Nuvylė reikšmingai datai paminėti skirtas žygis

Palangos tiltas, 2018-04-07
Peržiūrėta
2037
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tradiciškai žygyje „Gintaro kelias“ dalyvavo ir Palangos šauliai.
Tradiciškai žygyje „Gintaro kelias“ dalyvavo ir Palangos šauliai.

Balandžio 2 d, antrąją Šv. Velykų dieną, Palangos miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti kasmetiniame žygyje „Gintaro kelias“ ir akcijoje „Riedam“ bei pasirinktu būdu įveikti maršrutą Palanga – Šventoji. Šis renginys skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Kasmet žygyje dalyvauja ir Palangos šauliai. Kaip pripažino Palangos šaulių vadas Adolfas Sendrauskas, gražų renginį, skirtą itin svarbiai datai, sumenkino ne koks organizavimas.
„Norisi tokiais renginiais pasidžiaugti, tačiau šįkart džiaugsmo mažiau nei nusivylimo. Taigi, ši data lietuvai yra labai svarbus įvykis. 1918 metais paskelbta Lietuvos nepriklausomybė, dabar džiaugiamės atrastu Nepriklausomybės aktu, tačiau tuomet dar neturėjom priėjimo prie jūros. Klaipėdos kraštą valdė vokiečiai, paskui prancūzai perdavė, mūsų kraštas priklausė latviams. O 1921 metais atgavome pajūrį. Visi valdžios atstovai vyko į Palangą arkliais. Ir tas žygis yra mums tikrai svarbus, ir ne tik mums, visai Lietuvai. Tad liūdna, jog žygis, skirtas tokiai progai nublanksta dėl prasto organizavimo. Kai vyko naktinis žygis Klaipėdos sukilėlių takais, buvo trys tūkstančiai žygeivių, o čia vos keletas. Nieko, žinoma, buvo ir prastas oras, be kareiviškos košės, žygeiviams nebuvo pasiūlyta. Tačiau prastas oras nėra rodiklis nesusirinkti. Net ir prastu keliu, naktį žygeiviai leidžiasi kelią, nes kiekvienas yra nepamirštas – gauna diplomus, gali nusipirkti medalius. Mūsiškiai tais medaliais labai didžiuojasi“, – savo nuomonę išdėstė A. Sendrauskas.
Palangiškis atkreipė dėmesį, kad kartais atrodo, jog daugiau lėšų ir pastangų skiriama ne tokiems svarbiems renginiams, o žygis, kuris skirtas tokiai svarbiai datai paminėti, lieka šešėlyje.
„Pernai žygyje dalyvavo apie 300 žygeivių, anksčiau dar daugiau susirinkdavo, o šiemet nesusirinko nei šimto žmonių. Tai jau yra rimtas ženklas, kad kažkas vyksta ne taip“, – įsitikinęs Palangos šaulių vadas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 28 d. Šventosios pagrindinė mokykla organizavo tarpmokyklinį pėsčiųjų žygį ,,Kai žingsniai sujungia...”, skirtą Palangos miesto dienoms paminėti. 


Liepos 5 d. 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks šventinis koncertas, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.


Minint Mažosios Lietuvos prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 100-metį, birželio 16–18 d., organizuojamas net tris dienas truksiantis „Šimtmečio vėliavų žygis“.


Išvykti dirbti į kitas šalis linkę vis mažiau Lietuvos gyventojų, o tie, kurie planuoja tai padaryti, dažniausiai svarsto apie Vokietiją. 


Sausio 29 d., šeštadienį, didžiausias Baltijos šalyse pėsčiųjų žygių organizatorius „TrenkTuras“ organizuoja žygį Palangoje „Žiemos žygis“. Jame dalyvauti planuoja apie 4 tūkst. žygeivių iš visos Lietuvos, organizatoriai kviečia prisijungti ir kurorto gyventojus.


Praėjusį savaitgalį, vasario 26-27 d., šeimas subūrė Palangos miesto šeimų tinklinio turnyras, skirtas tinklinio skyriaus 40-mečiui paminėti. Į jį susirinko 18 komandų, sudarytų iš dviejų šeimos narių. Kaip teigė šio turnyro organizatoriai Irena ir Rimas Švaniai, planuojama kasmet suburti tinklinio mėgėjus, taip turnyras taps tradiciniu.


Balandžio 2 d, antrąją Šv. Velykų dieną, Palangos miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti kasmetiniame žygyje „Gintaro kelias“ ir akcijoje „Riedam“ bei pasirinktu būdu įveikti maršrutą Palanga – Šventoji. Šis renginys skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Kasmet žygyje...


Šiandien, rugsėjo 4 d. prasideda istorinis žygis žemaitukų žirgais apie Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas“. Vidurdienį, apie 12 valandą, iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai bus palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą.


Dar pernai vasarą suplanuotas Palangos jaunimo žygis dviračiais iki Talino vos nesibaigė skaudžia nelaime – likus 120 km iki galutinio kelionės tikslo Estijos sostinės Talino pagrindinį šio žygio iniciatorių palangiškį Tautvydą Lubį partrenkė mikroautobusas, kuris trenkėsi ir į jį lydėjusią komandą vežusį mikroautobusą. Laimei, itin skaudžių sužalojimų išvengė ir...


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius