Padėkojo klebonui Mariui Venskui už tarnystę

Palangos tiltas, 2018-08-04
Peržiūrėta
1198
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Padėkojo klebonui Mariui Venskui už tarnystę

Antradienio ryte jaukioje Justino Masalsko viloje „Pas Justiną“ vyravo ir džiugios, ir liūdnos nuotaikos: būrys bendraminčių parapijiečių laukė atvykstant Palangoje savo tarnystę baigiančio Palangos Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo parapijos klebono, Palangos dekanato dekano kunigo dr. Mariaus Venskaus, kad galėtų klebonui padėkoti už septynerius Palangoje praleistus ir nuoširdžiai Dievui bei tikintiesiems tarnautus metus.
Belaukiant garbingo svečio, J. Masalskas prasitarė, jog mintis padėkoti klebonui M. Venskui ir įteikti jam kadenciją Palangoje priminsiančią dovaną kilusi Ingridai Nakrienei.
„Pasitarėme su bendraminčiais, ir nusprendėme, kad išties reikia gerbiamam ir mylimam klebonui padovanoti kažką atminimui. O kadangi vieno mūsų susitikimo metu jis pasakė, jog jam labai patinka palangiškio fotomenininko Ado Sendrausko iš aukštai – iš malūnsparnio – nufotografuotos Palangos bažnyčios nuotrauka, tad nusprendėme jam įteikti šią fotoreprodukciją“, – sakė J. Masalskas.
Prie įspūdingo dydžio gražiai įrėmintos nuotraukos pridėta ir padėka klebonui M. Venskui, kurią pasirašė visi prie dovanos prisidėję parapijiečiai: „Klebonui Mariui Venskui. Dėkojame už tarnystę Palangos parapijoje. Dievo palaimos linki parapijiečiai: Rasa ir Justinas Masalskai, Lina ir Linas Levickai, Ingrida Nakrienė, Irena Galdikienė, Irena Staponienė, Lina Staponienė, Vincenta ir Vaclovas Narkai, Janina ir Povilas Serapinai. Palanga 2018 m.“
Susitikti su jo laukiančiais palangiškiais ir šventojiškiais klebonas M. Venskus atvyko kartu su taip pat kadenciją baigiančiu kunigu Virginijumi Buta, kuris tęs tarnystę Šilalėje.
„Jūs – graži dalis parapijos bendruomenės. Ačiū, kad galėjau būti jūsų gyvenimo dalimi“, – priimdamas dovaną dėkojo klebonas, čia pat pajuokavęs, jog nemėgstąs pagraudenimų, o ir graudentis dar anksti: padėkos Šv. Mišias jis aukos rugpjūčio 19 dieną, tad vis dar esąs Palangos klebonas.
Susirinkusieji nuoširdžiai apgailestavo, kad Telšių vyskupas nebepratęsė klebono M. Venskaus kadencijos ir paskyrė jį Tauragės klebonu bei Tauragės dekanato dekanu. Ir sakė, kad, jų nuomone, klebonas tiesiog suaugęs su Palanga. Tikintiesiems tikrai trūks jo paties, jo energijos, jo pamokslų ir ypač labai išraiškingų jo teikiamų palaiminimų.
M. Venskus savo ruožtu sakė, jog esąs laimingas, kad šiame mieste, Palangoje, galėjo leistis vėjo nešamas: „Spėjau sudalyvauti visuose svarbiausiuose įvykiuose. Net baigdamas kadenciją dar spėjau palaiminti medinės Kurhauzo dalies atstatymo pradžią. Turiu pasakyti, kad vienas asmuo, kad ir klebonas, mažai ką gali nuveikti – svarbu visa institucija. Aš čia, Palangoje, turėjau puikius kunigus – ačiū jiems. O dėkodamas jums, noru priminti, kad nuo rugpjūčio 26 dienos savo ganytojišką veiklą pradės iš Žarėnų atvyksiantis klebonas Kęstutis Balčiūnas, kurį, tikiuosi, gražiai priimsite“.

Livija GRAJAUSKIENĖ

Jūsų komentaras:

Tik 2018-08-08 08:50 (IP: 78.56.73.87)
Ar atėjo atsisveikinti Palangoje gyvenantys dvasininko kolegos liuteronų kunigai?

Taip pat skaitykite

Iš jūros ištrauktas girtas poilsiautojas savaip padėkojo gelbėtojui – krante jam taip trenkė, kad sulaužė nosį.


„Šiandien, Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, pirmąsyk, bet tikrai ne paskutinį kartą įteikėme padėkas ir pasakėme nuoširdų AČIŪ verslininkams ir miesto gyventojams, praėjusiais metais sumokėjusiems daugiausiai mokesčių į Palangos miesto biudžetą, tarp jų ir pagalvės mokestį,“ – trečiadienį, gegužės 11 dieną, savo Facebook paskyroje dėkojo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Padėkos ir atminimo dovanos įteiktos Palangos policijos rėmėjams: Aurikai Stanislovaitienei, Dianai Lazdauskienei, Egidijui Budginui, Viktorui Arlauskui, Vytautui Gerikui ir bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkei Dainai Eimanavičienei.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį, rugsėjo 6 d., savo Facebook paskyroje visiems padėkojo už puikų Palangos vasaros sezoną. 


Kovo 26 d. sukako 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas (buvęs Palangos klebonas - PT) Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.


Sekmadienį vykę tradiciniai Šv. Roko atlaidai nebuvo tokie jau tradiciški, kadangi palangiškiai tądien atsisveikino su iki šiol aštuonerius metus Palangos parapijoje tarnavusiu visų mylimu klebonu Mariumi Venskumi. Miestelėnai jį išlydėjo itin emocionaliai, prisaikdinę nepamiršti Palangos parapijos. Pirmadienį jis tarnystę patikėjo naujajam...


Antradienio ryte jaukioje Justino Masalsko viloje „Pas Justiną“ vyravo ir džiugios, ir liūdnos nuotaikos: būrys bendraminčių parapijiečių laukė atvykstant Palangoje savo tarnystę baigiančio Palangos Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo parapijos klebono, Palangos dekanato dekano kunigo dr. Mariaus Venskaus, kad galėtų klebonui padėkoti už septynerius Palangoje praleistus ir...


Vidmantas Gricius, buvęs ilgametis Šventosios parapijos klebonas, o šuo metu vadovaujantis Veiviržėnų parapijai, praėjusį sekmadienį pasveikintas visų palangiškių ir šventojiškių vardu – gimimo dienos proga dvasininką pasveikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus, mero patarėjas Ramutis Šeštokas bei Pranas Žeimys.


Parapijos kronika

2015 07 02 | Rubrika: Miestas

▪ Tuo metu, kai daugelis parapijų baigia pastoracinius metus bei parapijų grupės stabdo savo veiklą iki rudens, Palangos parapija pradeda vasaros sezono, turistų ir poilsiautojų pastoracinę tarnystę.


Draugo dieną dėkota iniciatyviam Palangos jaunimui 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 12 05 | Rubrika: O man ne dzin

Praėjusį penktadienį Palangos jaunimas, švęsdamas Draugo dieną, padėkojo visiems, kas 2013 metais padėjo įgyvendinti jaunimo iniciatyvas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius