„Olimpas“ nori pasinaudoti nušvitusia galimybe: sieks vietos LKL čempionate

Palangos tiltas, 2024-05-13
Peržiūrėta
570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

tv3.lt nuotr.
tv3.lt nuotr.

Penktadienį „Jurbarko-Kario“ klubui paskelbus, kad komanda dėl infrastruktūrinių ir kitų iššūkių atsisako galimybės dalyvauti 2023–2024 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone, nušvitusia galimybe siekia pasinaudoti Palangos „Olimpo“ klubas.

Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, bronzos medalius Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojęs „Olimpo“ klubas yra susidomėjęs galimybe dalyvauti LKL klubų licencijavimo procese ir jau šį rudenį praverti aukščiausio Lietuvos krepšinio diviziono duris. 

Priminsime, kad Palangos klubą 2023 m. vasarą įsigijo Jonas ir Gedvydas Vainauskai. Šis duetas ilgus metus valdė Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą ir 2000–2010 m. iškovojo net penkiolika titulų. Tarp jų – dvi Europos taures.

„Olimpo“ prezidentas J. Vainauskas neslėpė ambicijų jau pirmąjį sezoną triumfuoti NKL čempionate ir sportiniu principu žengti į LKL. Tiesa šiems planams sutrukdė „Jurbarkas-Karys“, kuris fantastiškoje pusfinalio serijoje 3:2 palaužė „Olimpą“.

Verta paminėti, kad dviejose paskutinėse šios serijos rungtynėse ir visoje bronzinėje serijoje „Olimpas“ vertėsi be savo kapitono ir nominalaus lyderio Pauliaus Danisevičiaus, kuris patyrė kelio traumą. 

Po nesėkmingos serijos viešoje erdvėje pasirodė pranešimų, kad J. Vainauskas nori parduoti klubą, o pirmenybė teikiama Palangos miesto savivaldybei ir Renaldui Seibučiui, kuris šį sezoną dirbo vyr. trenerio Sandžio Buškevico asistentu. 

Naujienų portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, Jurbarko klubo atsisakymas žaisti LKL čempionate ir galimybė į pirmenybes žengti „Olimpui“, keičia ir J. Vainausko planus parduoti klubą. 

„Olimpas“ šiuo metu aktyviai tiria galimybes dalyvauti kito sezono LKL čempionate, o daugiau aiškumo šia tema tikimasi turėti jau pirmadienį.

Priminsime, kad „Jurbarkas-Karys“ finalo serijoje 3:1 įveikė „Kretingą“, o mažajame finale „Olimpas“ 3:2 palaužė Marijampolės „Sūduvą“. 

Šį sezoną norint žaisti LKL čempionate, klubams buvo reikalinga surinkti bent 650 tūkstančių eurų biudžetą. Planuojama, kad kitą sezoną minimali suma gali pakilti iki 800 tūkstančių eurų, o tai NKL komandoms yra sunkiai įveikiama riba. 

Minimalias viltis jau kitą sezoną žaisti LKL pirmenybėse turi NKL vicečempionė „Kretinga“. Vos dešimtąją vietą reguliariajame sezone užėmęs klubas turi reikalavimus atitinkančią areną, tačiau klubą gali pristabdyti minėtasis finansinis faktorius.

Praėjusį sezoną „Olimpo“ biudžetas buvo didžiausias NKL čempionate ir siekė 350 tūkstančių eurų. Palyginimui, „Kretingos“ biudžetas siekė apie 150 tūkstančių eurų.

Pasak naujienų portalo tv3.lt šaltinių, „Olimpo“ vadovai yra numatę scenarijų, pagal kurį galėtų surinkti minimalų LKL biudžetą ir konkurencingai dalyvauti LKL čempionate. 

Patys LKL vadovai – prezidentas Remigijus Milašius ir generalinė direktorė Rasa Liuimienė – ne kartą yra viešai išreiškę norą lygoje turėti 12 komandų. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sezono viduryje subankrutavus ir iš čempionato pasitraukus „Gargždams“, lygoje liko 11 klubų, todėl pati LKL vadovybė turėtų būti suinteresuota turėti 12 klubų čempionatą. 

Tai reiškia, kad dvyliktam klubui – „Olimpui” arba „Kretingai” – gali būti leista dalyvauti čempionate išimties tvarka, įpareigojant klubą per tam tikrą apibrėžtą laiką įgyvendinti keliamus lygos reikalavimus.  

Priminsime, kad „Olimpas“ (32/6) 2023–2024 m. NKL sezone fiksavo net 19 pergalių seriją ir tapo reguliaraus sezono nugalėtoju. 

Palangos klubas taip pat sėkmingai pasirodė Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT), kur įveikė tris LKL klubus ir buvo per plauką nuo patekimo į ketvirtfinalį.   

Jau sekmadienį startuoja LKL atkrintamosios varžybos, o visas rungtynes jums patogiu metu kviečiame stebėti „Go3“ kanale.

 

šaltinis: tv3.lt / aut. Balys Šmigelskas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį „Jurbarko-Kario“ klubui paskelbus, kad komanda dėl infrastruktūrinių ir kitų iššūkių atsisako galimybės dalyvauti 2023–2024 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone, nušvitusia galimybe siekia pasinaudoti Palangos „Olimpo“ klubas.


Pagalbinio apvaisinimo paslaugų apmokėjimas – didelė finansinė parama poroms, siekiančioms susilaukti kūdikio. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ligonių kasos šias paslaugas ir reikalingus vaistus kompensuoja jau septynerius metus.Žemės gelmių registre neregistruotų gręžinių įteisinimas labai svarbus ir reikšmingas valstybei projektas.


Pailgėjus žmogaus gyvenimo trukmei, atsiranda vis daugiau sąmoningų senjorų, kurie nori gyventi aktyviai, jaustis energingi ir reikalingi.


Palangos jaunimas nori atgaivinti anksčiau vykusią tradiciją – Jaunimo apdovanojimus


Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Karantinas šalyje kai kam virsta galimybe papoilsiauti prie jūros. Palangos ir Neringos kurortų gyventojai kratosi būriais į pajūrį traukiančių tautiečių. Atvykėlių žvejų nenori ir Rusnės salos gyventojai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, jog laikas uždaryti viešbučius, o patys palangiškiai nori migracijos tarp miestų draudimo, rašo Klaipėdos...


Trijų palangiškių, vaikystės draugų suburta reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palangos kuršiai“ savo pirmąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergalių sieks ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir palangiškių širdyse. „Mums svarbu bendruomeniškumas, norime, kad į rungtynes susirinkę žmonės bendrautų...


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius