Orkestras – kaip „Skambantis miškas“: „Palangos orkestras“ kviečia mažuosius į edukacinius užsiėmimus

Palangos tiltas, 2021-12-06
Peržiūrėta
1754
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Orkestras – kaip „Skambantis miškas“: „Palangos orkestras“ kviečia mažuosius į edukacinius užsiėmimus

Koks instrumentas vadinamas sielos veidrodžiu, kam orkestrui reikalingas dirigentas, kodėl muzikuojant būtina klausytis vienas kito – atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų naujojoje edukacinėje programoje vaikams „Skambantis miškas“ kviečia atrasti „Palangos orkestras“. Pirmosios muzikinės kelionės mažųjų klausytojų laukia jau gruodžio 17 d. Palangos kurhauzo teatro salėje. 

Kurti edukacinę programą vaikams „Palangos orkestras“ ėmėsi siekdamas dar labiau sustiprinti ryšius su bendruomene, kurioje jau daugybę metų muzikuoja, bei suvokdamas, jog alkis kultūrai bei atvirumas įvairioms jos formoms turi būti skatinamas nuo mažens.

Taip gimė edukacinis užsiėmimas-koncertas su teatriniais elementais, padėsiantis jauniausiems klausytojams geriau suprasti kas yra orkestras, pažinti kiekvieną jo instrumentą bei atliekamą muziką.

Idėjos įgyvendinimui suburta talentingų jaunų žmonių komanda: aktorė, edukacijos scenarijaus autorė ir režisierė Aistė Šeštokaitė, kompozitorius Tadas Šileika, scenografė ir kostiumų dailininkė Guoda Korsakaitė, grafikos dizainerė Martyna Jucevičiūtė, prie dirigento pulto stojo „Palangos orkestro“ atlikėjas Gytis Girdauskas. 

T. Šileikos muzika praturtintas pasakojimas užsiėmimo dalyvius ves į „Skambančio miško“ gilumą, kur mažieji susipažins su įvairiausiais stebuklingais padarais, turinčiais supergalių – gebančiais įvaldyti ir prakalbinti pučiamuosius bei mušamuosius instrumentus.

Mažuosius klausytojus kelionėje lydės aktorė A. Šeštokaitė. Ji rūpinsis užsiėmimo dramaturgija bei tarpininkaus tarp dalyvių ir orkestro, padėdama bendrauti su miško gyventojais, įsiklausyti į jų balsus.

Į bendravimą su vaikais įsitrauks ir orkestro atlikėjai bei jaunasis dirigentas G. Girdauskas. Tam, kad kelionė tęstųsi, vaikai bus kviečiami įvykdyti įvairias užduotis, susijusias su konkretaus instrumento pažinimu.

Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su orkestro struktūra, išgirs, kaip skamba kiekvienas instrumentas, prisilies prie jų istorijos, suvoks, ką orkestro gyvenime reiškia harmonija. O taip pat prisimins svarbias bendražmogiškas vertybes bei tvaraus bendradarbiavimo principus.

Pasak edukacinio užsiėmimo režisierės, gavus kvietimą prisidėti prie šio projekto, pirmiausia pačiai teko iš pagrindų susipažinti su orkestru. 

„Dabar suprantu, kad pučiamųjų orkestras labai įvairus, didelio profesionalumo reikalaujantis ir labai paveikus darinys. Po šio darbo net kitaip pradėjau girdėti klasikinius kūrinius. Tikiuosi, jog pavyks ir vaikams perteikti orkestro esmę, atskleisti kiekvieno instrumento unikalumą, jo charakterį, – kalbėjo režisierė. – Stengsimės, kad vaikai iš kuo įvairesnių pusių pažintų instrumentus - kviesime suskaičiuoti ant jų esančius mygtukus, perprasti kaip keičiamas garsas ar kokio gyvio charakterį jis geriausiai iliustruoja. Tai bus tarsi alternatyvios formos pamoka, kurios tikslas kuo labiau priartinti vaikus prie muzikos grožio”.

Nieko nuostabaus, jog būtent muzika čia tapo esminiu poveikio elementu, o klausymasis – svarbiausiu vaizduotės gamybos varikliu. 

Specialų 10 žaismingų dalių kūrinį „Palangos orkestro“ edukacinei programai sukūręs patyręs pučiamųjų žanro kompozitorius T. Šileika teigė, jog jam sėdus rašyti muzikos, didysis darbas jau buvo atliktas: „Turiu pripažinti, jog kuriant personažų charakterius didžiausią darbą atliko programos režisierė Aistė. Apibūdindama instrumentus ir tapatindama juos su skirtingais gyviais, ji sugebėjo įžvelgti ne tik geriausias, bet ir kai kurias paslėptas instrumentų savybes. O man beliko lengviausia dalis – jos idėjas paversti muzika. Tiesa, neatlaikiusios mano vaikų kritikos, kelios dalys turėjo būti perrašytos, bet tai nė kiek nesumažino malonumo kurti muziką šiai programai, kuri, viliuosi, patiks ir jos klausytojams”.

Edukacinę programą „Skambantis miškas“ planuojama periodiškai rodyti ir 2022-aisiais. 

Daugiau informacijos: www.orkestras.pro, [email protected]

Nuotraukoje:  Akimirka iš „Palangos orkestro“ edukacinės programos „Skambantis miškas“ repeticijos.

 

Jūsų komentaras:

Švietimas, lavinimas 2021-12-09 15:10 (IP: 162.158.222.134)
bet ne edjukeišn. Gerbkime lietuvių kalbą.

Taip pat skaitykite

Šiandien, liepos 27 d., Palangos orkestras išvyksta į koncertines gastroles Švedijos Karalystėje, kuriomis su 900-uoju gimtadieniu sveikins Palangos miestą partnerį - Simrishamną.


„Palangos orkestras“ ir tradiciniai „Orkestro vasaros“ koncertai Palangos Birutės parko rotondoje sugrįžta pas savo klausytojus.


Vasario 23-26 d. vyksianti 23-ioji Vilniaus knygų mugė jau tradiciškai kviečia ir į AGATA „Muzikos salę“, kurioje šiemet susitikimo su savo klausytojais lauks jubiliejinius metus švenčiantis „Palangos orkestras“. 


Birželio 11 d. Sostinės Šv. Kristoforo orkestras Vakarų Lietuvos muzikos gerbėjus kviečia į Palangą. Kurorto salėje bus pristatytas išskirtinis muzikinis projektas “Gražiausios Frank Sinatra dainos naujai”, kurį surengs orkestro kolektyvas ir solistas Justinas Lapatinskas.


Pasirengimo artėjančioms šv. Velykoms renginiai kurorte prasideda jau šiandien, antradienį, ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Antrąją šv. Velykų dieną bei Atvelykį palangiškiai bei kurorto svečiai taip pat kviečiami švęsti drauge – kurorte nestigs įdomių veiklų ir geros nuotaikos.


Koks instrumentas vadinamas sielos veidrodžiu, kam orkestrui reikalingas dirigentas, kodėl muzikuojant būtina klausytis vienas kito – atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų naujojoje edukacinėje programoje vaikams „Skambantis miškas“ kviečia atrasti „Palangos orkestras“. Pirmosios muzikinės kelionės mažųjų klausytojų laukia jau gruodžio 17 d. Palangos kurhauzo teatro salėje. 


Palangos miesto bendruomeniniai šeimos nariai kviečia mažuosius „studentus“ į ankstyvojo muzikinio ugdymo užsiėmimus.


Viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga.


Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.


A.Palei ir Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos Mocartą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 03 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia kūrybinę draugystę su garsiuoju pianistu Alexanderiu Palei‘umi. Vasario 7 dieną, šeštadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje A. Palei‘us skambins ir diriguos klaipėdiečių orkestrui Wolfgango Amadeus Mozarto koncertus, pažymėtus opusais Nr. 9, 11, 12 ir 13.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius