  


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Šeštadienio, spalio 31 rytą, miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidalino nelinksma žinia savo Facebook paskyroje - Palanga, kaip ir dar 12 šalies savivaldybių, dėl palyginus aukšto koronaviruso epidemiologinio lygio savivaldybėje, yra įtraukiama į raudonąją COVID-19 zoną.


Bendruomeniniai šeimos namai lapkričio mėnesį kviečia į Tėvystės įgūdžių paskaitas tėvams


Palanga, 1919-jų lapkričio triumfas ir netektis

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Jauna Lietuvos valstybės savanorių kariuomenė  jau buvo išvadavusi Tėvynę nuo atvykėlių ir savųjų bolševikų, Šiaulių-Radviliškio fronto linijoje lapkričio 20-21 dienomis į šipulius sudaužiusi   avantiūristo P. Bermonto (Bermondt P.R.) ordą su visa jo „geležine divizija“, Kretingos garnizono kariai sutartinai veikdami su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius