Nuotraukos iš parodos Palangoje pasieks ir Japoniją

Gintarė Grišmanauskaitė, 2011-04-05
Peržiūrėta
1466
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotraukos iš parodos Palangoje pasieks ir Japoniją

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje praėjusį pirmadienį žinomo Palangos fotografo Ado Sendrausko iniciatyva miesto gyventojams ir svečiams buvo pristatytos dvi fotografijų parodos.

 

Iki balandžio 11 dienos eksponuojama fotografo Tomo Černiševo paroda „Norvegijos ir EEE parama Lietuvai: nuo vizijos iki tikrovės“ siūlo artimiau pažvelgti į Lietuvos vietoves ir žmones, kurių gyvenimus pakeitė Norvegijos parama. Laikydamasi Europos Ekonominės Erdvės susitarimu įtvirtintų solidarumo, galimybių bei bendradarbiavimo siekių, Norvegija aktyviai prisideda prie socialinės bei ekonominės atskirties Europoje mažinimo. Nuo 2004 iki 2009 metų pagal EEE ir Norvegijos paramos mechanizmus įvairiems projektams Lietuvoje remti buvo skirta 67,3 milijonų eurų, 2009-2014 laikotarpiu paramos Lietuvai suma išaugs iki 84 milijonų eurų.

Vėliau pristatyta fotografijos paroda „Trapus Japonijos patrauklumas“, kurioje eksponuojama japonų fotomeninkės Masumi Kawamuros ir lietuvių Šarūno Kasmausko, Rados Matulevičienės nuotraukos.  Renginio metu Š. Kasmauskas pristato nuotraukas apie japonų sodą Lietuvoje, Kretingos rajone, kuriamą padedant japonų landšafto specialistams. Verslininkė R. Matulevičienė eksponuoja fotoreportažą iš Hirosimos  ir Nagasakio.

Paroda skiriama Japonijai, nukentėjusiai nuo žemės drebėjimo, cunamio ir branduolinės katastrofos Fukušimos atominėje elektrinėje. Japonijos organizacijos „EU-Japan Fest“ vadovo Shuji Kogi prašymu, parodos lankytojai buvo skatinami nusifotografuoti su užrašu „Laikykis Tohuku“. Šios fotografijos vėliau bus nusiųstos nuo žemės drebėjimo nukentėjusiems žmonėms.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešojoje bibliotekoje vasario mėnesį eksponuojamos Palangos SPŽG bendrijos ir Palangos S.Vaniūno meno mokyklos dailės skyriaus I klasės II grupės (mokytojas Raimondas Daukša) kūrybinių darbų parodos.


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Spalio 22 dieną, penktadienį, 18 val. Europos Parlamento nario Liudo Mažylio biure Palangoje vyks fotomenininko Rimgaudo Malecko (1934–2019) fotografijų parodos „Fotografikos abstrakcijos“ atidarymas.


 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje žinomas dailininkas Vidmantas Vaitkevičius į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką atvežė parodą „Lietuva“, kurioje eksponuojami Lietuvos vaizdai, nutapyti ant drobės ar šilko bei įvairi atributika su dailininko kurtais piešiniais. Kadangi...


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Po daugelio, daugelio metų į savo tikrąją tėviškę Palangą Vaikų bibliotekos ir vedėjos Nijolės Bagdonienės kvietimu sugrįžo, Palangai vėl „atgimė“ į lietuvių vaikų literatūros aruodus daug pasakiškai gero jau įnešusi iškili poetė, Nacionalinės premijos laureatė Ramutė Skučaitė.   Mažieji prirašė laiškų... Mažieji...


Nuotraukos iš parodos Palangoje pasieks ir Japoniją

Gintarė Grišmanauskaitė, 2011 04 05 | Rubrika: Kultūra

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje praėjusį pirmadienį žinomo Palangos fotografo Ado Sendrausko iniciatyva miesto gyventojams ir svečiams buvo pristatytos dvi fotografijų parodos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius