Nors butų nuomos pasiūla – didelė, aikštingi šeimininkai užsispyrę dėl savo reikalavimų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-20
Peržiūrėta
892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje gali būti keblu išsinuomoti viešbutį ar nors kambarėlį pas močiutę vasarą, tačiau ne sezono metu, kai viskas apmiršta, siekis išnuomoti ištuštėjusį butą dažną palangiškį varo į neviltį – pasiūla nuomotis butą yra didelė, o paklausos tam beveik nėra. Kaip palangiškiai verčiasi per galvą ieškodami nuomininkų, kuriuos žiemą galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų? Ar atsiranda nuomininkų ir ne vasaros sezono metu? Kokios butų nuomos kainos žiemą? „Palangos tilto“ žurnalistė atliko eksperimentą: apsimetė norinti išsinuomoti butą ar kambarį Palangoje visam šaltajam sezonui.

 

Prašo susimokėti tik už komunalines paslaugas

Pagal laikraščio skelbimą paskambinusi pirmu pasitaikiusiu telefono numeriu, atsiliepė maloni palangiškė. Ji sakė nuomojanti dviejų kambarių butą Medvalakio gatvėje šalia Palangos cerkvės. Buto šeimininkė sutiko nuomoti savo butą visam žiemos sezonui, susimokant tik komunalinius mokesčius, kurie, ji prisipažino, yra gana nemaži. Žiemos sezono metu vien už šildymą, kuris yra centrinis, ji sakė, vieną praėjusios žiemos mėnesį praėjusiais metais jai teko sumokėti 405 litus. Į šią  sumą įėjo ir karštas vanduo. Ji teigė, kad toks didelis mokestis už šilumą buvo tik vieną mėnesį, kitus mėnesius už šildymą teko mokėti apie du šimtus litų. Butas yra su visais baldais bei buitine technika. Praėjusiais metais, moteris sakė, už buto nuomą ėmusi šimtą litų plius komunalines paslaugas, tačiau šiais metais įsileistų gyventi žmogų, susimokantį tik už komunalines paslaugas.

 

Senutė siūlė gyventi ...kartu

Mano antras skambutis pasiekė vieną Palangos senutę, apie kurią, sprendžiant iš balso, sakoma: „Palanga močiučių...“ Ji nustebo, kodėl skambinu būtent jai ir pareiškė: „Ar nėra žiemą geresnių nuomos variantų nei mano?“. Močiutė siūlė gyventi... kartu su ja tame pačiame bute - nuomotis kitą kambarį. Kambario nuoma mėnesiui kainuotų du šimtus litų ir nereikėtų mokėti už komunalines paslaugas. Jos butas yra naujame rajone.

Paskambinusi kitam laikraštyje besiskelbiančiam nuomotojui, išgirdau, kad nuomojamas butas yra dviejų kambarių, prie „Cento“ parduotuvės. Deja, jis pasakė, kad butas jau išnuomotas visam žiemos sezonui. Už butą jis prašė šimto litų plius sumokėti už komunalines paslaugas. Pasmalsavusi sužinojau, kad už 33 kvadratų buto šildymą žiemą reikia mokėti apie 300 litų per mėnesį. Kaip buto privalumas nurodoma, kad butas yra su šarvuotomis durimis, plastikiniais langais, šalia esančios parduotuvės „Samsonas“ ir „Cento“.

 

Siūlė išsinuomoti namo pirmą aukštą...

S.Daukanto gatvėje moteris nuomoja 40 kvadratų pirmo aukšto namą su atskiru įėjimu, už kurį ji prašė šimto litų nuomos ir atskirai susimokėti komunalinius mokesčius. Už centrinį šildymą šiame bute per mėnesį tenka pakloti apie tris šimtus litų. Tačiau po kiek laiko moteris perskambino ir pasakė, jog pasitarusi su vyru nusprendė, jog leistų gyventi, jei susimokėčiau tik už komunalines paslaugas, bet nurodė sąlygą – turėčiau gyventi.. viena. Namas yra su kiemeliu ir atskira vieta automobiliui, bute yra visa buitine technika ir baldai. Bute taip pat yra židinys.

Pats pigiausias ir, regis, geriausias variantas, kurį būčiau pasirinkusi – dviejų kambarių butas Jūratės gatvėje su vieta automobiliui. Butas, šeimininkė teigė, yra labai gražiai sutvarkytas, šeimininkė būtų leidusi gyventi, jei būčiau sutikusi mokėti tik už komunalines paslaugas, nors internete buvo nurodyta ir buto nuomos kaina -  trys šimtai litų. Nors bute yra centrinis šildymas, tačiau jis automatiškai reguliuojamas. „Už buto šildymą praėjusią žiemą niekada neteko mokėti daugiau kaip dvejus šimtus litų per mėnesį“, - sakė moteris. Tačiau išgirdusi, kad bute gyvens visa šeima, atsisakė butą išnuomoti. „Ieškau vienišos merginos“, - patikslino ji. Lyg susigėdusi teisinosi, kad  bijanti, jog gyvenanti šeima neišlaikys buto tokio, koks jis yra. Kaip privalumas pabrėžiamas, kad netoliese yra turgus.

 

Prašė 700 litų už mėnesį

Brangiausias nuomojamas butas buvo L.Vaineikio gatvėje. Už jį šeimininkė prašė septynių šimtų litų plius komunalinės paslaugos. Butas yra 42 kvadratų su autonominiu šildymu. Šeimininkė sakė, kad už šildymą tenka sumokėti ne daugiau kaip du šimtus litų į mėnesį. Jau prisistačius korespondente, nuomininkai pasakojo apie sunkumus išnuomojant butus.

Gintarė, nuomojanti dviejų kambarių butą Vytauto gatvėje, sakė, kad norinčiųjų nuomotis butą, o ypač ilgam laikui, yra tikrai nedaug. „Jei paskambina vienas kitas, tai gerai, tačiau paklausa tikrai yra nedidelė“,- kalbėjo moteris. Ji nuomoja dviejų kambarių butą su baldais -  prašo dviejų šimtų litų plius komunaliniai mokesčiai.

 

Nenori ilgalaikės nuomos

Kita moteris, nuomojanti kurorte dviejų kambarių butą, koresponentei pareiškė, kad jokiu būdu neįleistu į jį nieko gyventi ilgam laikui. „Mano nuoma - trumpalaikė, nes bijau, kad mano butas „nusidėvės“. Jis yra tvarkingas, su gerais baldais, todėl įsileidus nuomininkus ilgesniam laikui, yra pavojus, kad jie jo neišlaikys tokio, koks jis buvo iki šiol“, - kalbėjo Jūratė. Ji sakė, kad už buto nuomą parai vasarą imanti 180 litų. Tačiau kaina dar priklauso nuo žmonių skaičiaus, ar atvažiuoja su sava patalyne ir taip toliau. O žiemos metu ji prašanti apie šimtą litų mažiau nei vasaros sezono metu. „Dar esu naujokė nuomos srityje, todėl dar nesu tikra dėl kainų. Kuomet žmonės paskambina, tuomet ir tariamės dėl jiems ir man tinkamos kainos bei sąlygų“,- prisipažino moteris.

Smilčių gatvėje įsikūrusiems svečių namams ilgalaikis gyventojas nereikalingas. „Mes priimame tik trumpam, dažniausiai norintys apsigyventi būna savaitgaliais. Tai man tinkamiausias variantas. Nesinori nieko įsileisti gyventi ilgam“.

Šiuose svečių namuose už vieną parą už kambarį ne sezono metu reikia mokėti nuo 50 iki 120 litų, priklausomai nuo kambario dydžio. Vasaros sezono metu tie patys kambariai kainuoja nuo 60 iki 200 litų.

Tokios pat kainos yra ir Šarūno gatvėje įsikūrusiuose svečių namuose. Šeimininkė Faustina sakė, kad žmonės dažniausias atvyksta tik savaitgaliais. O ilgalaikius nuomininkus gal ir priimtų, tačiau tokių tiesiog neatsiranda.

 

Per agentūras nuomininkų beveik neieško

Palangos nekilnojamo turto agentūros UAB „Lugenta“ savininkas Sigitas Šoblickas teigė, kad per agentūras žmonės mažai ieško nuomotis butų. „Mes imame simbolinį vieno procento mokestį už tai, kad padedame žmonėms išnuomoti jų būstus. Tačiau tokių žmonių yra nedaug, nes paklausos nuomai beveik nėra. Iš šimto nuomojamų butų ilgesniam sezonui išnuomoti galima vos du ar tris“,- pasakojo S. Šoblickas.

Palangos nekilnojamo turto agentūros UAB „Makstapa“ direktorius Stasys Zlatkus sakė, kad per agentūras norinčių išnuomoti savo butus yra vos keletas. „Jei žmogus nori išsinuomoti butą dvylikai mėnesių, agentūra už nuomininko suradimą ima simbolinį vieno mėnesio užmokestį“,- kalbėjo S. Zlatkus. Jis taip pat sakė, jog Palangoje žmonės apie išnuomojamus butus mieliau skelbia patys internetu nei ieško nuomininkų per agentūras. „Norinčiųjų išsinuomoti butus Palangoje ilgam laikui, ir dar ne sezono metu, yra labai mažai. Per mėnesį jei paskambina vienas kitas pasiteirauti dėl nuomos, jau yra gerai“,- sakė S. Zlatkus.

Aišku viena – Palangoje vasarą vietos visiems mažai, o žiemą jos - per daug. Pasiūla didelė, o paklausos beveik nėra. Kaip minėjo kalbinami žmonės, dažniausiai ilgalaikės nuomos prireikia tiems, kurie susiranda darbą Palangoje žiemos metu. Bet, žinia, darbų Palangoje žiemą beveik niekas nesiūlo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Vienas mano draugo draugas niekaip neišsirenka kurį butą pirkti: ar 32 kv. m. ploto Palangoje, ar 100 kv. m. ploto Jūrmaloje. Kaina praktiškai tokia pati, tad reikia įvertinti kitus privalumus ir trūkumus“, – feisbuko paskyroje rašė „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. 


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Sausio 9 dieną į Palangos m. PK kreipėsi 1955 m. gimęs vyras, kuris pranešė, kad gruodžio 26 dieną į namus buvo pasikvietęs nepažįstamų žmonių. Atsibudęs kitą dieną, namuose pasigedo daiktų.


5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti...


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Už kiek galėčiau įsigyti butą Palangoje?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 02 10 | Rubrika: Miestas

Kadangi praėjusį trečiadienį bandžiau imti iš banko kreditą būstui, tai šį trečiadienį jau bandau pirkti sau prieinama kaina būstą Palangoje. Internete šiuo metu galima rasti daugybę skelbimų, pranešančių apie parduodamus būstus. Ieškojau tinkamiausių ir, žinoma, pigiausių variantų.


Palangoje gali būti keblu išsinuomoti viešbutį ar nors kambarėlį pas močiutę vasarą, tačiau ne sezono metu, kai viskas apmiršta, siekis išnuomoti ištuštėjusį butą dažną palangiškį varo į neviltį – pasiūla nuomotis butą yra didelė, o paklausos tam beveik nėra. Kaip palangiškiai verčiasi per galvą ieškodami nuomininkų, kuriuos žiemą galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų? Ar atsiranda...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius